Neplanuotas nėštumas. Pasaulio pabaiga?

„Gyveno kartą toks bajoras ir turėjo dukrą. Vieną dieną ši išėjo pasivaikščioti ir pamatė kmyną. Bajoraitė pauostė jį ir pastojo, tačiau tėvas nepatikėjo, kad ši nešioja kmyno vaiką, todėl išvijo dukrą iš namų...“. Štai taip prasideda viena moldavų pasaka, tačiau, ką daryti, jei neplanuotas nėštumas pasitaiko realybėje?

Neatsargumas?

Nekalbant apie išprievartavimo aukas, matyt, viena pagrindinių neplanuoto nėštumo priežasčių – nesaugus seksas. Kai išlaikai save, šalia turi subrendusį, protingą žmogų, tada neplanuotas nėštumas gali sukelti džiaugsmą, tačiau tik ne tada, kai situacija šiek tiek kitokia, tada atrodo, kad visas pasaulis sugriuvo.

Taip jau yra, kad ne tik jaunystėje, bet ir vyresniame amžiuje pridarome klaidų. Diana, 18-metė mergina, su savo vaikinu susitikinėjo maždaug 4 mėnesius. „Ai, mes tik truputį išdykaujam,“ – tąkart sakė ji, o kai pasiteiravau, kodėl nesisaugoja, ši su šypsena nuleido akis.

Abu buvo įsimylėję iki ausų, tačiau dar karščiau vienam kitą teko pamilti, kai po poros mėnesių paaiškėjo, kad ji jau kokias šešias savaites nėščia: vestuvės, vystyklai, šeimyninė idilė.

Tačiau, kai dar esi jaunas, grįžti namo ir pasakyti „mama aš nėščia“ arba „mano mergina laukiasi“ nėra taip paprasta.

Tačiau ne visada užtenka saugotis...Likimas? Kristina vartojo kontraceptines tabletes ir nusprendė padaryti pertrauką. Pačią pirmą dieną, kada ši neišgėrė tabletės, bet saugojosi naudojant prezervatyvą – šis plyšo.

Negana to, su draugu Kristina nuskubėjo į vaistinę tuoj pat pirkti ekstra tablečių. Dabar jos vaikeliui jau ketveri metukai. „Dievas taip norėjo,“ – dabar sako ji. Ir iš dalies ji teisi... Matyt, nėra to blogo, kas neišeitų į gera, tačiau likimo „už ūsų“ geriau netampyti. Saugotis vis tiek būtina.

Šiek tiek statistikos...

Jauniausia pasaulio mama (5 metų) vaikelį pagimdė 1939 metais, Peru. Po to taip pat Peru aštuonmetė 2006 metais pagimdė vaiką, kuris, nusprendus mamai, buvo atiduotas į vaikų globos namus. Jauniausiai pasaulio močiutei tik 26.

Šiek tiek kitokia situacija su berniukais. Jauniausiu tėveliu pasaulyje iš dalies buvo pripažintas keturmetis, su kuriuo „žaidė“ dvylikametė jo sesuo. Jai pastojus buvo atliktas abortas. Tačiau šiuo metu jauniausiu pasaulio tėvu laikomas 13-metis, kuriam šių metų pradžioje 15-metė draugė taip pat pagimdė vaikelį. Sužinoję, kad mergina laukiasi mažoji porelė iš karto pasisakė prieš abortą.

Pasaulio pabaiga?

Aišku, pats geriausias būdas apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo – susilaikyti nuo lytinių santykių. Tačiau, jei įvyksta tai, kas įvyksta – nereikėtų pulti į paniką.

Dažniausiai motinos moko dukras: „pastosi – susigadinsi sau gyvenimą“. Tame yra tiesos.. Vaikas reikalauja didelės atsakomybes, laiko, finansų. Tai ne šuniukas, kurį gali užmigdyti ir tuo labiau ne žiurkėnas, kurį gali padovanoti kaimynei. Gyvenimas kardinaliai pasikeičia, tačiau ne visada į bloga.

Panikos priepuolio apimtos nėščios jaunos merginos padaro didžiausių kvailysčių, kaip antai 18-metė moksleivė pasidariusi abortą virbalu (ir vos nenukraujavusi) vien iš baimės. Net jei pasakius tėvams šie labai pyktų, galiausiai susitaikytų – tokia jų pareiga (ne rėkti, o jaudintis), šokui atslūgus šie padėtų.

Nesvarbu, ar tau 18 ar 28 (28 geriau..), tačiau iš meilės pamirštos galimos sekso pasekmės, tikrai gali šį tą iš gyvenimo atimti...

Šiuo klausimu vaikinams lengviau vien dėl įprastų fiziologinių skirtumų. Kai tavyje nėra vaisiaus, gali turėti teisę išsigąsti, pasakyti, kad turi kitą ir šiaip leisti sau šiek tiek patogesnį gyvenimą, nes nėštumas neeliminuoja tiek laiko iš vaikino gyvenimo, kiek iš merginos.

Nėštumas lieka tik vaikino moralės klausimu, o finansiniu atžvilgiu – advokatams. Tad nors atsakomybę turi prisiimti abu „prisidirbusieji“, tačiau būtent merginoms tenka didžioji streso dalis.

Gretai 22, su vaikinu ji praleido bene metus, jis buvo nuostabus, jie nusprendė kartu apsigyventi, tačiau vos jai pastojus, šis pareiškė, kad vaiko jam nereikia ir nėrė į užsienį ieškoti laimės. Istorijos pabaiga.

Kiekvienas turi teisę pasirinkti, kaip jam gyventi ir kaip elgtis, atsidūrus tam tikroje situacijoje. Yra ir tokių merginų, kurioms nėštumas reiškia išsivadavimą iš skurdo kaime, tikėjimas, kad pastojimas nuo kažkokio vaikino būnant vos 18-os – raktas į vestuvių puotą, pabėgimas nuo tėvų ar viltis, kad net atsitikus nelaimei vaiko tėvas ja pasirūpins.

Tačiau užverti sau dar tik prasiveriančias duris, nepamatyti pasaulio stebuklų, kultūrų, tiesiog nepagyventi jauno ir gražaus gyvenimo – didelis praradimas. Tad saugokitės, saugokite ir saugiai mylėkite, nes prieš akis dar ilgas gyvenimas, o dabar – gražiausi jūsų metai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis