PSICHOLOGAS PATARIA: „buvusysis grasina nužudyti mano naują draugą“

Žodžiu, susirado kitą. Neseniai jis sužinojo, kad turiu draugą, pradėjo mane „atakuoti“, smerkti. Tvirtina, kad užmuštų mano naują draugą. Jam protas visai pasimaišė aš jo nebesuprantu, taip pat nebesuprantu ir savęs.

Esu pasimetusi. Jaučiu, kad buvęs vaikinas man yra dar brangus, bet jis nevertas to. Naujajam draugui nieko ypatingo kol kas nejaučiu. Nežinau, kaip reikia po ilgos draugystės vėl pradėti bendrauti su kitais vaikinais.

Kartais jaučiu, jog su nauju vaikinu bendrauju tik dėl to, kad nebūčiau vieniša. Ką reiktų daryti, kad bučiau laimingesnė?

ATSAKYMAS: išsiskyrimas širdyje palieka tikrą jausmų kokteilį. Jame yra ir skausmo, ir sielvarto, ir pykčio, ir vilties. Viskas atskiesta pasimetimo ir sumišimo sultimis. Jeigu išsiskyrei su vaikinu, tu jautiesi tarsi gavusi taurę šio kokteilio.

Jūs draugavote ilgai ir prisirišote vienas prie kito. Meilei patikrinti reikia išlaikyti keletą labai svarbių, bet sunkių egzaminų. Panašiai kaip baigiant mokyklą, reikia išlaikyti lietuvių kalbos ar matematikos egzaminus, kad įsitikintum, jog moki lietuvių arba matematiką.

Tas egzaminas vadinamas ištikimybės egzaminu. Rimtai meilei būtina ištikimybė. Jeigu tavo draugas nesugebėjo jo išlaikyti, labai gaila. Kadangi jūsų pora neišlaikė vieno iš meilės egzaminų, tu klausydamasi širdies balso, pasielgei labai suprantamai - išsiskyrei. Be pasitikėjimo ir ištikimybės neįmanoma būti mylinčia vienas kitą pora.

Netgi jeigu jis tau labai brangus, tu nieko negali padaryti. Jis turi apmąstyti savo poelgį. Būna žmonių, kurie primena sandėlininkus. Nori su daiktais, sudėtais į sandėlį, elgtis kaip šauna į galvą – tai pasiimti, tai užrakinti, kas ten padėta, tai visiškai nesaugoti tokio turto, kaip meilė ir santykiai.

Tavo buvęs draugas elgėsi taip pat. Iš pradžių jis buvo tau neištikimas, bet sužinojęs, kad tu susipažinai su nauju vaikinu, kelia scenas, grasina ir gąsdina, lyg tu jam priklausytum kaip tos prekės sandėlyje. Gal jam trūksta supratimo, kad žmonės – ne daiktai. Jų negalima nei mėtyti, nei užrakinti, nei per jėgą susigrąžinti.

Aš tavo vietoje būčiau labai atsargi, nors ir būdama pasimetusi. Žodžiai, tai dar ne įrodymas, kad ankstesnysis vaikinas galės būti patikimas ir ištikimas. Nors merginoms ir vaikinams, atsidūrusiems tokioje padėtyje kaip tu, gali daryti didelį įspūdį scenos, maldavimai ir grasinimas nužudyti ar nusižudyti.

Tai nėra patikimas žmogaus įrodymas, kad tave myli. Įrodymas yra švelnumas, rūpestingumas, tavo poreikių supratimas ir, žinoma, ištikimybė.

Pasistenk neskubėti. Taip, tu dar myli ankstesnįjį ir nežinai ar pamilsi dabartinį. Draugystė – dar ne meilė. Dabartinis vaikinas tikrai turi būti gerbiamas ir žinoti apie tavo pasimetimą ir sunkią situaciją po išsiskyrimo. Mes visi kreipiamės į kitus žmones paramos, kai mums skauda širdį. Tavo naujasis draugas nusipelnė žinoti, kad tu gydai neseną meilės žaizdą.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis