N-18: „esu biseksuali ir apgaudinėju vaikiną“

KLAUSIMAS: jaučiuosi labai kalta. Aš esu 17 metų biseksuali mergina ir draugauju su mielu vaikinu. Vis dėlto aš trokštu kitos merginos, kurią esu įsimylėjusi.

Problema yra ne ta, jog mergina, kurią myliu, negali būti kartu su manimi, problema - kaltės jausmas, kurį jaučiu dėl to, kad negeidžiu savo vaikino taip smarkiai, kaip jos.

Man jis tikrai patinka ir jis myli mane, bet aš nežinau, ar noriu likti su juo ir nenoriu jo įskaudinti. Vis dėlto aš labiau norėčiau užmegzti santykius su mergina ir dėl to jaučiuosi labai blogai.

Nežinau, ką daryti! Jei išsiskirsiu su vaikinu, liksiu vieniša, o merginos galbūt niekada taip ir nesusirasiu…

ATSAKYMAS: kad ir kokia sudėtinga dabar tau atrodo ši situacija, tu tikrai turi gerą galvą ant pečių:

· tu pažįsti save ir žinai, kas tave traukia, ir, atrodo, kad daugiau ar mažiau su tuo susitaikei. Tai fantastiška, nes dauguma žmonių, nesvarbu kokio amžiaus būtų, vis dar kovoja su savimi;

· tu suvoki savo jausmus ir supranti kitų jausmus, pvz., savo vaikino;

· vertindama susitikinėjimo galimybes, tu esi realistė. Realistiškas situacijos vertinimas padeda išvengti didesnės širdgėlos. Tu gali pripažinti sau savo seksualumą ir suprasti, kad yra maža tikimybė, kad jis pavirs į tokius santykius, kokių tikiesi.

Visų pirma, norėčiau aptari tavo santykius su vaikinu. Aš žinau, kaip biseksualumas gali komplikuoti „reikalus“.

Tu sakai, kad tau iš tikrųjų patinka ir rūpi tavo vaikinas, bet tu nebenori daugiau, arba bent jau šiuo momentu, palaikyti romantiškų santykių su juo.

Aš visiškai suprantu tave, bet noriu pabrėžti, kad labai svarbu išlikti sąžiningai pačiai su savimi ir ištikimai savo jausmams.

Kai tu, nesvarbu dėl kokių priežasčių, nebenori su vaikinu palaikyti santykių, išsiskirti su juo greičiausiai yra teisingiausias sprendimas. Iš tikrųjų santykių nutraukimas gali iš pradžių tiek tave, tiek jį nuliūdinti, bet tai bus teisingas ir nesavanaudiškas poelgis.

Santykių palaikymas dėl kito žmogaus gerovės išvargins tave, tu imsi jausti apmaudą. Žmogus, kuris puoselėja santykius, draugauja su partneriu, kuris iš tikrųjų nesidomi juo, - tai yra labai nesąžininga.

Kiekvienas iš jūsų nusipelnote būti su žmonėmis, su kuriais norite būti, ir kurie nori būti su jumis. Viena iš priežasčių, kodėl santykių nutraukimas visada yra liūdnas dalykas, net jei juos nutraukti nori abu partneriai, yra artumo ir draugystės praradimas.

Atrodo, dabar perėjimas prie platoniškos draugystės būtų geriausias sprendimas tau, nes be romantiškų įsipareigojimų ar santykių sukuriamo spaudimo jūs ir toliau galėtumėte rūpintis vienas kitu ir paremti vienas kitą.

Tavo vaikinas gali būti nusiminęs ir nesutikti užmegzti platonišką draugystę. Jam gali prireikti šiek tiek laiko prisitaikyti prie situacijos.

Visada yra tikimybė, kad perėjimas nuo romantiškų santykių prie draugystės nepavyks taip sklandžiai, kaip tu tikiesi, bet taip pat viskas gali baigtis daug geriau, nei manai. Nepaisant to, tai yra ne taip „blogai“, kaip palaikyti santykius, kurie tau nebėra svarbūs.

Atsakydama į tavo klausimą, kaip surasti merginų, su kuriomis galėtum susitikinėti, pasakysiu, jog visų pirma manau, tavo jausmai merginai gali būti pasąmonės raginimas kažką keisti dabartiniuose tavo santykiuose, suvokimas, kad egzistuoja ir kitos galimybės.

Apgailestauju, kad jautiesi kalta dėl viso šito „reikalo“, neturėtum jaustis kalta dėl to, kas esi, ar jausti kaltę dėl savo daromų sprendimų.

Vis dėlto privalai klausytis savo vidinio balso, kai jautiesi „plėšoma“ tarp to, ką tau sako tavo širdis ir protas.

Net jei mes stengiamės vengti ar ignoruoti jausmus, ar negalvoti apie juos, jie turi keistą savybę užklupti mus, kai mes mažiausiai to tikimės ar norime.

Aš nežinau, kur tu gyveni, bet galiu pasakyti, kad, kai mokaisi mokykloje, gali atrodyti, kad yra menkas pasirinkimas tarp tos pačios lyties partnerių.

Gali būti sunku susirasti partnerę, nepaisant to, ar visą savo gyvenimą gyveni tame pačiame mažame miestelyje, kur net priešingų lyčių partnerių paieškų galimybės yra ribotos, ar persikėlei į didelį miestą, kur yra daug galimybių.

Tu vis tiek jautiesi vieniša ir sutrikusi. Raginu tave, jei įmanoma, susisiekti su vietine gėjų, lesbiečių, biseksualų, transvestitų bendruomene ir bandyti toliau ieškoti panašių į tave žmonių visoje šalyje ir net pasaulyje.

Atkreipk dėmesį, kad aš sakau „susiekti“, o ne „susitikinėti“ ar „stengtis užmegzti su jais santykius“.

„Susitikinėjimų“ gyvenimas gali būti labai smagus, bet svarbu ir platoniško pobūdžio parama.

Net jei jautiesi esanti pasiruošusi keisti santykius su dabartiniu vaikinu, pravartu skirti šiek tiek laiko tam, kad susitaikytum su netektimi. Atsipalaiduok, apmąstyk, ko išmokai iš draugystės su vaikinu.

Galų gale, esi 17-olikos, tu greitai būsi pilnametė ir turėsi galimybę tęsti savo studijas kitame mieste ar papildyti pasaulio dirbančiųjų gretas.

Dabar artimiausius metus ar du, galėsi gilintis į naujus potyrius, susitikti su naujais žmonėmis ir išgirsti kitų požiūrį. Gali atrodyti, kad laukimas trunka visą amžinybę, bet tau gali padėti žinojimas, kad tu turi ko tikėtis netolimoje ateityje.

Pagaliau, tai tu turi nuspręsti, ar tęsti, ar ne šiuos santykius. Vis dėlto, aš sakyčiau geriau sukąsti dantis ir netrukus pasijusti laisvai, nei laukti, susaistytai santykių, kurie daro tave nelaimingą.

Iš tikrųjų nutraukus šiuos santykius ir išlaikius draugystę, tau gali atsiverti daugybė naujų galimybių. Viso geriausio ir sėkmės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis