Kai draugystė tampa kažkuo daugiau

Sakoma, kad „Meilė – tai draugystė, kuri sukelia gaisrą“. O gaisras arba sudegina draugystę, arba meilę… Meilė su draugyste nesuderinami – išlieka arba vienas arba kitas.

Turėti gerą draugą kartais svarbiau nei turėti mylimąjį. Draugai išlieka kur kas ilgiau, jie šalia, kai tu išgyveni išsiskyrimą ar nelaimingą meilę.

Vis dėlto neretai atsitinka taip, kad geras draugas, anksčiau buvęs tik geras nuodėmklausys, staiga pradeda traukti, jis pasikeičia, subręsta, užauga ir tampa patrauklus kaip niekad.

Tada imi ir susimąstai, ar geras draugas gali būti tokiu pat nuostabiu vaikinu?

Nuoširdumas

Draugaudami itin vertiname nuoširdumą. Mes turime žinoti, kad draugu galime pasitikėti. Sakoma, kad jeigu žmogus gali sakyti tai, ką galvoja ir galvoja tai, ką jis sako – jis gali būti puikus draugas.

Vaikinas taip pat. Nuoširdumas vienas iš svarbiausių meilės atributų. Įsitikink, kad esi nuoširdi su draugu, siekdama jo kaip vaikino, ir įsitikink, kad draugas nuoširdžiai nori su tavimi draugauti rimčiau, o nėra tiesiog mandagus ar baiminasi tave prarasti kaip nuostabią pažįstamą.

Jei ketini „kabinti“ draugą, nuoširdžiai apsvarstykite galimybę, kad draugystė pasikeis, atsiras aistra, kuri nužudys dalį jūsų atvirumo, atsiras pavydas ir savininkiškumo jausmas.

Pagarba

Jeigu žmogus tikrai yra laikomas draugu, jis/ji turi gerbti tavo norus ir stengtis nedaryti to, kas priverstų tave pasijausti nemaloniai.

Tai ne tik pagarba tau kaip žmogui, pagarba turi aprėpti ir tavo mintis, pomėgius, apsisprendimus, nuomonę. Tai neatsiejama nuo tolerancijos ir palaikymo.

Jei draugas gerbia tave, privalai išsiaiškinti, ar jis taip pat tave gerbs ir toleruos kaip merginą. Turi išsiaiškinti potencialaus vaikino mintis apie seksą, apie prisirišimą, apie buitį, ateities planus.

Pasitikėjimas

Pasitikėjimas yra labai svarbus draugaujant. Mes atsiveriame, dalinamės asmenine informacija, privalome žinoti, kad ji nebus atskleista kitiems asmenims. Pasitikėjimas partneriu prilygsta dovanai.

Atsiskleidimas ir buvimas savimi bendraujant su kitu žmogumi reikalauja tikrai didelės drąsos.

Jeigu žmogus pasijaučia išduotas, dingęs pasitikėjimas sukelia daug skausmo. Vėl imti pasitikėti žmonėmis būna labai sunku.

Ištikimybė

Geras draugus turi būti lojalus. Jeigu tu su savo partneriu esate susitarę, kad nesusitikinėsite su kitais, jūs abudu turite laikytis šio susitarimo. Jeigu nors vienas iš jūsų pradedate jausti, kad negalėsite išlikti ištikimas/-a, turite tai pasakyti partneriui.

Ištikimybė - bene svarbiausias elementas, siekiant gerų santykių. Meilė be ištikimybės neegzistuoja, taigi, jei jau ketini „kabinti“ geriausią savo draugą, būtinai su juo išsiaiškink, ar jis galės būti tau ištikimas.

Pripažinimas

Dar viena gero draugo savybė – pripažinimas. Kiekvienas iš mūsų turime savybių, kuriuos mums nepatinka ir kurių nenorime atskleisti. Geras draugas priima mus tokius, kokie mes esame su visomis mūsų ydomis.

Jeigu tau patinkantis asmuo vis tau pasakoja apie reikalavimus būsimai merginai, o tuo tarpu tave priima tokią, kokia esi, suklusk. Galbūt, būdama vaikino mergina, būsi verčiama būti, atrodyti, elgtis kitaip…

Interesų dalinimasis

Interesų dalijimasis – tai tarsi klijai draugystei. Jeigu tau be galo patinka žmogus, tačiau jūs neturite nieko bendra, meilei gali greitai ateiti pabaiga.

Draugystė – tai dviejų kelių gatvė. Jūs su draugu galite turėti visiškai skirtingus pomėgius, galite buityje elgtis kaip skirtingų pasaulių žmonės, tačiau kaip draugai sutariate puikiai.

Pamąstyk, meilė reikalauja laiko ir atsidavimo. Skirtingi pomėgiai, laikas, leidžiamas atskirai, meilę marina.

Visos šios išvardintos savybės svarbios ir meilės ir draugystės santykiuose, tačiau meilė iš draugystės reikalauja kur kas daugiau. Ar esi pasirengusi tai aukoti?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis