N-18: „manau esu lesbietė“

KLAUSIMAS: man ką tik suėjo 14 metų. Ar aš per jauna, kad žinočiau, jog esu homoseksuali? Gal čia tik hormonai žaidžia su mano jausmais? Jei aš iš tikrųjų esu homoseksuali, ar galiu tai žinoti, būdama tokio amžiaus?

ATSAKYMAS: ar tu manai, kad tu ar tavo draugai esat per jauni, kad žinotumėt, jog esat heteroseksualūs?

Jei atsakysi „taip“, reikš, kad žmonės, būdami 14 metų, žino, kad yra heteroseksualūs. Logiška manyti, kad, jei žmogus, būdamas tokio amžiaus, gali žinoti, kad yra tokios orientacijos, jis gali žinoti, kad yra ir kitokios orientacijos. Kitaip tariant, jei tu nesi per jauna, kad žinotum, kad esi heteroseksuali, tu nesi per jauna žinoti, kad esi homoseksuali.

Atsakymas „ne” šiuo atveju taip pat bus teisingas. Akivaizdu, kad lytiniam brendimui ir savo lytinės orientacijos suvokimui reikia laiko, todėl visiškai normalu, kad per gyvenimą žmogaus lytinė orientacija nežymiai, o kartais net labai smarkiai pasikeičia.

Neretai tam, kad suprastum savo orientaciją, reikia pastebėti dėsningumus savo potraukiuose ir paanalizuoti savo santykius: kas labiausiai tave traukė visą tavo gyvenimą? Su kuo tu nori užmegzti emocinius ir seksualinius santykius, su kuriais partneriais tu jautiesi geriausiai?

Be to, kadangi daugelis iš mūsų vis tiek mylės tuos/tas, kuriuos/kurias myli, ir todėl, kad ne tik nuo sekso ar lyties priklauso, kas mus yra patrauklus/-i, galima drąsiai teigti, kad nei vienas iš mūsų nesame 100 proc. tikri dėl savo lytinės orientacijos.

Kai sakome „aš esu gėjus” arba „aš esu heteroseksualus”, arba „aš esu biseksualus”, arba „aš kvestionuoju”, arba „velnias, aš žinau, kas man patinka”, mes sakome tai, ką iki šiol žinome apie save ir savo potraukius.

Mes galime jausti, kad kažkas yra visam laikui arba kažkas yra laikina, bet mes negalime nuspėti, kaip jausimės ateityje: viskas, apie ką mes galime kalbėti, yra tai, ką mes jaučiame dabar, nesvarbu, ar mums 14 m., 18 m. ar 48 metai.

Paauglystės metu mes esame „mažiau išrankūs” savo seksualinių partnerių atžvilgiu dėl kelių dalykų: ne tik dėl siautėjančių hormonų, bet ir dėl to, kad tai metas, kai pradedame suprasti savo lytinę orientaciją.

Tai gali reikšti potraukį žmonėms, kurie kitu gyvenimo etapu atrodys mums mažiau patrauklūs; tai gali reikšti, kad ne taip atsargiai rinksimės seksualinius partnerius; tai gali reikšti, kad turėsime mažiau suvaržymų seksualiniuose santykiuose.

Taip nutinka visiems jauniems žmonėms, nepaisant jų lytinės orientacijos, todėl nieko stebėtina, kad tavo hormonai gali priversti tave jausti jausmus, kurių šiaip jau tu nejaustum.

Daugumą mūsų troškimų ir norų nulemia mūsų širdys ir protai, o ne estrogenas ar testosteronas. Be to, pasibaigus paauglystei, šie hormonai niekur nedingsta.

Aš nemanau, kad kas nors yra per jaunas galvoti – ar net žinoti – kad jis ar ji yra tam tikros lytinės orientacijos, nepaisant to, kokia tai orientacija. Visų žmonių patirtis yra skirtinga. Kai kurie žmonės teigia, kad jau vaikystėje tai žinojo, kiti - kad buvo neapsisprendę dėl savo lytinės orientacijos arba kad tai buvo kažkas kitas, jie tai išsiaiškino praėjus net keliems dešimtmečiams.

Vis dėlto aš nemanau, kad kas nors yra blogo ar kvailo tame, kad tu - nesvarbu, kiek tau metų - žinai savo lytinę orientaciją. Kiekviena lytinė orientacija yra tokia, kokia yra, kaip ir rasė: mes esame tokie, kokie esame, ir turėtume tuo didžiuotis ir priimti save tokius, kokie esame.

Žinoma, būti homoseksualia, kai esi jauna, tam tikrose vietose ar bendruomenėse gali būti sunkiau nei kitose, nes sunkiau yra surasti tave suprantančių žmonių ar emocionaliai subrendusių bendraamžių.

Taigi, jei galvoji nebeslėpti savo homoseksualumo, prieš tai darydama ar papasakodama apie tai vienam žmogui ar visiems, pamąstyk apie kelis dalykus: ar tai bus naudinga tau ar kam nors kitam, ar nesukels tau pavojaus, o gal tai suteiks tau daugiau skausmo, nei naudos.

Tuo tarpu dabar, kalbant apie tai, kas vyksta tavo galvoje ir širdyje, raginu tave pasitikėti savo jausmais ir susitaikyti su tuo. Jei įsimylėsi, jei tau pradės kas nors patikti arba jei kam nors imsi jausti aistrą, nepaisant jų lyties, mėgaukis ir patirk malonumą: tokie dalykai ne kasdien nutinka ir tame nėra nieko blogo ar kvailo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis