Ką turėtum žinoti apie pastojimą

KLAUSIMAS: turiu klausimą, kuris mane neramina jau kelias savaites. Nerimauju, ar galėjau pastoti. Su vaikinu mes išdykavome lovoje, tačiau nesimylėjome. Buvome tik su apatiniais.

Mums vienas kitą beliečiant, vaikinas susijaudino ir „baigė“.

Iš pat pradžių to net nepastebėjau, tryniausi į jį, buvau net nusimovusi kelnaites.

Ar gali būti, kad pastojau, nes mano ciklas vėluoja?

ATSAKYMAS: deja, negaliu tavęs nuraminti. Tikrai gali būti, kad pastojai. Žinoma, tikimybė nedidelė, tačiau jei buvo spermos ir tavo lytinių organų kontaktas – tuomet visgi nėštumo galimybė išlieka.

Reikia turėti omenyje, kad nepaisant to, jog vaikinas buvo su apatiniais – plyšeliai tarp audinio gijų kur kas didesni nei spermos ląstelės.

Sperma laisvai galėjo „prasikošti“ per apatinių audinį ir išlikti gyvybinga tavo lytinių organų viduje.

Jei vėliau masturbavaisi, o gal paprasčiausiai tu ar tavo partneris lietė tavo lytinius organus – sperma galėjo patekti giliau į vaginą, o paskui ir į gimdą.

Jei nenaudoji jokios kontracepcijos, vertėtų pasitikrinti pas ginekologą. Nors tikimybė maža, tačiau esant vaisingoms dienoms, jos pakanka, kad užsimegztų vaisius ir tokiomis aplinkybėmis.

Jei vis tik paaiškės, kad nesi nėščia, geriau paprašyk ginekologės išrašyti kotraceptinių vaistų arba reikalauk vaikino, kad jis bet kokių seksualinių veiksmų metu naudotų prezervatyvą.

Paaiškink vaikinui, kad tai labai svarbu, norint išvengti nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų, ypač jei jis negali nuspėti, kada susijaudinimas baigsis ejekuliacija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis