PSICHOLOGAS PATARIA: „kam informaciją apie sveikatą gali suteikti psichoterapeutas?“

KLAUSIMAS: norėčiau pasiteirauti, ar nekils ateityje tam tikrų konfidencialumo problemų, jeigu kreipsiuosi į psichoterapeutą savo poliklinikoje? Ar nebūsiu įrašyta į tam tikrus sąrašus, kurie man galėtų pakenkti, norint įsidarbinti?

Ar tokia informacija nebus prieinama darbdaviams ir kitoms įstaigoms (ar galėsiu gauti leidimą įsigyti ginklą, galėsiu dirbti policijoje ir pan.). Būčiau labai dėkinga už atsakymą.

ATSAKYMAS: to savęs klausia dažnas žmogus, kuris nori gydytis pas psichoterapeutą. Labiausiai jis rūpinasi, kaip jo registracija ir apsilankymai pas konsultantą gali lemti ateitį.

Norėčiau jus nuraminti, kad visa medicininė informacija yra konfidenciali ir neteikiama nei darbdaviams, nei žiniasklaidai, nei kaimynams, nei giminaičiams. Su sąlyga, kad žmogus yra pilnametis. Todėl noriu jus nuraminti.

Kita vertus, reikia žinoti, kad yra veikla ir užsiėmimai, reikalaujantys tam tikros psichinės sveikatos, todėl, norėdamas turėti ginklą ar tapti teisėsaugos ar specialiųjų tarnybų pareigūnu, vairuoti automobilį ar lėktuvą, asmuo turi pasitikrinti ir fizinę, ir psichinę sveikatą.

Susirgimų sąrašas paprastai yra žinomas patiems psichiatrams, jums gali būti suteikta daugiau informacijos jūsų psichikos sveikatos centro specialistų. Tokios ligos būna pačios įvairiausios, bet dažniausiai yra apibūdinamos kaip žymūs tikrovės suvokimo sutrikimai, mąstymo sutrikimai, savikontrolės sutrikimai.

Tie sutrikimai neleidžia žmogui teisingai įvertinti padėties ir saugiai elgtis. Todėl žmogus gali padaryti fatališkų veiksmų, galinčių turėti pavojingų ar net tragiškų pasekmių.

Taip pat medicininė informacija apie asmenį teikiama oficialiu teisėsaugos arba teismo užklausimu,jeigu tai reikšminga tyrimui arba bylos nagrinėjimui.

Paprastai psichoterapeutai retai dirba su psichozinio lygmens sutrikimus turinčiais pacientais. Psichoterapeutų pacientais būna asmenys su neurozinio lygmens sutrikimais. Tai reiškia, kad tie asmenys paprastai turi sugebėjimą teisingai suvokti tikrovę, save ir daryti teisingus sprendimus.

Jūs galite pasikonsultuoti ir konfidencialiai, jeigu kreipsitės pas privatų psichoterapeutą ar psichiatrą, arba psichologą.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis