N-18: „mama užklupo mus besimylint“

KLAUSIMAS: man 17 m. Neseniai aš ir mano vaikinas nusprendėme pirmą kartą pasimylėti. Mano mama buvo išėjusi, bet ji grįžo anksčiau, o mes jos neišgirdome! Ji užklupo mus, prieš pat mums pradedant mylėtis.

Ji supyko ir pradėjo šaukti ant manęs. Tai buvo išties siaubinga. Ji nenori, kad aš iki vestuvių užsiiminėčiau seksu. Bet aš jaučiuosi pasiruošusi, aš nenoriu laukti!

Kaip priversti ją tai suprasti? Be to, ji pasakė, kad nebeleis mums su draugu likti dviese, kaip galėčiau tai pakeisti?

ATSAKYMAS: apgailestauju, kad tavo pirmoji seksualinė patirtis buvo tokia. Jei tai tave nors kiek paguos, žinok, kad tu ne viena tokia: daugelis žmonių buvo atsidūrę panašiose situacijose.

Dabar tavo didžiausias rūpestis turėtų būti, kaip susigrąžinti mamos pasitikėjimą tavimi, o ne ieškoti būdų, kaip pasimylėti.

Seksas gali šiek tiek palaukti, o šioje situacijoje, jei vis dėlto nuspręstum užsiimti seksu, greičiausiai tau reikės slapstytis ir skubėti, todėl labai tikėtina, kad seksas bus ne toks jau ir puikus.

Pakanka pasakyti, kad, jei netyčia nepasisaugosite, gresia neplanuotas nėštumas. O turint omenyje, kaip tavo mama dabar jaučiasi, tau teks išgyventi tikrą pragarą.

Gyvenime dideli konfliktai turi būti nedelsiant sprendžiami: neprotinga nedaryti nieko ar galvoti, kad tai tik mažmožis ir jis savaime išsispręs. Jei tu apgaudinėjai ją ar slapukavai, tu tikrai nepateisinai jos pasitikėjimo tavimi ir pati esi dėl to kalta.

Jei draudimas mylėtis namuose buvo jūsų namų taisyklė ir tu tai žinojai, vėlgi, kalta esi tu, nes ją sulaužei. Kai taisyklė yra neteisinga, vienintelis būdas ją pakeisti - bendrauti, o ne laužyti ją.

Žinoma, tu turi teisę turėti savo nuomonę, vertybes ir pati priimti sprendimus dėl savo asmeninio gyvenimo ir sekso.

O tavo mama taip pat turi teisę turėti savo nuomonę. Vis dėlto, kai esi nepilnametė ir tavimi rūpinasi, ir tave išlaiko mama, ji turi teisę nustatyti įvairias taisykles. Taigi, kol gyveni jos namuose, jos taisyklės yra svarbesnės.

Turi suprasti, kad, kai esi jaunas/-a, kartais atrodo, kad laikas slenka vėžlio žingsniu, o kuo vyresnis tampi, tuo greičiau jis pradeda lėkti.

Taigi, daugumai tėvų tas laikas nuo tada, kai buvai 7 m. iki 17 m. prabėgo akimirksniu - kartais taip greitai, kad jie nepajunta, jog tu nebe vaikas, o jau paauglys.

Kai paaugliai tampa seksualiai aktyviais, nesvarbu kokia bebūtų situacija, tėvams gali atrodyti, kad tai yra labai neapgalvotas ir skubotas sprendimas. Be to, tėvai nerimauja ir dėl galimų neigiamų sekso pasekmių arba dėl skirtingo požiūrio į seksą.

Mes visi žinome, kad dauguma tėvų, kurie moko paauglius nesimylėti iki vedybų, patys darė priešingai. Dažniausiai tokį tėvų elgesį nulemia įsitikinimas, kad, jei jie būtų paklausę dabartinio savo pačių patarimo, jų gyvenimas būtų buvęs geresnis.

Tėvai, kurie tau draudžia elgtis taip, kaip tu nori, kurie pyksta ir nesupranta tavo ketinimų, dažniausiai linki tau gero, nori apsaugoti tave nuo galimos skriaudos ir nenori, kad seksas sugadintų tavo gyvenimą.

Aš nemanau, kad šaukimas ant tavęs yra normalus elgesys ar puikus tėvų auklėjimo pavyzdys. Akivaizdu, kad šioje situacijoje visi pasielgė netinkamai: ir tu, ir mama - abi padarėte klaidų šioje situacijoje.

Taip, ji yra suaugusi, todėl didesnė kaltė tenka jai, bet, kadangi tai yra susiję su tavo noru užsiimti suaugusiųjų veikla, jūs abi turite susėsti prie stalo ir pasikalbėti kaip du suaugę žmonės.

Paprašyk, kad ji tavęs išklausytų ir leistų tau išsakyti savo mintis ir jausmus.
Tavo įsitikinimai skiriasi nuo jos ir tai yra suprantama, bet stenkis papasakoti jai, kaip tu jautiesi ir ką manai, o ne kritikuoti jos nuomonę ar aiškinti, kad tai, ką ji mano ir jaučia, yra neteisinga. Parodyk jai, kad jūsų nuomonės skiriasi, bet nei viena iš jų nėra nei teisinga, nei klaidinga.

Taip pat, manau, kad tau vertėtų atsiprašyti jos už tai, kad nepateisinai jos pasitikėjimo tavimi.

Kalbant apie seksą, kokia šiuo metu yra tavo nuomonė apie jį? Aš siūlyčiau pasikalbėti su savo vaikinu apie tai, kad dabar – šiandien, šią savaitę, galbūt šį mėnesį arba ilgiau – tu turi viską išsiaiškinti su savo mama ir, nors tu nori su juo mylėtis, dabar tam yra netinkamas laikas.

Dėl šios situacijos kurį laiką būsi labai įsitempusi, todėl, būdama tokios nuotaikos, negali tikėtis gero sekso arba sekso, kuriuo vertėtų užsiimti, ypač jei rizikuoji dar labiau nuliūdinti savo motiną.

Kai galėsi atvirai su mama kalbėtis apie tai, kaip gyveni seksualinį gyvenimą, tada jausiesi pasitikinti savimi, gausi iš mamos daug gerų patarimų apie seksualinį gyvenimą, ji tau padės pasirinkti apsisaugojimo priemones.

Be to, atrodo, mažai tikėtina, kad ji pritars tam, kad užsiiminėtum seksu namuose, bent jau artimiausiu laiku, taigi, aš sakyčiau, kad, kol judvi nesusitarsite dėl tavo seksualinės patirties, apie seksą negali būti ir kalbos.

Mano nuomone, netekti mamos pasitikėjimo blogiau, nei kartą permiegoti su vaikinu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis