Pažintys internetu – galimybės ir antigalimybės

„Penktadienį neatvažiuosiu, einu į pasimatymą, – rėkia į telefono ragelį Aistė, - iš nuotraukos visai nieko!“ Visai nieko? Tu juk dar nematei jo. Palauk palauk, o gal jis skeletus slepia spintoje...

Šmaikščiai, o gal juokdamasi per ašaras, nusprendžiau apžvelgti pažinčių internetu galimybes ir antigalimybes.

Pažintys internetu - vis populiarėjantis antrosios pusės ieškojimo būdas. Interneto erdvėje gali bandyti rasti viską nuo vienkartinių seksualinių santykių iki žmonos/vyro. Tačiau ar tikrai viskas taip paprasta?

Vienoje svetainėje apžvelgiau pasiūlą, galimus pasirinkimo kriterijus. Reikiamų žmonių gali ieškoti pagal ūgį, svorį, akių, plaukų spalvą. Gali bandyti derinti zodiako ženklus arba rinktis žmogų pagal nustatytą kriterijų, kas jį/ją domina...

Susirašinėjimas. Gali plepėti su kuo tik nori, apie ką nori ir pasakoti gali tai, kas nepadoru, gali atvirai demonstruoti savo vaizduotę.

Eglė su Tadu susirašinėjo bene metus... Jis buvo tiesiog tobulas! Gražus, protingas, darbštus, negėrė, nerūkė ir Eglė jam patiko.. Bet jis turėjo vieną trūkumą. Labai daug melavo.

Pasiūlius pagaliau susitikti gyvai, pakeliui pas „princesę“ jam sugedo mašina, už greičio viršijimą atėmė teises ir atsirado daug nenumatytų darbų. Į žvalgybą Eglė pasiuntė vieną iš savo draugių.

Pasirodė, kad Tomas tėra spuoguotas šešiolikmetis, o visa kita – jo vaizduotės miražas. Juokėmės iš Eglės, jog ir ši buvo nelabai nuoširdi. Ji nėra „90/60/90” mergaitė, kaip teigė.

Trumpai: nežinai, kas slypi kitoje ekrano pusėje.

Nuotykiai. Skamba pikantiškai. Pažįstama psichologė pasakojo, kad į ją kreipėsi viena porelė, turėjusi santykių problemų. Psichologinio tyrimo metu, ji išsiaiškino, kad didžioji poros konflikto priežastis, jog vaikinas ieškojo nuotykio internete.

Juokingiausia tai, jog vaikinas gynėsi, teigė, jog jis susirašinėjo, susitiko ir permiegojo su kita tam, jog įsitikintų, kad pažintys internetu – menkavertės.

Mergina pyko dėl to, jog šis savo anketoje nenurodė, jog turi merginą.

Trumpai: nuotykis nuotykiui nelygu. Gali rinktis nuo išvykos su dviračiais į gamtą iki sekso.

Trumpalaikis romanas. Viskas aišku ir suprantama. Turi poreikį paišdykauti – varnelę dėk būtent čia, bet gali išsisukti ir gudriau...

Po dešimto pasimatymo, gėlių, saldainių ir visų kitų romantiškų nesąmonių naujoji Sauliaus simpatija gražiai „išsivyniojo“: „Mano anketoje gi buvo parašyta, kad ilgalaikių santykių neieškau“. Topinė frazė leidžianti išsisukti, jei žmogus tau nusibosta ar randi kitą. Savo lengvabūdiškumą ir ištvirkimą visada galima dangstyti internetu.

Trumpai: perskaityk visą anketą keliskart.

Ilgalaikiai santykiai arba vedybos. Aišku, čia, matyt, - paskutinė kelionės stotelė. „Tada jos sukalbamesnės būna,“ – pasakoja man Algis, tuo tarpu Lina aiškina, jog anketoje parašius, jog bendravimu sieki vedybų, visokiems paleistuviams turėtų būti aišku, kad esi rimta mergina.

„Žmogaus visam gyvenimui“ paieška tampa tikra loterija. „Laimingą bilietą“ iš milijono ištraukia vos vienas...

Nustebau, sužinojusi, kad Marijos sesė ištekėjo už indo, su kuriuo susipažino, pastebėjusi skelbimą laikraštyje. Laimingą bilietą ji „ištraukė“, tačiau sekasi ne visiems. Tada anketose pasirodė kita parinktis „nesitikiu čia rasti antros pusės, bet gal pasiseks“. Tuo tarpu - „ieškau gyvenimo partnerės, būstą turiu“ tik įrodo, kad viltis miršta paskutinė.

Trumpai: marš nuo kompiuterio į realų pasaulį ir rasi!

Seksas. Čia reikėtų priskirti chatų žinutes: „la, gal nori pamatyti per webcam’ą, kaip žaidžiu su savimi?“, „Labas, gal susipažinkime, bet aš esu šiek tiek vedęs, gal nori paišdykauti?“ arba „200 Lt + viešbutis + 50 Lt (oralinis)“.

Apie paskutinį atvejį pasakoja Giedrius. Jis pažinčių portale užsiregistravo, sekdamas draugų pavyzdžiu. Tokių ir panašių laiškų jis sulaukia kiekvieną dieną. Neiškentęs vienai „+50“ variantą pasiūliusiai merginai juokais atrašė: „ar negalima susitarti tik dėl paskutinio“. Gavo aiškų atsakymą: „Ne, čia priedas“.

Internetas – tikras lobis: gali pirkti, parsiduoti, patenkinti savo ar kitų poreikius, ar bent jau paflirtuoti, kol žmona darbe.

Trumpai: renkiesi tai, ką nori, bet kas renkasi tave?

Naujos pažintys nedomina. Dažniausiai naujos pažintys nedomina tų, kurie pasirenka prierašą „vedęs/ištekėjusi“, „turiu merginą/vaikiną“.

Saulė rodo savo vaikino anketą pažinčių svetainėje ir išpūtusi krūtinę aiškina: „va, mes vienas kitu pasitikime, jis užsirašęs, kad turi merginą ir aš žinau, kad mane..“.

Stop! O kam tada jam ta anketa? „Čia užsirašiau, kad visokie/visokios debilai/-ės nerašinėtų,“ – dažniausiai naudojamas pasiteisinimas. Saulė išrausta iš pykčio, sodina vieną draugę prie kompiuterio ir liepia tyliai atlikti „skrodimą“. „Princas“ pasirodė esąs arba ištikimas, arba atsargus, Saulė liko patenkinta.

Trumpai: bet vis tiek.. Tai kam ta anketa?

Patirtis bendraujant internetu net ir neradus to, ko ieškai, gali būti neįkainojama. Gali bandyti filtruoti, šifruoti, googlinti ar kitaip bandyti suprasti, kas tupi kitoje ekrano pusėje, išsiaiškinti tiesą beveik neįmanoma.

Jei turi sunkumų susipažinti su žmonėmis, taupai laiką ar šiaip tiesiog nežinai, kur jį išnaudoti – pažintys internetu kaip tik tau! Nevertėtų nei girti, nei moralizuoti, tačiau aišku viena – jei tikrai nori kažką rasti „tinkamo“, net bendraudamas/-a internetu turi likti nuoširdus/-i.

Tad sėkmingų pažinčių: realių ar internetu, svarbiausia, mylėti gyvus, atvirus ir mums į akis pažvelgti gebančius žmones!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis