PSICHOLOGAS PATARIA: „neturiu vaikino, bijau likti senmerge“

KLAUSIMAS: rašau labai paprastu klausimu, bet jis man nuolat kelia skausmą ir nerimą. Nors man dar visai nedaug metų, bet labai bijau vieno dalyko: aš nesu labai graži ir bijau neturėti vaikino.

Suprantu, kad nelogiška, jog apie tai galvoju, bet man baisu, jog liksiu senmerge arba kai visos klasiokės ir draugės turės draugus, aš neturėsiu... Kaip pradėti patikti tiems vaikinams?

ATSAKYMAS: esi pakliuvusi į savo minčių spąstus. Tikrovėje yra kitaip. Taip galvodama apie save, įsibaimini ir prisifantazuoji apie savo išvaizdą ir savo ateitį. Užjaučiu, nes suprantu, kaip tau sunku.

Padaryk, pavyzdžiui, tyrimą. Jeigu imtum kokias penkias minutes galvoti, kad už buto durų stovi koks nors vagis, tai palaipsniui pajustum nerimą, imtų plakti širdis, kvėpuotum vis dažniau ir tankiau, išpiltų prakaitas, imtų drebėti rankos.

Įsivaizduotum, koks jis baisus ar žiaurus, netgi pradėtum „matyti“ jo veidą. Tai tavo fantazijos vaisius. O už durų tikrai nieko nėra, niekas nepabeldė ir nepaskambino į duris.

Taip ir su tavo išvaizda. Lygiai taip pat imi pati save gąsdinti, žiūrėdama į veidrodį. Kuo toliau, tuo labiau įsijauti, kad tavo akys – per mažos, o lūpos - per didelės ir ausys – per smailos, o nosis - per daug riesta. Ir nusipieši save kuo baisiau.

Nors su tavo tikrąja išvaizda tavo fantazija neturi nieko daug bendro, tau skaudu nuo savo pačios minčių. O tada, kai jau įsivaizduoji, kad esi nepakankamai graži, nusimeni, susigadini sau nuotaiką ir pradedi nerimauti dėl savo likimo, įsivaizduodama kaip visą jaunystę liksi vieniša. Viskas vyksta tavo galvoje.

Tu rašai, kad bijai neturėti vaikino arba likti senmerge. O kodėl tau būtinai reikia turėti vaikiną dabar? Ar tu žinai kodėl? Pasvarstykim drauge.

Gal todėl, kad kitos mergaitės draugauja su berniukais arba giriasi, kad draugauja. Gal todėl, kad dabar tokia mada ko ne nuo penktos klasės. Gal tu nelabai jaukiai jautiesi tarp savo draugių? Gal tau jos atrodo „kietesnės“ arba „koolesnės“?

Tu nori būti panaši į jas? Gal manai, kad turėsi didesnį autoritetą tarp draugų? Gal manai, kad draugaudama su berniuku labiau pasitikėsi savimi, tapsi drąsesnė ar žvitresnė? Tave galima suprasti, jeigu tikiesi pasikeitimų.

Bet neskubėk savęs peikti ar gąsdinti dėl ateities. Tu net nežinai, ar patinki kokiam nors berniukui. Greičiausiai tikrai patinki, jis tavimi žavisi, tik nežino, kaip parodyti ar išreikšti savo simpatiją tau. Nes jis irgi išgyvena dėl savo išvaizdos arba sugebėjimo patikti.

Tai paauglystės ir augimo pergyvenimai, kurie palaipsniui praeis.

Kaip patikti berniukams? Jiems visai nereikia bandyti patikti. Būk savimi, domėkis tuo, kas tau įdomu – muzika, gėlėmis, gyvūnais ar būrimais, vampyrais ar senoviniais šaukštais. Skaityk apie tai, pasakok kitiems. Būsi įdomi, nes žinosi ką nors daugiau.

Šok prieš veidrodį pagal muziką ir be muzikos. Piešk savo sapnus ir juos tyrinėk. Pasidaryk papuošalą, kokio niekas neturi. Nekreipk dėmesio į pavydžius draugių žodžius ar žvilgsnius. Nesileisk skriaudžiama.

Įėjusi į klasę kas rytą, nusišypsok ir pasakyk: „labas, faina jus matyti“.

Svarbiausia - patikti sau, o berniukas atsiras savaime.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis