Ką daryti per pasimatymą?

Kaip elgtis per pirmąjį pasimatymą su vaikinu, kad pasimatymas netaptų paskutiniu? Kaip pašnekovą sudominti savo asmenybe? Ką daryti, kad jis susižavėtų? Psichologas dalijasi sėkmingo pirmojo pasimatymo paslaptimis.

Vienoje humoro laidoje buvo parodytas siužetas apie pirmąjį vaikino ir merginos pasimatymą. Jie susitarė paklausti kits kito po tris labiausiai juos dominančius klausimus.

Jis: kokią virtuvę labiausiai mėgsti? Koks tavo Zodiako ženklas? Kokios gėlės tau labiausiai patinka?

Ji: kiek pinigų tavo banko sąskaitoje? Koks tavo automobilis? Kokiame rajone tavo butas?

O štai ir tiesa: dauguma merginų per pirmąjį pasimatymą primena visai ne romantiškas herojes, o praktiškas banko tarnautojas, sprendžiančias, ar klientui suteikti kreditą, rašo „Ženskije strasti“.

Toks dalykiškas požiūris į santykius daugumą vaikinų priverčia kuo greičiau pasprukti.

Dažniausiai per pirmąjį susitikimą žmonės arba be perstojo kalba, stengdamiesi papasakoti pašnekovui apie visus savo privalumus, arba primena tardytojus, įnirtingai apklausiančius kitą žmogų. Nė viena, nė kita nepadeda plėtoti santykių.

Pasak psichologinių tyrimų, pirmasis įspūdis apie žmogų susidaro vos per vieną minutę.

Vėliau šis įspūdis arba patvirtinamas, arba paneigiamas bendravimo metu.

Kaip pasistengti, kad mūsų pirmasis susitikimas su patinkančiu žmogumi nepasibaigtų jau po minutės, o priešingai, būtų ilgalaikių romantiškų arba draugiškų santykių pradžia?

Panašumai

Paprastai mums patinka tie, kurie yra panašūs į mus. Su tokiais žmonėmis paprasčiau sutarti, bendrauti.

Žmonės, kurie užmezga glaudų ryšį ir pasitiki vienas kitu, ima net ir elgtis panašiai. Regis, tam, kad patiktume kitam žmogui, reikia būti panašiam į jį. Tikrai?

Tam visai nereikia linksėti su kiekvienu pašnekovo žodžiu ir kaip beždžionei kopijuoti jo gestus. Pakanka pradėti kalbėti apie jo interesus ir rasti bendrų pomėgių.

Yra kelios gudrybės, kaip sudominti patikusį žmogų ir suprasti, ar verta tęsti pažintį su juo. Skaitykite apie tai plačiau.

Pasirinkite pokalbio temą

Santykių ateitį garantuoja pokalbio tema pirmojo susitikimo metu. Juk būtent taip žmogus nusprendžia, ar tu jam/jai įdomus/-i, ar ne. Pats geriausias pasirinkimas – kalbėti apie kitą.

Derėtų kalbėti tik apie tai, kas pašnekovui bus įdomu, kas jam svarbu, o ne tai, kas įdomu tau.

Įsitikinimai

Jei sugebėsi prakalbinti žmogų apie tai, kas išties jam/jai svarbu, tapsi jam/jai pačiu įdomiausiu žmogumi.

Pagrindinės pokalbio temos gali būti saugumas, geranoriškumas, meilė gyvūnams, santykiai su žmonėmis, karjera, mokykla, noras padėti kitiems ir panašiai.

Gali, pavyzdžiui, išsiaiškinti, kokią reikšmę pašnekovas teikia laikui, kaip jį planuoja.

Greitai suprasi, ar jam/jai laikas - vertybė, jei pavėluosi į pasimatymą. Palaikyk pašnekovo vertybes: „Labai tave suprantu, pati nemėgstu, kai kas nors vėluoja“.

Pritark kito įsitikinimams ir pokalbiui suteiksi bendrumo atmosferos.

Kuo daugiau jūsų įsitikinimų sutaps, tuo geresnį įspūdį pašnekovui sudarysi. Mažų mažiausiai jam/jai dar ilgai nesinorės nutraukti bendravimo.

Taigi, pirmojo pasimatymo metu apie save geriausia kalbėti tuos dalykus, kurie susiję ar sutampa su pašnekovo vertybėmis.

Jei jis/ji sportuoja, papasakok apie savo sportinius pasiekimus, o jei sportas tau tolimas, bent jau neužsimink apie tai, kol nerasi kitų bendrų interesų.

Asmeninė patirtis

Susitikę du buhalteriai, dvi slaugytojos arba pora žvejų greitai randa bendrą kalbą.

Tas pats nutinka, kai sutinki žmogų, kuris mokėsi tavo mokykloje arba universitete.

Jūsų asmeninės patirtys sutampa, ir šie sutapimai tampa jūsų „suderinamumo“ pradžia. Būtent todėl taip lengvai mezgasi romanai darbe ar mokslo įstaigose.

Net patys paprasčiausi išgyvenimai, jei jie bendri, padeda įtvirtinti draugystę.

Gali prisiminti vietas, kur abu būdavote, bendrus draugus, panašias situacijas, su kuriomis susidurdavote ir pan.

Kiekviename bendravimo etape linksėk galva, vartok frazes, leidžiančias suprasti, kad tu supranti pašnekovą.

Jei judu vis dėlto neturite bendros patirties, galite lengvai ją sukurti – pavyzdžiui, kartu aplankę teatrą ar nuėję į kokį kitą renginį.

Geriausia pirmąjį pasimatymą praleisti kokioje nors įsimintinoje vietoje, kad jums kiltų kuo daugiau bendrų emocijų.

Svarbiausia, kad žmogus, kuriam norite patikti, jaustųsi puikiai ir komfortabiliai, nepatektų į nejaukią situaciją, pagelbėk patikusiam žmogui jaustis palaikomu.

Išlaikyk pokalbį

Pirmojo susitikimo metu žmonės dar mažai pažįsta vienas kitą, todėl jaučiasi susikaustę. Būtent todėl pokalbis kartais atsiduria aklavietėje.

Dažnai mes patys neleidžiame pokalbiui peraugti į gyvą bendravimą dėl to, kad neteisingai užduodame klausimus ir nemokame palaikyti pokalbio.

Atviri klausimai reikalauja platesnių atsakymų, jie prasideda žodžiais „kodėl“, „kam“, „kaip“, „kada“ ir pan.

Atviri klausimai – tikra pokalbio pradžios burtų lazdelė. Jei nuolat uždavinėsite tik uždarus klausimus, į kuriuos atsakymas tegali būti tik „taip“ arba „ne“ („Tai brangus automobilis?“), pokalbis nutrūks.

Uždari klausimai labiau tinka informacijai patikslinti, o atviri – jai gauti.

Mokėk klausytis

Jei pašnekovas – aktyvus žmogus, spontaniškai reiškiantis savo emocijas, jam/jai bus sunku bendrauti su pasyviu žmogumi, slepiančiu savo emocijas.

Žmonės tikisi jiems priimtinos reakcijos, nes tik taip suvokia, kad juos suprato.

Todėl stenkitės, kad jūsų mimika, gestai ir judesiai primintų partnerio. Tam nebūtina kopijuoti viską, ką daro pašnekovas, pakanka tiesiog elgtis panašiai.

Pavyzdžiui, jei kalbi su temperamentingu žmogumi, stenkis ryškiau išreikšti savo emocijas, kalbėk greičiau, savo žodžius pabrėžk gestais.

Įdomius žmones, su kuriais malonu bendrauti, sieja viena puiki savybė – jie ne itin daug kalba apie save, bet visuomet leidžia pašnekovui žinoti, kad jis suprastas, įdomus ir svarbus.

Toks bruožas vadinamas aktyviu klausymusi. Žmogus ne tik tylėdamas klausosi, bet ir aktyviai paskatina pašnekovą kalbėti.

Taip sukuriama puiki pasitikėjimo ir artumo atmosfera tarp dviejų žmonių. Štai keli būdai, kuriais galite pasinaudoti.

Pakartojimas

Įterpk citatas iš partnerio pasakymų į savas frazes: „Taigi tu manai, kad moteris neturi dirbti?“

Pakartok pažodžiui paskutinius partnerio žodžius. Pakartok su klausiamąja intonacija vieną ar du žodžius, pasakytus partnerio.

Interpretacija

Nuomonės apie tikrąją pasakytų žodžių prasmę arba priežastis ir tikslus išsakymas.

Užduokite tikslinamuosius klausimus: „Tu veikiausiai turi omenyje, kad...“, „Tu veikiausiai sakai tai dėl to, kad....“

Sugretinimas

„Tu sakai, kad prastai vairuoji, o aš matau, kad meistriškai aplenki visus kamščius“.

Patikslinimas

„Ką tu turi omenyje, kai sakai...“

Visų šių būdų naudojimas padės susikalbėti su pašnekovu, įtvirtinti pasitikėjimą ir greičiau suartėti.

Taip pat nuoširdžiai domėdamiesi kitu žmogumi, patys greičiau pajusite pasitikėjimą savimi ir atsipalaiduosite.

Atmink vieną svarbią taisyklę: pašnekovas – tai veidrodis, kuriame atsispindi tiek mūsų privalumai, tiek ir trūkumai. Ir jei tau pavyks atspindėti tas geriausias savybes, kurias partneris pats vertina savyje, būsi vertinamas/-a kaip pats įdomiausias ir žaviausias žmogus pasaulyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis