PSICHOLOGAS PATARIA: „ji nori likti tik draugais...“

KLAUSIMAS: man 16 metų. Pradėjau rimčiau bendrauti su viena mergina iš tos pačios mokyklos kaip ir aš. Mūsų bendravimo pradžia buvo labai graži, aš jai dariau staigmenas… Jai tai labai patiko. Netikėtai ji pasakė, jog negalime būti drauge, nes ji nemoka „prisirišti" prie žmogaus ir negali manęs mylėti.

Ji pasakė, jog mes galime būti tik gerais draugais. Žinoma, aš prieštaravau, tačiau veltui… Gerbiu jos nuomonę.

Man dabar labai sunku ir prašau jūsų patarimo. Norėčiau, kad mes būtume kartu, ar kaip nors galiu ją pakeisti?

ATSAKYMAS: aš labai noriu tave paguosti, paremti ir kai ką pasakyti. Kaip supratau iš trumpo, bet rimto laiško, tu esi subrendęs, gerbiantis panelės nuomonę, mokantis pradžiuginti tą, kuris/-i tau patinka.

Svarbiausia, tu jauti nuoširdžius jausmus tai mergaitei ir turi drąsos pasidalinti savo jausmais, nors dabar sunkus metas tavo gyvenime. Tai - labai vyriška.

Jūsų draugystės pradžia buvo labai graži ir kupina jausmų. Tu prie jos prisirišai ir ją įsimylėjai. Ji taip pat buvo susidomėjusi ir džiaugėsi tavo siurprizais ir dėmesiu.

Bet nelaimei kartais nutinka tokių dalykų gyvenime, kai vienas žmogus nori draugauti toliau, o kitas – truputėlį atvėsta, ima tolti, nebegali įsipareigoti ir draugauti.

Gerai, kad panelė sąžiningai tau pasakė apie savo negalėjimą prisirišti šiuo metu.

Arba ji per jauna, arba jai sudėtinga draugauti su tavimi ir daugiau su niekuo kitu nepalaikyti draugiškų ryšių.

Tu tiki, kad žmonės kaičiasi ir kad galima pakeisti tavo merginos nuomonę. Vis tik pasikeitimui būtina viena sąlyga – reikia norėti ir dėti pastangas, kad pats pasikeistum. Man liūdna, bet turiu tau pasakyti, kad nežinau, ar yra pasaulyje kokia nors priemonė arba būdas, kad galėtum žmogų pakeisti prieš jo valią. Juk tau jinai patinka tokia, kokia yra. Ji nėra pasiruošusi keistis. Argi tu norėtum ją keisti per prievartą? Jeigu ją pakeistum, ji tau nebepatiktų, nes tai būtų kitas žmogus.

Tau pačiam irgi nepatarčiau keistis, kad jai įtiktum. Tai jau bus nenatūralūs santykiai, jeigu imsi dėl jos stovėti ant galvos, nors to nenori, pradėsi kolekcionuoti drugelius ar prisiversi pamėgti kokią nors grupę. Besikeisdamas nebūsi tikras, kad toks jai patiksi.

Tu turi dvi neguodžiančias išeitis. Likti su mergina tiesiog draugais, jeigu tai įmanoma. Tau labai skaudės širdį, kai ją matysi ir girdėsi kalbant. Bet ir dabar yra gūdžiai sunku.

Arba supyk ant jos, pasakyk, kad esi ja nusivylęs ir išsiskirk su ja pats. Elgsiesi ne taip, kaip norėtum, bet turėsi santykių baigimo raktą savo rankose.

Jausmams neįsakysi, juos turi išgyventi, kol pagaliau ateis nusiraminimas ir galėsi toliau gyventi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis