JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Flirtas: kas veiksminga, o kas ne

Kai nori vaikinui/merginai parodyti, kad jis/ji tave domina, flirtas tam – geriausias būdas. Tikriausiai jau esi skaitęs/-čiusi milijonus patarimų, kaip flirtuoti, kur ir kada, tačiau žinių niekada nebus per daug.
Kai kurie flirto žinovai žarsto patarimus, kaip suvilioti į akį kritusį asmenį, tačiau kai kurie jų patarimai paprasčiausiai „neveikia“. Kodėl?

Flirto veiksmingumas priklauso nuo asmeninių savybių, svarbu flirto būdus pritaikyti tavo individualumui.

Štai keletas flirtavimo būdų, kuriuos verta išbandyti, kad atskleistum visą savo potencialą, ir keletas, kurių geriau vengti.

Bandyk būti savimi

Pats svarbiausias patarimas pradedančiam flirtuoti, nesvarbu, ar tai būtų vaikinas, ar mergina, – būk savimi. Jei nesi daug bendraujantis/-i ekstravertas/-ė, nesistenk tokiu/-ia būti, vien tam, kad atkreiptum savo simpatijos dėmesį.

Apsimetinėjimas – sunkus darbas, be to, tu juk nori, kad tavo simpatija pamėgtų tave už tai, koks/-ia iš tikrųjų esi…

Tą patį pritaikyk ir savo išvaizdai. Jei tu – kuklus vaikinas, nešiojantis iki kaklo užsagstytus marškinius ir chaki, kiek trumpokas kelnes, nemanyk, kad reperio įvaizdis privers tau patinkančią merginą pamėgti tave.

Jei niekada nenešioji aukštakulnių, atrodysi kaip kvailė, jei klube vos paeisi…

Nedideli stiliaus pokyčiai gali padėti merginai tave pastebėti: pakeisk šukuoseną, nusipirk marškinėlius su šmaikščiu užrašu ar naują sijoną.

Tačiau nesistenk savęs apgauti ir kardinaliai keisti stilių. Atrodysi juokingai, jei vilkėsi madingus drabužius ir slėpsiesi kampe…


Atsisakyk svetimų frazių

„Manau, man reikia paskambinti į dangų, nes matau, kad jie pametė vieną angelą“. Tokios ir panašios frazės tinka romantiškiems filmams, bet klube, prabilęs/-usi tokiais žodžiais, atrodysi kaip padlaižys/-ė.

Taigi, pamiršk filmų frazes ir sugalvok ką nors originalaus. Kartais kontaktui užmegzti ar pokalbiui pradėti užtenka tiesiog „labas, neatsilaikiau…“ ar „kaip sekasi tavo vaikinui/merginai?“. Tikėtina, kad iškart patrauksi dėmesį.

Komplimentai taip pat padeda sužavėti. Pasakyk jam/jai, kad jis/ji vakar vakare puikiai žaidė krepšinį arba tau patiko jos rašinys, kurį ji skaitė per literatūros pamoką.

Jei asmens, kuris tau patinka nepažįsti, pasakyk, kad tikriausiai jis/ji daug sportuoja ar skaito eiles… Taip užsimegs malonus pokalbis, net jei suklydai, pritaikydamas/-a užsiėmimus.

Jei sakysi komplimentą apie fizines žmogaus savybes, stenkis, kad komplimentas neperžengtų padorumo ribų – „man patinka tavo nauja šukuosena“ yra gerai, bet „tavo užpakalis nuostabus“ – blogai.

Bandyk būti susidomėjusiu/-ia

Jei galvoji, kad, ignoruodamas/-a tau patinkantį žmogų, atrodysi paslaptingesnis/-ė ar sunkiau pasiekiamas/-a, tu labai klysti.

Vienintelis būdas parodyti kitam žmogui, kad tu juo domiesi yra elgtis lyg tą žmogų mėgtum labiau už kitus.

Tai nereiškia, kad turi vaidinti sporto aistruolį/-ę, jei neskiri futbolo nuo stalo futbolo. Svarbu palaikyti akių kontaktą, šypsotis, klausytis bei klausti to, kas tau rūpi – t.y., parodyti, kad nori geriau jį/ ją pažinti.

Atsisakyk dėmesio, žeminant kitą

Atsimeni, kai vaikystėje tai, kad berniukas tampo mergaitei už kasų, o šį jį apkalba, reiškė, kad jie vienas kitam patinka? Na, tu jau truputį per senas/-a tokiems žaidimams.

Jei imsi stumdytis ar apkalbėti tau patinkantį žmogų, jis tikrai nesupras, kad taip tu demonstruoji susidomėjimą.

Bandyk patikrinti save

Jie manai, kad flirtuoji kaip įmanydamas/-a, o rezultatų nematyti, pamąstyk, kokią žinią tu jam/jai siunti. Ar tu visuomet būni draugų būryje? Žinoma, tai gali reikšti, kad esi populiarus/-i, bet tai taip pat reiškia, kad prie tavęs yra sunkiau prieiti.

Niekas nenori būti atstumtas kitų žmonių akivaizdoje. Taigi, pasistenk kartais pabūti atskirai nuo savo draugų.

Kontroliuok savo kūno kalbą. Jei tavo rankos ar kojos sukryžiuotos, tai reiškia „netrukdykite manęs“.

Jei nori, kad tavo kūnas pasakytų „ateik, pasikalbėk su manimi“, tuomet užmegzk akių kontaktą ir nusišypsok.

Atsisakyk per daug artimo kontakto

Kai judu kalbatės, tu gali gauti užuominą pasilenkti arčiau ar paliesti savo simpatijos ranką. Bet tai – ne pati geriausia mintis. Kodėl?

Kai kalbama apie prisilietimą ir artumą, reikia būti atsargiems.

Žmones skirtingai traktuoja asmenines ribas. Kas tau atrodo draugiška, gali priversti tavo simpatiją pasijausti nejaukiai. Nesvarbu, kad tu tai darysi labai atsargiai.

Geriau įsitikink, kad kitas žmogus tavęs neatstums, jei tu paliesi jo/jos kūną. Pirmiausia, artinkis atsargiai, išlaikyk akių kontaktą, parodyk kokį smulkų daiktą ant delno.. ir stebėk reakciją.

Mano išsaugoti straipsniai