PSICHOLOGAS PATARIA: „palikti merginą prieš Valentino dieną?“

KLAUSIMAS: turiu panelę, su kuria draugauju jau mėnesį. Ji labai prisirišusi prie manęs, tačiau aš suvokiu, kad tarp mūsų nieko rimto nebus. Nutariau ją palikti, bet man jos labai gaila, juk ji jausis labai blogai. Susidaro toks įspūdis, kad aš jai esu beveik viskas.

Kaip ir ką man jai pasakyti, kad ji nesijaustų blogai ir kad man butų lengviau?

ATSAKYMAS: tu neturi, iš ko rinktis. Žinoma, gaila mergaitės. Ji puoselėja draugystės ir meilės viltis. Gaila ir tavęs, nes tau irgi nepasisekė rasti tinkamo žmogaus.

Gal skamba ir žiauriai iš mano lūpų, bet nemanau, kad galima pažeisti vieną iš svarbiausių taisyklių žmonių santykiuose – sąžiningus santykius.

Niekas iš mūsų nenori draugauti su kitu per prievartą. Nei jai, nei tau nesinorėtų, kad kitas draugautų tik iš gailesčio, pareigos, kaltės jausmo arba užuojautos. „Ji mane labai myli, nenoriu jos įskaudinti, padraugausiu, kad taip nesielvartautų”. Niekas nenori nenuoširdžių ir apsimestinių santykių.

Tu jautiesi truputį kaltas, kad mergaitė prisirišo ir galbūt įsimylėjo tave. Žinai, kad ji kankinsis ir išgyvens, kai tu ją paliksi. Tave graužia sąžinė. Taip ir būna.

Kai greta žmogui yra liūdna ir bloga, aš išgyvenu dėl to žmogaus. Kai tam žmogui nesinori manęs prarasti ir jis dėl jausmų be atsako graužiasi, aš jaučiuosi kalta. Deja, aš nieko negaliu pakeisti. Negaliu prisiversti draugauti.

Jeigu tu jai nepažadėjai draugauti, neprisipažinai, kad myli, nerodei išskirtinio dėmesio, tai reiškia tu jos neapgaudinėjai. Atsitiko taip, kad jūsų viltys ir svajonės prasilenkė.

Labai svarbu surasti teisingų žodžių ir švelniai, atsargiai, bet nuoširdžiai ir rimtai pasakyti, - „labai gaila, kad negaliu jausti tau to, ką man jauti, nenoriu tavęs skaudinti, bet nesiruošiu ir apgaudinėti”.

Ji kurį laiką jausis negerai ir tau bus nelengva. Bet nuoširdumas, jautrumas ir sąžiningumas yra svarbiau. Jeigu esi tikras, kad nieko nebus, tai po atsisveikinimo žodžių, daugiau nebesusitik su ja, nebekviesk jos pasimatyti, neduok pažadų.

Kai mergaitė ant tavęs supyks, tai bus ženklas, kad ir ji jau nebe taip labai prie tavęs prisirišusi. Vėliau abu priprasite, širdies nebedraskys skausmas, suksis tik lengvas maudulys.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis