Kas sakė, kad visi normalūs vaikinai jau užimti?

Kiekviena iš mūsų silpnybės akimirkomis griebiasi gandų šiaudo. Jei paliko vaikinas, reiškia jis – visiškas molis. Jei nepatinki išsvajotam gražuoliui iš mokyklos, reiškia arba jis ieško laisvamaniškos pupytės, arba tu prastai atrodai.

Jei į tave neatkreipė dėmesio vaikinas vakarėlyje ar plote likai nuošaly, vadinasi, neturi kietų draugų… Mūsų susikurtos išvados, kai jaučiamės silpnos ir pažeidžiamos, kartais prajuokina vyresnes drauges. Klaidingi įsitikinimai neleidžia mums gyventi laimingo gyvenimo.

Taigi, sudarėme sąrašą klaidingų minčių, kuriomis vadovaujamės, ieškodamos savo gyvenimo meilės. Ar bent vienas iš pateiktų keturių mitų artimas tau?

1. Visi tinkamiausi jau yra užimti

Nors statistika rodo, kad dabar tikrai yra trūkumas tinkamų vienišų vaikinų bet kurioje geografinėje zonoje ir beveik visose amžiaus grupėse, iš tikrųjų yra visiškai priešingai.

Iš tiesų tavo asmeninis gyvenimas tikrai nesusijęs su statistika. Juk kai kurios merginos tikrai turi iš ko rinktis. O ar jos geresnės už tave? Visiška nesąmonė!

Viskas priklauso nuo požiūrio ir pasitikėjimo savimi, beje ir aplinkos, kurioje esi, galbūt būsi geidžiamiausia pašėlusio šachmatininkų būrelio mergina…

Dar viena priežastis – tavo nuolatinis ieškojimas tinkamų vaikinų. Ką tu vadini tinkamu? Koks jis, ar žinai, kaip jis turi atrodyti, kaip turi tave užkalbinti. Tai visiška nesąmonė, mesk šias pasakas iš galvos.

Viskas priklauso tik nuo to, kaip labai tu nori rimtų santykių, kaip stengsiesi ir kokių veiksmų imsiesi, norėdama įgyvendinti svajones.

2. Nėra tinkamos situacijos/būdo/vietos sutikti tinkamą vaikiną

Tai - puikus pavyzdys, kaip vienišės nenori prisiimti atsakomybės dėl jų pačių vienatvės ir meilės santykių perspektyvų trūkumo.

Kitaip sakant, taip mąstančioms nėra jokių šansų sutikti tinkamą partnerį. Vienišės tiesiog bando save apsaugoti nuo visų baimių bei norų turėti antrąją pusę.

Kai nepasitenkinimas situacija ir kitų kaltinimas dingsta, tinkamos vietos paieškos susirasti savo antrąją pusę netenka prasmės. Paprasčiausias išėjimas iš namų ir bendravimas su naujais žmonėmis padidina tavo svajonės išsipildymo galimybes.

Visiškai nesvarbu, kokius metodus naudosi, svarbiausia, kad tu kažkaip stengiesi įgyvendinti šį savo troškimą – priimi daugiau potencialių partnerių ir pažinčių į savo gyvenimą.

3. Aš nenoriu atrodyti nusivylusi

Siekdama meilės, turi suvokti, kodėl jos sieki, kodėl trokšti.
Tik žinant, ko nori, kaip tu to sieksi, kaip labai stengsiesi, tavo noras išsipildys. Tu „prisijaukinsi“ laimę. Jeigu tu tikrai trokšti pozityvių santykių, tu juos „prisitrauksi“ į savo gyvenimą.

Svarbiausia – sisipažinimas su naujais žmonėmis, liaukis žmones skirsčiusi į tau tinkamus ir į tau netinkamus, į potencialius partnerius ir „lūzerius“. Gal kaip tik tas „tau labiausiai netinkamas“ ir yra tavo svajonių vaikinas. Leisk žmonėms atsiverti.

4. Nebuvau sutikusi nei vieno, kuris atitiktų visus mano reikalavimus

Nėra nieko blogo susikurti santykių lūkesčius ir svajones. Tačiau dažniausiai „tobulų“ asmenybės bruožų reikalavimų sąrašas yra tiesiog vienas iš paprasčiausių būdų atsirinkti potencialius partnerius, bet ne būdas susirasti meilę.

Susipažįstant su naujais žmonėmis, tu turi išmokti keisti savo požiūrį į antrąsias puses. Nustok ieškoti kažkokio ypatingo žmogaus. Mėgaukis gyvenimu, susipažink su žmonėmis ir linksminkis, džiaukis ir didžiuokis savimi. Tik taip imsi patikti kitiems.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis