JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

6 būdai, kaip nužudyti meilę

Santykiams besirutuliojant dažnai tampame nebe tokie pastabūs, dėmesingi savo antrajai pusei, galvojame apie save, bandome sumodeliuoti santykių ateitį, pamirštame kitą asmenį, nežinome, kas yra svarbu priešingai lyčiai.

Nežinodami, ko nori kitas žmogus galime jį labai įskaudinti. Psichologų teigimu merginos ir vaikinai turi esminius poreikius. Vaikinams svarbiausias poreikis – pasitikėjimas, o merginoms – rūpinimasis. Tačiau dažnai nepatenkinus pirminių skirtingų poreikių kyla pirmos nepasitenkinimo užuomazgos ir nejučia santykiai eina velniop…

Tad norėčiau papasakoti apie tai, kas ne visada matoma plika akimi ir kaip į tam tikrus merginų ar vaikinų elgesio modelius reaguoja priešinga lytis.

Merginų klaidos

1. Bandymas pakeisti savo antrąją pusę arba noras jai visaip patarinėti. Vaikinas tokį elgesio modelį visų pirma priima kaip nepasitikėjimą juo. Tai jam yra ypač skaudu ir žeidžia jo vyriškąjį ego.

2. Bandymas pakeisti ar kontroliuoti savo mylimąjį, kalbant jam apie savo neigiamus jausmus, bandymas „verkšlenimais“ bausti ar manipuliuoti. Vaikinui atrodo, jog jo nepriima tokio, koks jis yra, nepritaria jam ir jo nepripažįsta.

3. Akcentavimas tik to, ką jis padarė blogai, bet nei žodžio apie gerus darbus (aišku, jei iš tikrųjų gerų darbų nebuvo, tai, matyt, reikėtų keisti vaikiną). Išrinktasis nesijaus mylimas, nes jo pastangos nėra vertinamos. Vaikinams ir taip įvertinimas yra labai svarbus, kelia jų pasitikėjimą savimi.

4. Kišimasis į vaikino gyvenimą, požiūris į jį lyg į mažą vaiką. Ką jau padarysi, tačiau dideliame kūne – mažas vaikas… Vaikinai, taip pat kaip vaikai labai džiaugiasi, kai jais yra gėrimasi. Aišku, to trokšta ir merginos, tačiau kaip sakoma „dideli berniukai – didesni žaisliukai“.

5. „Ašarų karalaitės“ verkšlenimai ir klausimas: „Kaip tu galėjai taip padaryti?“. Jei santykių pradžioje buvai palanki mergaitė, kurios palankumas vėliau kažkur išnyko, tai vos išgirdęs tokį klausimą vaikinas jaučiasi prastu partneriu ir jam kyla noras pabėgti…

6. Kai jis nori imtis iniciatyvos, o jo elgesys ir sprendimai yra kritikuojami ir bandomi taisyti. Taip atsitinka, kad gana dažnai tie sprendimai ir iš tikrųjų būna neteisingi, tačiau „parodymas pirštu“ į klaidą vaikinus ypač žeidžia. Tokiu atveju išrinktasis jaučiasi nemylimas, nes jam kaip oro reikia padrąsinimo.

Vaikinų klaidos

1. Merginos nesiklausoma ir nepateikiama jai protingų klausimų. Tokiu atveju merginai atrodo, jog jos išrinktasis nėra dėmesingas ir ji jam nerūpi.

2. Nesiklausymas, bet patarimų dalinimas (pffff…lyg jai jų reikėtų). Tokiu atveju galima sulaukti tik vieno merginos atsakymo: „Tu manęs nesupranti!”. Ir iš tikrųjų, išsipasakojimas nėra klausimo pateikimas. Mergina nori būti išklausyta.

3. Bandymas klausytis merginos, bet labai trumpai, o po to kaltinimas, kad ši sugadino nuotaiką. Mergina nesijaučia mylima, nes jai atrodo, jog vaikinas negerbia jos jausmų. Pertraukinėjimas, kanalų junginėjimas, telefono maigymas, merginai kalbant, irgi atrodo kaip pareiškimas „man tu neįdomi“.

4. Mylimosios jausmų ir poreikių svarbos sumenkinimas. Jei mergina aiškiai sako „man tai svarbu“, tai matyt, jai iš tikrųjų tai yra svarbu. Aiškiai išsakyta mintis, kurią vaikinai retai girdi.

5. Kai mergina liūdi, o vaikinas nebando išsiaiškinti kodėl. Mylimoji mano, jog vaikinui jos jausmai atrodo pernelyg sureikšminti, tada ši pasijausia vieniša ir niekam nereikalinga (mintyse sklando „niekas manęs nesupranta“).

6. Po išklausymo – tyla. Mums labai svarbi kitų nuomonė ir ypač tų, kuriuos mes mylime ir kai vaikinas išklausęs sugeba tik vilnijančiai suriaumoti: „aaaa…aišku…“ – merginai atrodo, jog vaikinas nemyli jos ir tai ją skaudina.

Mano išsaugoti straipsniai