JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

N-18: kaip prabilti apie seksą su draugu

KLAUSIMAS: mes su mano vaikinu kalbėjomės apie mylėjimąsi. Mes abu dar nekalti. Kiekvieną kartą, kai mes kalbamės apie seksą (ši tema vis dažniau iškyla), jis nori, kad aš pasakyčiau, ką norėčiau, kad jis man darytų per pirmąjį kartą…
Bet aš nesu tikra, ko noriu. Jis yra metais už mane vyresnis ir žino truputį daugiau apie seksą, nei aš. Jis sakė, kad nori giliai į mane įsiskverbti ir suteikti man malonumą.

Kaip, prieš pasimylint ir neklausiant jo apie tai, sužinoti, ko jis norėtų?

ATSAKYMAS: pirmiausia ir visų svarbiausia, tu turi apsvarstyti, ar esi tam pasiruošusi. Kaip tu jautiesi dėl to, kad seksas taps jūsų santykių dalimi?
Ar tu jauti, kad šiame gyvenimo etape esi pasiruošusi ir tavęs negąsdina mintis, kad pradėsi seksualinį gyvenimą?

Atsakymai į šiuos klausimus padės tau nustatyti, ar esi tam pasiruošusi. Be to, atmink, kad seksas su partneriu nėra vien tik fizinis veiksmas, jis yra susijęs ir su jausmais.

Ar tu ir tavo partneris jau kalbėjote apie galimus pavojus ir ypač apie tai, kaip jų išvengti? Labai svarbu, kad kiekvienas iš jūsų ne tik suprastų galimus seksualinio elgesio, kuris jums yra priimtinas, pavojus, bet ir būtumėte aptarę, kaip sumažinti jų tikimybę, kad abu gerai jaustumėtės.

Nors vienas iš jūsų jau vien dėl prezervatyvų patikimumo rodiklių gali jaustis saugus, dvigubi apsisaugojimo būdai padeda išvengti nepageidaujamo nėštumo, o prezervatyvai – lytiniu būdu plintančių ligų.

Net jei nei vienas iš jūsų niekada dar nesimylėjote, yra tikimybė (nedidelė), kad vienas iš jūsų gali būti užsikrėtęs kokia nors lytiniu būdu plintančia liga.

Kai kurie žmonės, kalbėdami apie nekaltybę, turi omenyje tai, kad neužsiimama jokiu seksu, kiti – tai, kad niekada neturėjo sueities. Nepaisant šių skirtingų nekaltybės traktavimų, per burną arba petingą yra tikimybė užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis.

Jei nenori rizikuoti ir užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis arba tapti nėščia, ir nesi pasiruošusi emocionaliai bei materialiai su tuo susidoroti, tuomet tu dar nesi pasiruošusi.

Be to, kokie tavo lūkesčiai dėl sekso? Ar jie realistiški? Dažnai seksas yra ne tai, ko mes tikimės, nesvarbu, ar skirtumas tarp mūsų lūkesčių ir realybės yra pozityvus, negatyvus ar tiesiog kitoks, nei galvojome.

Tau reikėtų kritiškai įvertinti savo lūkesčius. Pasikalbėk su drauge, vyresniu broliu/seserimi, ar kitu šeimos nariu, kuris jau gyvena seksualinį gyvenimą ir yra atviras su tavimi. Išklausyk skirtingų nuomonių, nes žmonių požiūris į seksą labai skiriasi.

Dauguma moterų, prieš pereidamos prie sekso su partneriu, išsiaiškina, kas joms patinka ir gali pasakyti savo vaikinui, ko norėtų sekso metu. Masturbacija gali padėti tau susipažinti su savo kūnu, sužinoti, kas tau patinka ar nepatinka, išsiaiškinti, kada esi iš tikrųjų atsipalaidavusi ir susijaudinusi. Niekas negali to žinoti geriau, nei tu pati.

Be to, skirkite laiko tam, kad geriau pažintumėte vienas kitą ir gerai jaustumėtės vienas kito draugijoje. Tai svarbu, norint, kad seksas teiktų malonumą jums abiem. Sueitis yra didelis žingsnis seksualiniuose santykiuose, tai tarsi nėrimas nuo aukščiausios pakopos.

Pirmą kartą nuėjusi į baseiną juk nepuoli šokti nuo aukščiausios pakopos, o po truputi pratiniesi. Greičiausiai tu pradėsi nardyti nuo baseino krašto, po to nuo žemiausios pakopos ir t.t. Prieš pereinant prie sekso, labai svarbu, kad jūs gerai jaustumėtės vienas kito draugijoje.

Kitokio sekso bandymas kartu (petingo, oralinio arba bendros masturbacijos) padės jums geriau vienam kitą pažinti ir padės išsiaiškinti tau tai, kas patinka tau ir tavo partneriui.

Dažnai toks seksas naudojamas kaip įžanga prieš sueitį, kad partneriai susijaudintų, bet taip pat tai yra veikla, kuria galima užsiimti kiekvienam atskirai. Daugumai porų patinka vienokia ar kitokia tokio sekso rūšis.

Be to, nors kiekvienai merginai būna skirtingai ir jų patirtis skirtinga, neretai pirmąją sueitį lydi skausmas ir kraujavimas. Ne kiekvienai taip būna, nes mes visos labai skirtingos.

Žinoma, jei moteris yra labai susijaudinusi ir jaučiasi gerai, pirmoji sueitis būna daug malonesnė. Normalu truputi nerimauti, bet jei tu labai nerimausi, bus sunku atsipalaiduoti ir pakankamai nesusijaudinsi.

Tu turi pasakyti savo partneriui, kiek giliai skverbtis ir kaip greitai judėti, nes greičiausiai tu būsi ta, kuri jaus skausmą, jei viskas vyks kiek per greitai.

Kai kurios moterys jaučiasi geriau, kai prieš įsiskverbimą partneris juda kiek lėčiau, tuo tarpu kitoms patinka, kai partneris juda greičiau ir įsiskverbia giliau. Labai svarbu tokiu metu kalbėtis apie tai, kas tau patinka ir kas ne.

Tavo vaikino pasakymas, kad jis norėtų įsiskverbti giliai ir išlaikyti greitą tempą gali būti visai ne tai, ko tau tuo metu norėsis ir jūs abu turite suprasti, kad kantrybė ir įsiklausimas į partnerio jausmus yra ypač svarbu.

Tai verčia mus sugrįžti prie svarbiausios dalies – bendravimo. Vienas požymis, kuris rodo, kad esi pasirengusi mylėtis, yra tas, kad tu kalbiesi su savo partneriu apie tai ir daugelį kitų su tuo susijusių dalykų.

Nors jau daugelį kartų buvo sakyta, bet pakartosiu dar kartą – seksas, tavo poreikiai, mintys ir lūkesčiai yra ne tokie dalykai, apie kuriuos šnekantis reikėtų nerimauti ar būti droviems.

Jei gali atvirai ir sąžiningai apie tai kalbėtis su savo partneriu, realistiška tikėtis, kad taip ir elgsiesi. Geriausias būdas sužinoti, ko jis nori ir kas jam patinka, yra tiesiog paklausti jo.

Mano išsaugoti straipsniai