Kad vienas vakarėlis nesugadintų viso gyvenimo

Vakarėliai yra puiki galimybė pasilinksminti su draugais, užmegzti naujas pažintis ir susipažinti su žmonėmis. Vakarėliuose visada atsiranda progų pabendrauti su žmonėmis, kurių nesutinkame kasdien, kurie gyvena kitokius gyvenimus, galų gale yra vyresni.

Kai kurie vakarėliuose užmegzti ryšiai gali tapti ilgalaikiais santykiais. Paprastai to ir tikimasi. Tačiau net besilinksminant, nederėtų prarasti budrumo, nes gali kilti pavojingų situacijų, kuriose jausiesi ne tik nejaukiai, tačiau kurių pasekmės gali būti skaudžios.

Pateikiame keletą patarimų, kaip jaustis saugiai vakarėliuose.
Paskutiniais metais žiniasklaidoje daugėja pranešimų apie merginas, užpultas ar išprievartautas per vakarėlius.

Vaistai, kuriais apsvaiginama yra beskoniai, bespalviai ir bekvapiai. Jų įberiama į nieko neįtariančio asmens gėrimą, o patekę į organizmą jie slopina centrinę nervų sistemą, tuomet auka lengva pasinaudoti.

Tokie vaistai paprastai nebūna parduodami, tačiau nesąžiningų vaikinų išradingumui nėra ribų, jie maišo preparatus, kartais naudoja ir narkotines medžiagas.

Vaistai ar kitos cheminės medžiagos slopina centrinę nervų sistemą, jų pavartojus apima ramybė ir euforija, todėl prievartos auka nebesugeba pasipriešinti.

Jei išgėrusi savo ar kieno kito gėrimą pajutai vieną ar kelis iš šių simptomų, nedelsdama kreipkis į asmenį, kuriuo pasitiki, ir paprašyk, kad nugabentų tave į ligoninę. Ligoninėje galima patikrinti, ar kraujyje yra pavojingų medžiagų.

Kasmet vakarėliuose užpuolama daugybė merginų, tačiau jei laikysiesi atsargumo priemonių, laiką praleisi saugiai ir linksmai.

Visų pirma, neleisk, kad tave vaišintų nepažįstamas asmuo. Taip pat negerk iš kito žmogaus taurės ar puodelio bei nepaliki savo gėrimo be priežiūros.

Nevaikščiok su nepažįstamais žmonėmis. Nevartok alkoholio ar narkotikų bei nelipk į automobilį su žmogumi ar žmonėmis, kurie yra apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų.

Visuomet pasakyk kokiam pažįstamam žmogui, kur eini ir niekada nelik viena su žmogumi, kurio nepažįsti. Jei kas nors siūlo tau alkoholio ar narkotikų, nebijok pasakyti: „Ne, ačiū, aš nevartoju.“

Taip pat gali sakyti, jog intensyviai sportuoji arba kad greitai turėsi išeiti arba tiesiog, kad nemėgsti alkoholio. Tokiu būdu neperžengsi savo moralinių principų ir neįžeisi kitų žmonių.

Šiais patarimais nesiekiame išgąsdinti ar priversti vengti vakarėlių. Vakarėliai yra puiki galimybė pabendrauti ir užmegzti ryšius su žmonėmis, tačiau svarbu žinoti, jog visada gali išeiti, jei bent kas nors tave verčia jaustis nejaukiai.

Pasitikėk savo intuicija ir paisyk jos. Taip pat svarbu žinoti apie pavojus, kad žinotum, kaip apsisaugoti. Taip galima išvengti nemalonių situacijų.

O svarbiausia – linksminkis, jauskis saugiai ir mėgaukis vakarėliu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis