PSICHOLOGAS PATARIA: patyčios dėl krūtų

KLAUSIMAS: esu 10-okė ir turiu problemą. Tai mano didelė krūtinė. Ankščiau vos ne kasdien girdėdavau kokią repliką apie ją. Kartais pasišaipymą arba frazes: „Bet tavo ir papai"…

Dabar tai vyksta rečiau, nes draugai priprato. Tačiau kartais jie „šmaikštauja". Kartais pati irgi juokiuosi, o kartais vos tvardau ašaras... Draugai pastebi mano susikrimtimą ir sakosi juokavę. Kaip ignoruoti tokius juokelius?

ATSAKYMAS: Dievas vieniems žmonėms duoda ko nors per daug, o kitiems – per mažai. Taip buvo, yra ir bus per amžius. Žmonės turi sukaupti visas jėgas ir visą drąsą, kad išmoktų gyventi su tuo, ką gamta arba kūrėjas jiems paskyrė. Viskas, kas mums duota, paaiškėja, kad yra reikalinga.

Aš įsivaizduoju, kokia gali būti gėda ir nepatogumas prieš aplinkinius, kai turi didesnę, negu tavo klasiokių krūtinę. Ypač, kol dar visos augote ir lyginote savo augančias krūtis kiekvienais metais, tai kėlė didžiausius išgyvenimus ir ašaras. Turbūt, ne kartą nekentei savęs ir savo krūtinės, keikei tėvus ir likimą. Gali būti.

Kad geriau atsakyčiau į tavo klausimą, pasikviečiau į pagalbą moksleivius. Viena mergina papasakojo, kad kitos merginos taip reaguoja tada, kai pačios turi mažą krūtinę, o norėtų didesnės.

Pavydėdamos, nepasako, kad pavydi, bet „traukia per dantį“, nedraugiškai juokauja, apkalba ar atvirai stebisi. Tuo pat metu pačios slapta svajoja, kad pasidarys kokią krūtų didinimo operaciją, kai užaugs ir taps pilnametėmis.

Vyriškasis pasaulis labai jautrus moterų krūtinės atžvilgiu. Vaikinai ypač žavisi ir mėgaujasi didele merginų krūtine. Didelė krūtinė vaikinų fantazijose siejama su didele meile, didele šiluma, daug maisto, motinyste ir tai juos labai jaudina ir gundo.

Moters krūtinė - didžiausia paslaptis ir pagunda. Problema yra, kad kol vaikinai dar „psichologiškai jauni“, jie ne visi moka savo susižavėjimą merginų formomis išreikšti švelniai ar santūriai, todėl kvailai juokauja, kikena arba perdėtai stebisi. Taip kyla tie merginas užgaunantys braukymai per nugarą ar „netyčiniai“ atsitrenkimai mokyklos koridoriuje ir kitos nesąmonės.

Krūtine, kaip ir bet kuria kita žmogaus kūno dalimi, reikia rimtai rūpintis ir ją puoselėti. Geriau jau džinsų ar rankinės sąskaita pasirūpinti gera ir patogia liemenėle. Verčiau nesistengti paslėpti krūtinės, bet stengtis, kad krūtinė būtų patogiai ir dailiai „apipavidalinta liemenėlės“.

Neskubėk rinktis tokio svarbaus daikto greitai ir netaupyk jam pinigų. Taupyk gerai liemenėlei. Rankinė ar ausinukas gali būti ir prastesnis, bet kiekvienos merginos liemenėlė turi būti kuo labiau priderinta prie kūno. Krūtinę kaip ir galvą reikia įsidrąsinus „nešti“ išdidžiai. Kartais pajuokauti, kartais garsiai įsižeisti, kartais ir atrėžti, ką tu manai apie užgauliojančiuosius.

Labai svarbu – čia vėl skamba mano pašnekovės nuomonė - kad mylėtum save tokią, kokia esi. Yra žmonių, kurie myli tave tokią, kokia esi, kuriems tu esi labai graži. Gal tu tiesiog to dar nežinai.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis