PSICHOLOGAS PATARIA: „vaikinas atėmė iš manęs draugę“

KLAUSIMAS: mes su geriausia drauge pažadėjome, kad niekada neleisime, kad mus išskirtų vaikinas. Tačiau dabar kaip tik taip ir atsitiko. Ji daug laiko praleidžia su vaikinu, atrodo, kad su manimi visai nebenori būti.

Nežinau, kaip jai apie tai pasakyti. Ką man daryti?

ATSAKYMAS: regis, gana sudėtinga situacija. Ir labai pažįstama. Su tokiomis problemomis susiduria visos draugės, kurių viena įsimyli.

Kartais, nepaisant pažadų ir stipriausių jausmų, draugai išsiskiria. Taip jau būna, kad žmonės keičiasi, jų gyvenime atsiranda naujų interesų ar žmonių, kurie tampa įdomesni, kurie labiau žavi, intriguoja, traukia.

Skundiesi, kad tau trūksta bendravimo su drauge. Tikriausiai jūs nebepraleidžiate tiek daug laiko, kaip anksčiau, ji tau nepapasakoja naujausių atsitikimų ir nuotykių mokykloje.

Dabar visas jos dėmesys sukoncentruotas į vaikiną. Ji stengiasi kuo labiau jam patikti, nes jai jis labai patinka.

Patarčiau atvirai papasakoti draugei apie savo jausmus. Paaiškink, kaip jautiesi ir paklausk, kaip jai viskas atrodo.

Pasakyk, ką manai apie jos vaikiną, tik neįžeisk jos, pasakyk, kad džiaugiesi, kad draugė laiminga.

Pasidalink su ja nuogąstavimais, kad bijai ją prarasti, tačiau suprask. Draugė amžinai nebus šalia.

Geriau paskirkite tam tikrą dieną, vakarą, kada susitiksite. Tuomet iškelk draugei reikalavimą, kad, būdama su tavimi, ji pamirš vaikiną ir pasakos savo naujienas, išklausys tavęs.

Gali jai pasiūlyti lankyti kokį nors būrelį drauge, taip dažniau matysitės. Pasakyk draugei, kad tu nerimauji, jog ji pamiršta viską aplinkui ir leidžia laiką tik su vaikinu.

Tai nėra teisinga nei tavo, nei jos šeimos, nei pačio vaikino atžvilgiu. Mergina turi išlikti savimi, kad vis dar domintų vaikiną.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis