Rizikingas seksas

Žinai, ką reiškia nesaugus seksas. Žinai, kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, kaip išvengti nėštumo. Bet ar tikrai viską žinai apie nesaugų seksą? Kiek kartų patikėjai vaikino žodžiais, nebūdama tikra jų teisingumu? Geriau galvoti savo galva...

Jaunimo reikalų konsultantai pateikia kelis dažniausiai pasitaikančius sekso scenarijus, kurie padės tau išsiaiškinti pavojingas situacijas ir išvengti nepageidaujamų sekso pasekmių.

Jis sako, kad prieš baigdamas ištrauks

Vadinamas „ištraukimo būdas” neturėtų būti traktuojamas, kaip patikimas apsaugos nuo nepageidautino nėštumo būdas. Visų pirma, erekcijos metu iš penio išsiskiria lipnaus skysčio lašeliai, kuriuose taip pat yra spermos. Reikia tik vieno spermatozoido, kad pastotum.

Visų antra, lengva užsimiršti, kai tai vyksta, ir jis gali nesugebėti susilaikyti. Pagaliau, dėl nesaugaus sekso jūs abu galite užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Naudodamiesi prezervatyvais galėsite jaustis daug ramesni.

„Aš niekuo nesergu, aš neprasidedu su visom“

Tu vis tiek rizikuoji, nebent jūsų santykiai yra stabilūs ir monogamiški, ir jūs abu pasitikrinote dėl lytiniu būdu plintančių ligų. Galima sirgti lytiniu būdu plintančia liga ir nežinoti, kad esi užsikrėtęs/-usi, ypač, jei esi moteris.

Be to, jei tavo partneris buvo tau neištikimas, jis gali meluoti ir stengtis nuslėpti tai. Kai kuriomis ligomis užsikrečiama pvz., kai narkomanai naudojasi tuo pačiu švirkštu. Taigi, net ir skaistus/-i gali būti užsikrėtęs ŽIV ar hepatitu ir užkrėsti tave.

„Tu padarytum tai, jei mylėtum mane“

Seksas – tai pasirinkimas ir susitarimas. Jei tu tikrai nenori kažko daryti, tai nebijok pasakyti „ne“. Padorus, rūpestingas partneris supras ir gerbs tavo sprendimą. Jei kas nors bandys įtikinti tave arba priversti tave daryti tai, ko nenori, gerai pagalvok, ar verta ir toliau tęsti santykius su šiuo žmogumi.

Tu gali nuspręsti, kad, nepaisant to, kaip smarkiai tu jį myli, tau bus daug geriau be jo. Jei vaikinas ar mergina grasina išsiskirti su tavimi, jei tu su juo/ja nesimylėsi, iš karto pasakyk, kad nesutinki ir neleisk jam/jai tavęs emociškai terorizuoti.

„Aš buvau taip apsvaigęs, kad negaliu prisiminti...“

Niekas neturi teisės mylėtis su tavimi, jei tu nesutinki. Jei tu reguliariai piktnaudžiauji alkoholiu ar narkotikais, tu gyveni pavojuje. Kai negali blaiviai mąstyti, labai nesunku pamiršti apie saugaus sekso reikalavimus ir net asmeninį saugumą.

Kai kuriems alkoholis reikalingas, kad žmonės galėtų truputį atsipalaiduoti, bet kai kurie turi daug rimtesnių psichologinių problemų. Nors seksualiniai nusikaltimai, apsvaigus nuo narkotikų, padaromi gana retai, verta žinoti, kaip apsaugoti save ir savo draugus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis