N-18: „pamiršau išgerti kontraceptikų, ar pastosiu?“

KLAUSIMAS: Neseniai pradėjau vartoti kontraceptines piliules. Esu labai užmarši ir kartais pamirštu išgerti tabletę. Noriu paklausti, ar seksas be apsaugų, kai aš vieną dieną pamiršau išgerti tabletę, gali baigtis nėštumu?

ATSAKYMAS: pirmiausia, svarbu išaiškinti, kad kontraceptinės piliulės išties veiksmingos tada, kai jos vartojamos kiekvieną dieną. Jei kartais pamiršti išgerti tabletę, vaisto efektyvumas silpsta.

Viena pamiršta išgerti tabletė ciklo metu dar nėra problema. Kontraceptiko koncentracija organizme vis dar yra gan didelė. Tačiau jei tu pamiršti išgerti kelias tabletes, tai nėštumo tikimybė labai padidėja.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurias kontraceptines tabletes reikalaujama gerti tą pačią valandą. Taip užtikrinama maksimali apsauga nuo nėštumo. Jei vėluoji išgerti tabletę, net jos nepamiršusi, gali pastoti.

Kontraceptinės piliulės neturėtų būti naudojamos tų moterų, kurios pamiršta arba dėl kitų priežasčių negali išgerti tabletės kiekvieną dieną, tuo pačiu paros laiku.

Tai sudėtinga paauglėms, kurių įgūdžiai vartoti kontraceptines tabletes dar nesusiformavę, kurios linkusios pamiršti, yra išsiblaškiusios ir labai užsiėmusios.

Tau derėtų pasitarti su savo ginekologe ir aptarti kitas kontraceptines priemones. Galbūt tau kur kas labiau tiktų ne piliulės, o pleistrai ar spiralės. Konsultacija su specialistu padės tau išsiaiškinti patogiausią būdą likti saugiai.

Taip pat turėtum pakalbėti su savo vaikinu. Galbūt jis nieko prieš naudoti prezervatyvus. Tuomet pamirštos išgerti tabletės nesukels tiek problemų.

Jei apsisprendei naudoti kontraceptines piliules, būtinai susikurk jų vartojimo sistemą. Gali užsistatyti priminimą mobiliajame telefone, pabandyk tabletes vartoti tuo pačiu paros metu kaip ir kitą kasdienės rutinos veiksmą, pavyzdžiui, kai valysi dantis.

Apie konkretų tavo atvejį, galiu tik pasakyti, kad išsiliejusi vyro sperma tavo makštyje gali būti „gyva“ 2-5 dienas. Kiek laiko ji aktyvi ir gali apvaisinti kiaušinėlį – nėra žinoma. Tau derėtų paskaičiuoti savo vaisingas ir nevaisingas ciklo dienas.

Jei pamiršai išgerti tabletę nevaisingomis ciklo dienomis, dar gali nepulti į paniką, tačiau jei buvo vaisingos dienos, tuomet derėtų pasidaryti nėštumo testą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis