JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Seksualumo abėcėlė

Daugelis galvoja, kad seksualumas tai tik aptempti draužėliai, gilios iškirptės ir kvailas mirksėjimas akimis, išduodantis, kad mergina pasirengusi suartėti. Deja, seksualumas – kur kas sudėtingesnis reiškinys kaip ir tiesiogiai su juo siejamas seksas.

Seksualumas apima biologinį, psichologinį, socialinį, emocinį ir dvasinį mūsų gyvenimo aspektus. Seksualumas kyla mūsų viduje, tai mūsų santykis su savimi, jis pasireiškia mūsų santykiuose su kitais žmonėmis.

Kaip seksualumas lemia tai, kas mes esame? Tai įgaunamas suvokimas, kaip mes jaučiamės kaip asmenybė, kaip seksuali būtybė, kaip vyras ar moteris, ar mums patinka mūsų kūnas, ką mes manome apie seksualinę veiklą ir elgesį.

Santykiai su kitais žmonėmis gali būti draugystė, emocinis artumas, meilė ir (arba) seksualinė veikla. Visi žmonės yra seksualūs, nepaisant neįgalumo arba ligų. Mes turime teisę gyventi visavertį seksualinį pasitenkinimą teikiantį gyvenimą.

Kas yra seksas

Svarbiausia yra tai, kad seksą kiekvienas žmogus apibrėžia skirtingai, individualiai, priklausomai nuo jo patirties ir jausmų. Sakydami, kad „užsiima seksu“ arba kalbėdami apie „seksą“, žmonės turi omenyje lytinius santykius, tačiau daugeliui žmonių tai nėra tikslus sekso apibrėžimas.

Daugelis mūsų „seksą“ apibūdiname kaip kažką, kas mus seksualiai sujaudina. Kai kuriems žmonėms tai lytiniai santykiai, kitiems tai gali būti oralinis seksas, masturbacija, seksas, panaudojant pirštus, analinis seksas, seksas, naudojant daiktus (tokius kaip vibratoriai) ir netgi bučiavimasis ir glamonėjimasis.

Kadangi žmonės ir jų seksualumas yra toks skirtingas, apibrėžimai, kas yra arba nėra seksas taip pat labai skiriasi. Labai svarbu neleisti, kad kiti žmonės apibrėžtų, kas mums yra seksas – šiaip ar taip, kaip jie galėtų žinoti, kas yra seksas ne jiems, bet kažkam kitam.

Suprasime seksą, jei atrasime savo seksualumą ir savo seksualinius poreikius. Svarbu neleisti kitam žmogui mūsų įtikinti, kad jam būdingi sekso apibrėžimai tinka ir mums.

Visi žmonės yra labai skirtingi, turi skirtingus kūnus, skirtingą patirtį, aistras ir reakcijas. Tai, kas vienam žmogui yra seksas, gali nebūti seksu kitam.

Jei sakysime, kad seksas yra tik lytiniai santykiai, tuomet daugelis manys, kad patarimai apie saugų seksą yra taikomi tik šiai sekso rūšiai, o tai nėra tiesa.

Duokite sau pakankamai laiko, kad ištyrinėtumėte, ką seksas reiškia jums. Iš patirties žinau, kad kuo vyresnis žmogus, tuo įvairesnė yra jo seksualinė patirtis, tuo labiau jis supranta, kiek daug dalykų gali būti seksualūs, todėl bandymas juos apibrėžti kartais yra tiesiog kvailas.

Jei nusprendėte užsiimti seksu, latekso prezervatyvai suteiks jums gerą apsaugą, kadangi tai yra barjeras, sulaikantis jūsų vaikino arba merginos lytinius skysčius. Kiti nėštumo kontrolės metodai apsaugo jus tik nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau ne nuo ligų.

Prezervatyvų naudojimas neapsaugo 100 proc. nuo nėštumo arba lytiškai plintančių ligų (tik susilaikymas nuo lytinių santykių apsaugo 100 proc.), tačiau tai yra geriausia apsauga nuo lytiškai plintančių ligų ir gana gera apsauga nuo nėštumo, jei turite lytinių santykių.

Geriausia apsauga būtų vartoti kontraceptines tabletes, kad išvengtumėte nėštumo IR latekso prezervatyvus, kad apsisaugotumėte nuo lytiškai plintančių ligų.

Kas yra koferdamas?

Tai plonas latekso audinys, kuris naudojamas dantų gydymo procedūrų metu. Jų galima nusipirkti kai kuriose medicinos reikmenų parduotuvėse.

Juos galima panaudoti kaip barjerą tarp burnos ir makšties arba išeinamosios angos oralinio sekso metu.

Jei neturite koferdamo, galite panaudoti plastikinę vyniojamą plėvelę arba perplėštą ir išlygintą prezervatyvą be lubrikanto.

Mano išsaugoti straipsniai