PSICHOLOGAS PATARIA: „nepritampu prie merginų“

KLAUSIMAS: niekaip neįtinku draugėms. Nesu berniukiša bet beveik visi mano draugai - vaikinai. Klasėje visai nebendrauju su klasiokėmis. Man jos atrodo neįdomios, visada kalba apie dalykus, kurie manęs nedomina: apie parduotuves ar dar ką...

Vaikinams aš atrodau įdomi, visada turime apie ką pakalbėti. Daug laiko su jais praleidžiu. Santykiai su merginomis visiškai blogi.

Kelios draugės sako, kad aš pasikeičiau ir tapau „pasikėlusi", sako, kad taip nutinka, kai bendrauji tik su vaikinais.

Dar dažnai nepažįstamos praėjusios sako: „ta tokia, „kas per aš"...
Iš ko jos sprendžia, gal mano žvilgsnis labai piktas atrodo? Kaip rasti bendrą kalbą su merginomis? Kaip su jomis susidraugauti?

ATSAKYMAS: aš prisimenu tokias pasakas arba filmukus, kur mergaitė, persirengusi vaikino rūbais, puikiai moka joti žirgu, kautis mūšyje, įveikti kliūtis ir nugalėti priešus. Ji puikiai jaučiasi su kariškais arba vyriškais drabužiais, šauniai sutaria su kitais vaikinais, lengvai randa bendrą kalbą ir yra priimama kaip sava.

Tačiau atsidūrusi rūmuose, turėdama vilkėti suknelę ir elgtis kaip tikra panelė, jaučiasi nelabai jaukiai, nežino, ką kalbėti su kitomis panelėmis, kur dėti rankas, kaip vaikščioti ar valgyti.

Taigi, tu perkeltine prasme esi patekusi į panašią padėtį. Žinoma, kad aš kalbu alegoriškai. Tau ramiau ir drąsiau bendrauti su vaikinais, tu supranti jų rūpesčius ir reikalus, tu žinai, ko iš jų tikėtis.

Būna taip, kad kai kurios merginos labai natūraliai ir betarpiškai bendrauja su jaunuoliais, elgiasi taip, kad yra gerbiamos, mėgiamos ir vertinamos „vyriškos“ kompanijos. Joms žymiai jaukiau tarp berniukų, nes su berniukais nereikia konkuruoti, tarp jų nereikia kovoti dėl vietos, jie nepavydi draugei jos suknelės ar auskarų.

Tarp paaugliško amžiaus merginų vyksta nuoširdi draugystė ir arši konkurencija vienu metu. Merginos atvirai aptarinėja madas, drabužių kainas, vaikinų, atseit, seksualumą, viena kitos privalumus bei trūkumus.

Merginos gali būti labai švelnios ir užjaučiančios. Bet kartais jos, skirtingai nuo berniukų, prigalvoja intrigų ir naudojasi apkalbomis, kad „nugalėtų“ savo konkurentes. Matau, kad tu irgi esi pajutusi tokį savo pažįstamų elgesį.

Joms gali būti pavydu, kad tu labai paprastai randi bendrą kalbą su vaikinais, turi tokią įgimtą savybę, todėl esi populiari. O tau gali būti baisu tarp panelių, nes tu nesi tikra, kaip reikia elgtis, kad tave priimtų ir neatstumtų.

Kartais, kai jautiesi nejaukiai, mėgini atrodyti šalta ir pasipūtusi, o kitos reaguoja į tavo išvaizdą ir laikyseną. Jos nežino, kad tau tiesiog nejauku.

Žinok, kad esi mergaitė, kaip ir kitos. Kad tarp visų merginų tikrai susirasi draugių, su kuriomis bus apie ką kalbėti. Tik nereikia stengtis patikti visoms panelėms, įtikti ar kaip nors žemintis.

Elkis natūraliai. Mažiau kreipk dėmesio į apkalbas tų, kurios tau stengiasi įgelti. Kartais pasakyk kuriai nors, kuri tau simpatiška, arba duok aiškiai suprasti, kad norėtum susidraugauti.

Jeigu temos, kurios aptariamos, tau neįdomios, tiesiog paklausyk ir stebėk aplinką. Papasakok prie progos, kas tau patiko kino filme ar kas rūpi apie pasaulį, ką veikei per savaitgalį, kokią naują gerą dainą išgirdai.

Tikrai nemanau, kad esi pikta. Neabejoju, kad susirasi draugių tarp merginų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis