PSICHOLOGAS PATARIA: „ar ji man neištikima?“

KLAUSIMAS: manau, kad mergina man neištikima, ji keistai elgiasi – klausinėja, ar aš nemanau, kad ji mane apgaudinėja. Tada jai nieko neatsakau.

Neseniai ji atsiuntė man savo nuotrauką, kurioje matyti dar kažkoks vaikinas, spoksantis į jos sėdynę. Jo veido nesimato. Ką man daryti? Ar ji tikrai man neištikima?

ATSAKYMAS: atsakymas į tavo klausimą gali būti labai trumpas. Tau tereikia išsklaidyti santykių su mergina abejones. Kaip tai padaryti, nėra lengva patarti.

Daugelis paauglių mano, kad panašiose situacijose geriausia atvirai pasišnekėti ir papasakoti antrajai pusei apie savo jausmus ir nerimą.

Galbūt ir tu panorėsi atvirai papasakoti merginai, kaip jautiesi, matydamas jos nuotraukas su kitais vaikinais, ir paklausti savo merginos, ką ji mano apie jūsų santykių perspektyvą.

Tik nepamiršk – kai kalba eina apie apgaudinėjimą, ypač jei nesi tuo įsitikinęs, būk labai atsargus, kad neatrodytų, jog kaltini merginą dėl nebūtų dalykų.

Pavyzdžiui, užuot klausęs – „ar tu mane apgaudinėji“, gali pasakyti – „mane kankina negera nuojauta, tikiuosi, kad apsigaunu“.

Nepamiršk, kad atvirai kalbėdama apie savo jausmus rizikuoji – pokalbio metu tave gali įžeisti.

Turi turėti omenyje, kad mergina, svaičiodama užuominas apie kitų vaikinų žavėjimąsi ja, gali paprasčiausiai tokiu būdu reikalauti tavo dėmesio. Ar skiri jai pakankamai laiko, ar giliniesi į jos poreikius, ar nustebini ją, kai susitinkate?

Merginoms romantikos labai trūksta ir jei ji negauna pakankamai dėmesio iš tavęs arba tave įtarinėja, esantį neištikimą, jos reakcija yra visiškai suprantama. Ji stengiasi tau sukelti pavydą, kad tu bijotum jos netekti ir stengtumeisi dėl santykių ateities.

Pagalvok, gal problema - ne merginos elgesys, o tavo reakcija? Galbūt tu įtarinėji kiekvieną jos draugą, kad jis nori pasiglemžti tavo merginą. Gal tavo mergina pateiktais klausimais ir nuotraukomis stengiasi pratinti, kad yra ir kitų vaikinų jos gyvenime, tačiau myli ji tave.

Be nuoširdaus pokalbio vienas su kitu – nieko neišspręsite, teks sukaupti visą drąsą ir paklausti merginos, ko ji tikisi iš tavęs ir iš jūsų bendravimo.

Žinoma, tu turėsi atskleisti ir savo jausmus. Kitu atveju – netikrumo tik daugės. Pasistenk išsaugoti gražią draugystę.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis