PSICHOLOGAS PATARIA: „klasėje tyčiojasi iš merginų“

KLAUSIMAS: viskas prasidėjo nuo to, kai perėjau į naują mokyklą. Klasėje berniukų tris kartus daugiau nei mergaičių. Mūsų buvo vos 6. Kadangi esu gan išvaizdi, pirmoji nuomonė apie mane buvo tokia: „fyfa".

Na, dėl to nesijaudinau. Po 2 savaičių klasiokai buvo jau susiformavę visiškai kitokią nuomonę apie mane.

Visą rudenį į mokyklą žygiavau su gera nuotaika, nes klasiokai puikiai mane priėmė į savo ratą.

Gaila, tai tęsėsi neilgai. Klasėje prasidėjo tikros „santabarbaros", intrigos, dramos ir t.t. Dauguma klasės vaikinų rodė simpatiją man. Bet dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Aš nežinau, kokią klaidą padariau. Tiesiog susipykau tai su vienu, tai su kitu klasioku. Atrodė, jog kivirčai greitai išsispręs. Tačiau gavosi taip, jog ant manęs pradėjo „stumti" visi klasės šaunuoliai.

Tiesiog dėl nieko. Prikimba prie visų smulkmenų. Tikras košmaras. Dabar mane terorizuoja visi klasės vaikinai. Kvailos pašaipos kiekvieną pamoką, prasivardžiavimai bei replikos man pamokų metu.

Aš taip nebegaliu. Laikausi, bet tai nepakeliama. Per pertraukas lekiu, užsidarau į tualetą su klasės panelėmis, kurios mane labai palaiko ir supranta, bet klasiokų apraminti negali.

Mano klasės draugės taip pat yra nuolat komentuojamos ir įžeidžiamos. Pasakojau tai auklėtojai, bet jai tai atrodo tik paauglių maištas prieš naujoką.

Kaip man elgtis? Daugiau dantis sukandusi kentėti nebegaliu. Tiesiog einu iš proto.

ATSAKYMAS: perskaičius, kyla baisiausias pyktis ant tavo klasiokų dėl jų elgesio su tavimi. Tai tikrų tikriausias priekabiavimas.

Taip elgtis negalima. Nesvarbu, kokios priežastys juos verčia taip daryti. Nei iš naujoko, nei iš naujokės negalima tyčiotis.

Ypač nesmagu, kad auklėtoja neužstoja visų mergaičių. Tada žmogus, iš kurio tyčiojamasi, yra įstumiamas į dar bejėgiškesnę padėtį.

Vaikinai tiesiog suprato, kad tu nesi iš tų, kurias galima užkariauti ir lengvai priversti žavėtis jais. Kartais tokius bjaurius išbandymus surengia tam, kad atkeršytų už įžeistą savimeilę. Bet kerštas – labai blogas būdas santykiams aiškintis ir skriaudoms įveikti.

Labai reikalinga merginų vienybė. Jums reikia aptarti padėtį ir sudaryti veiksmų planą, kaip sustabdyti pašaipas ir priekabiavimą. Pasakykite per klasės valandėlę, kad jums visoms labai sunku, kai vaikinai taip elgiasi. Padarykite viešą diskusiją apie draugiško elgesio svarbą.

Jeigu tavęs neužstoja auklėtoja, reikia kreiptis į direktorių arba jo pavaduotoją, papasakoti apie susidariusią padėtį mokyklos socialinei pedagogei ir psichologei.

Psichologė turi žinių ir moka prisidėti prie geresnių santykių sukūrimo. Kadangi tu dar esi labai jaunas žmogus, tai turi ir gali padėti tavo tėvai, vyresni brolis ar sesuo.

Jie taip pat turi teisę reikalauti mokyklos administracijos, kad žiaurus elgesys būtų sustabdytas. Neteisėtai ir nepelnytai sukeliama nepakenčiama atmosfera, kurioje labai sunku mokytis ir išbūti. Esu tikra, kad būtina įtraukti vaikinų tėvus, kurie turi sužinoti, kad klasėje šaipomasi iš merginų.

Aš manau, kad tave supras ir palaikys daugelis skaitytojų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis