PSICHOLOGAS PATARIA: „noriu būti populiari“

KLAUSIMAS: nuo šių mokslo metų pakeičiau gyvenimo būdą, tapau draugiškesnė ir linksmesnė. Todėl dabar turiu šiek tiek daugiau draugių klasėje. Tačiau noriu tapti populiaresne, o tai labiausiai lemia bendravimas su bendraklasiais.

Neturiu, apie ką kalbėti su kai kuriais klasės draugais, o norėčiau su jais pabendrauti...

Patarkite, apie ką kalbėti su jais? Kaip tapti jų drauge? Turiu galvoje vaikinus.

ATSAKYMAS: kaip smagu girdėti, kad tu turi daugiau draugių ir kur kas laisviau jautiesi kompanijoje, turi norų ir siekimų.

Jeigu nori tapti populiaresne, tai reikia sudaryti veiklos planą ir jį įgyvendinti. Norą reikia realizuoti veiksmais.

Tavo tikslas – tapti populiaresne tarp vaikinų. Gerai. Tada pakalbėkime apie veiksmus, kas daro žmones populiariais.

Parodyk užsidegimą, įkvėpimą, aistrą. Kalbėk apie tai, kas tau rūpi. Apie gyvūnų apsaugą, apie automobilių markes, apie gėles, apie jaunimo problemas. Parodyk, kuo tu domiesi, kuo tu esi užsidegusi. Įkvėptai ką nors įrodinėjantys žmonės žavi aplinkinius, sukelia susidomėjimą ir pagarbą.

Būk kūrybiška. Sugalvok užduotį arba projektą, kurį pristatysi klasėje ir nustebinsi aplinkinius. Sukurk ketureilį apie savo klasę, atnešk šakelių papuošti klasę, iškepk pyragą visiems kovo 11 dienos proga.

Būk draugiška. Sužinok, kas ką mėgsta ir kas kaip gyvena. Pasiteirauk, kaip draugams sekasi, kas naujo, kokie reikalai mokykloje. Nepamiršk parodyti, kad tau įdomu ir tau rūpi tavo klasiokų gyvenimas.

Būk linksma. Kai išgirsti ką nors linksmo ar juokingo, pasakyk savo nuomonę, pridėk savo sakinį, žodį ar mintį, per daug nesirūrpindama, kaip atrodysi. Linksmumas labai vertinamas, nes pakelia kitiems ūpą, sukuria gerą nuotaiką, reiškia atsipalaidavimą.

Dalinkis žiniomis ir patyrimu. Pasidalink su kitais, kaip sprendei vieną ar kitą uždavinį, pasidalink, kur ir kokią informaciją, pavyzdžiui, apie muziką, galima surasti. Papasakok, kur skanios bandelės ir kur draugiškos padavėjos.

Aktyviai dalyvauk. Parodyk susidomėjimą, aktyviai ir noriai dalyvauk renginiuose arba sumanymuose. Žinoma, pagalvok, kad tai nebūtų rizikinga arba kvaila. Siūlyk idėjas ir mintis, kaip geriau suplanuoti iškylą, kur saugiai pernakvoti, kaip padaryti linksmą numerį draugės gimtadieniui.

Parodyk praktinius sugebėjimus. Nusimegzk originalų daiktą ar drabužį. Kai visi rengiasi absoliučiai vienodai madingai, pasirodysi turinti stilių. Mada - visiems, stilius – asmenybėms.

Susikurk savo internetinį puslapį arba rašyk blogą. Išmok vairuoti motorolerį, pagamink puikią picą, išvirk džemą. Pasuk galvą, ką gali parodyti kitiems.

Manau, kad turi daug darbo, nes turi įgyvendinti tokį planą. Pamiršk apie grožį ar makiažą, tai neturi daug reikšmės žavesiui. Vaikinai dažniausiai net nepastebi, kad tu pasidažiusi. Turi parodyti savo asmenybę, savo „aš“, savo unikalumą. Populiarumas ateina tik veikiant.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis