N-18: „jei nesimylėsiu - mes?“

KLAUSIMAS man – 15 m., mano vaikinui – 18 m. Draugaujame beveik pusę metų, labai bijau jo netekti. Pastaruoju metu jis mane glamonėja, bet prieš pat mylėjimąsi išsigąstu ir prašau, kad liautųsi.

Manau, taip yra todėl, kad bijau, ką jis apie mane pagalvos, be to, nenoriu, kad pamatytų mane nuogą.

Daug kartų jam sakiau, kad kuklinuosi, jis ima sakyti, kad man laikas suaugti. Bijau, kad jis manęs nemestų. Kaip man labiau pasitikėti savimi?

ATSAKYMAS: žmogui, kuris į tavo baimes ar nerimą dėl seksualinių santykių atsako, jog „laikas suaugti“, kur kas labiau reikia suaugti pačiam. Jei jis taip kalba, man ne tiek neramu, kad jis tave paliks, kiek neramu, kad draugausi su juo toliau.

Tiesą sakant, aš spirčiau tokį draugą lauk ir laukčiau partnerio, kuris būtų jautresnis ir supratingesnis – tuomet kur kas geriau vienas kitą suprasite.

Su tokiu žmogumi dvigubai sunkiau apsinuoginti ir atsipalaiduoti seksualinių santykių metu, nepanašu, kad su juo jaustumeisi rami ir saugi. Ateityje pasirink tokį partnerį, kuris stengtųsi, kad gerai jaustumeisi, o ne pamokslautų.

Būdama su kitokiu žmogumi greičiausiai nejausi įtampos. Galbūt dabar tavo kūnas mėgina tau tokiu būdu pasakyti, kad vaikinas nėra tau geras partneris, su juo būti nesaugu.

Jau paskutinį kartą tau sakau: mesk tą vaikiną.

Su kitu partneriu patartina neskubinti įvykių. Vieniems laiko reikia mažiau, kitiems – daugiau. Svarbu, kad būtum patenkinta tuo, kaip klostosi įvykiai, kad niekas tavęs neskubintų, nespaustų, kad jaustumeisi saugi.

Su žmogumi, kuris dėl tavęs stengiasi, iš karto pasijusi kitaip. Tuomet nereikės bijoti, kad būsi palikta, neatrodys, kad jam reikia tik seksualinių santykių. Jei žmogus tave gerbia, jis nekelia tau tokių sąlygų.

Be to, vertėtų pasirinkti maždaug savo amžiaus partnerį. Taviškis vyresnis, ir nors nepanašu, kad būtų labiau subrendęs, regis, jo lūkesčius labiau atitiktų aštuoniolikmetė, o ne penkiolikmetė.

Tavo amžiaus ar nedaug vyresnis partneris geriau tave supras, jo poreikiai bus panašesni į tavo.

Na, o pasitikėjimą savimi stiprina ir viešas kalbėjimas, pamąstyk apie kokią nors su tuo susijusią veiklą. Taip atsikratysi drovumo, o jei ištiktų nesėkmė, pamatysi, kad pasaulis dėl to nesugriūva. O gal norėtum lankyti šokių būrelį?

Jei tau visgi atrodo, kad tavo dabartinis draugas turi daugybę puikių savybių ir tik vieną trūkumą, tuomet vertėtų įveikti drovumą ir tuoj pat liepti jam liautis pamokslauti.

Tegu suauga ir ima elgtis su tavimi pagarbiau ir supratingiau. Primink, jog abu partneriai turi norėti intymių santykių ir kad jokiu būdu negalima daryti kitam žmogui spaudimo. Jei jis atsiprašys ir suvoks savo katę, tuomet yra vilties, kad jūsų santykiai klostysis teigiama linkme.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis