JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Sudvasintas seksas: kas yra tantra

Seksas yra jaudinantis dalykas, ir tai nieko nauja. Tikriausiai, nuo pat sekso atsiradimo laikų buvo žmonių, rašančių apie jį, apie jo svarbą ir apie tai, kaip suteikti jam daugiau prasmės.

Tantrinis seksas ir mokymai apie tantrinį seksualumą yra vienas iš seniausių sudvasinto seksualumo filosofijos, kuri praktikuojama ir mūsų laikais, pavyzdžių.

Kas yra tantra?

Vienas iš žodžio „tantra“ vertimų yra „suvokimo išplėtimas“. Ši filosofija, kuriai daugiau nei 1500 metų, kaip ir joga kilusi iš Indijos.

Tai mokymų ir praktikų rinkinys, specialiai sukurtas pojūčius išplėsti, pajausti savo energiją ir aplinką. Tantros filosofija padeda jausmingiau išgyventi seksą.

Tantrinio sekso tikslas – pajusti gilesnius seksualumo klodus ir patirti daugiau sekso galimybių. Tikslas nėra vien tik patirti orgazmą, bet ir praturtinti visą seksualinių jausmų diapazoną.

Ar tantra yra religija?

Tradiciniuose mokymuose apie tantrą kalbama apie „universaliąją energiją“ arba „aukštesniąją jėgą“, tačiau daugeliu atveju šis mokymas nepropaguoja konkrečių įsitikinimų, principų ar taisyklių.

Jei nori, kad seksualinė patirtis tave priartintų prie aukštesnės jėgos – tantroje apie tai nemažai kalbama. Jei ieškai būdų pagilinti ar išplėsti intymų ryšį su partneriu/-e – tantra siūlo daugybę puikių galimybių, nereikalaudama laikytis konkrečių pažiūrų.

Kam tinka tantrinis seksas?

Dauguma mokymų kalba apie geismą ir seksualinės energijos patyrimą. Kitaip nei vakarietiški mokymai, tantros mokymas nesikoncentruoja į išvaizdą – koks mūsų kūnas ir šukuosena, kokį automobilį vairuojame, kokio dydžio mūsų krūtys ir pan.

Tantrinis seksas tinka visiems, kas nori rasti naujus takus, vedančius į seksualinę pilnatvę.

Tantrines idėjas pritaikyti seksualiniam gyvenimui gali kiekvienas, nepaisant amžiaus, seksualinės orientacijos, kūno tipo, pojūčių.

Kas yra čakros?

Tantra veikia daugybę energijos centrų mumyse. Vienas iš šių centrų, tau galbūt jau girdėtas/-a – čakros. Tai kūno energijos centrai, išsidėstę per visą kūną nuo dubens srities iki viršugalvio.

Čakrų teorija aiškina, kad sklandus energijos „tekėjimas“ mūsų kūnu dėl daugelio priežasčių gali būti blokuojamas arba išsekti. Tantrinių praktikų dėka energija vėl gali laisvai ir netrikdomai „tekėti“ mūsų kūnu.

Koks yra tantrinis seksas?

Tantra ir kitais aspektais skiriasi nuo vakarietiškų idėjų apie seksą. Vakarietiškas sekso supratimas yra tarsi istorija su aiškia pradžia (seksualinis susijaudinimas), viduriu (įsiskverbimas) ir pabaiga (orgazmas).

Jei nepavyksta pakartoti šio scenarijaus – vadinasi, kažkas ne taip. Seksas be sueities dažnai laikomas netikru arba tik įžanga į tikrąjį.

Tantrinio sekso tikslas nėra orgazmas, svarbiausia – jausti. Nėra tiksliai apibrėžtos pradžios, vidurio ar pabaigos. Dauguma pratimų tantros praktikoje susiję su lėtinimu, mėginimu nesikoncentruoti į fizinį kūną ar orgazmą ar į tai, kas yra už šios akimirkos patirties.

Pagrindinis tikslas – nesikoncentruojant į orgazmą gilinti pojūčius, kurie padeda geriau suprasti mus pačius, o tai galiausiai veda į savęs suvokimą.

Žinoma, tai nereiškia, kad tantroje nėra orgazmo, jis tiesiog nėra pagrindinis partnerių tikslas. Dvasinė praktika ir seksualiniai pojūčiai yra tarpusavyje susiję – vienas veda į kitą ir vienas kitą tobulina.

Pagrindinė tantrinio sekso ypatybė – kvėpavimas bei judesių lėtinimas, savo veiksmų išjautimas.

Mano išsaugoti straipsniai