PSICHOLOGAS PATARIA: „esu negraži ir manęs visi šalinasi“

KLAUSIMAS: turiu tokią problemą. Kai prisiregistruoju prie kokio nors pažinčių arba pramogų portalo, vos pamatę mano nuotrauką, dėl mano išvaizdos visi mane įžeidinėja.

Rašo visokias šlykštybes, negaliu nekreipti dėmesio į tokias replikas.
Atrodo, jog gyvenu bepročių šalyje, kurie nesupranta, kad yra visokių žmonių: ir gražių, ir ne… Kodėl lietuviai šmeižia negražius žmones?

ATSAKYMAS: internetas tokia erdvė, kur žmonės gali rašyti savo nuomonę nevaržomi, anonimiškai. Kai nereikia žmogui žiūrėti į akis, apšmeižti jį ne taip jau sunku.

Tokių nemandagių, netolerantiškų ir nedraugiškų komentarų prisiunčiama kiekvienam žmogui, kuris kuo nors išsiskiria iš kitų. Daugybę tokių laiškų gauna dainininkai ir aktoriai, politikai ir psichologai, gražuoliai ir vidutiniai žmonės, žvaigždės ir žurnalistai.

Aš nežinau, kodėl lietuviai netolerantiški, bet kad mums trūksta atsakomybės, nes liejame tulžį ir pašaipas, pavydą, demonstruojame norą sunaikinti kitą – tai tikrai. Tai didelio vidinio nesaugumo ženklai.

Jeigu manęs niekas nemato, arba mato silpnesnį, aš nulaužiu medelį, išraunu gėlę, parašau užgaulią žinutę, išdaužiu stiklą ir jaučiuosi labai stiprus ir svarbus.

Tave daug kartų įskaudino savo atsiliepimais „virtualūs“ žmonės. Tu įsiutai, jauti bejėgiškumą. Nori palaikyti ryšius, bendrauti ir būti suprasta, kaip kad kiekvienas žmogus nori. O jums atrašo labai priešiškai ir piktai. Kažin kodėl?

Nesuprantu, ar tik neprovokuoji kitų, vis įdėdama nuotrauką, kurioje atrodai ne per gražiausiai. Gal verta pagalvoti apie kitą nuotrauką?

Gražuolių yra vienetai, o žmonių su visokiais trūkumais ir ypatumais, tai yra normalių žmonių, – daugybė. Visi turėtų tai suprasti. Žinoma, tai ne paguoda, kai iš tavęs tyčiojasi.

Man atrodo, kad tu labai priešiškai nusiteikusi aplinkinių atžvilgiu, jei imi bendrauti su žmonėmis, jau tikėdamasi, kad jis/ji kažką blogo galvoja apie tavo išvaizdą, galiausiai vis tiek išprovokuosi to žmogaus žodžius, kuriuos interpretuosi neigiamai.

Dar net negavusi neigiamos reakcijos iš žmonių, tu ją iš anksto įžiūri tarp eilučių. Ir prisistatai labai priešiškai.

Man atrodo, tu neigiamą kitų požiūrį tiesiog užprogramuoji ir „iššauki“, bendraudama atgrasiai, „kabinėdamasi“ prie žodžių.

Žvelk į pasaulį pozityviau. Ne visi žmonės pikti. Yra labai piktų žmonių. Bet yra ir draugiškų, mielų. Tik jie neparašo, nes būna išsigandę.

Tikrai aplink yra daug gerų žmonių, kurie gal bijo bendrauti su tavimi, gal pernelyg grubiai tu kalbi.

Manau, reikia keisti ne savo emocijas, tačiau tai, kaip tu jas išreiški, galbūt atėjo laikas keisti žmones, su kuriais bendrauji, galbūt bendravimo būdą.

Tikrai lengviau pakeisti savo požiūrį į aplinkinį pasaulį, o ne patį pasaulį.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis