Kaip taikiai išspręsti poros ginčą

Ar jūs su mylimuoju esate panašūs, ar visiškai skirtingi, vieno dalyko neišvengsite –dėl nesutampančių nuomonių kylančio ginčo. Niekas nemėgsta ginčų, tačiau pasiginčyti yra natūralu ir sveika, ir nebūtinai po ginčų kažkam tenka miegoti ant sofos.

Jei nuoširdžiai gerbsite vienas kitą ir vienas kito skirtumus, jūsų gyvenimas bus daug laimingesnis.

Net jei esate labai panašūs anksčiau ar vėliau ateis toks laikas, kai susiginčysite ir paaiškės, kaip kiekvienas iš jūsų sprendžia ginčą. Ar jūsų draugystė vos užsimezgusi, ar pradraugavote kelerius metus, kai kurios jūsų savybės ar elgesio modeliai nekinta.

Vieni nori iš karto spręsti ginčą, kitiems reikia laiko. Svarbiausia – suprasti, kad žmonės ginčijasi skirtingai ir pasistengti perprasti partnerio stilių.

Žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas – į tuos, kurie sprendžia problemą dabar, ir į tuos, kurie atideda sprendimą vėlesniam laikui. Pirmieji linkę kloti visus argumentus ant stalo, spręsti problemą čia ir dabar, vos prasidėjus ginčui. Jie nori išspręsti ginčą dabar, tikisi, kad pavyks greitai rasti sprendimą.

Dauguma šio tipo žmonių nori kartu su partneriu ieškoti sprendimo ir tikisi, kad tai padės patobulėti. Jie mano, kad geriausia iš karto išspręsti problemą ir ją pamiršti.

Tokiuose ginčuose daug kalbama, kartais net šaukiama ir verkiama, o jų tikslas vienas – išsiaiškinti ir baigti ginčą.

Kitos kategorijos žmonėms reikia laiko apmąstyti, kas įvyko, suprasti, kaip jie jaučiasi ir sugalvoti, kaip išspręsti kilusią problemą. Jiems nesunku laukti, kiek tik reikės, jie gali palaukti. Kai jau bus pasirengę aptarti problemą, jie bus sugalvoję, ką sakyti, apmąstę galimus sprendimus.

Dažnai jie nori pabūti vieni, tad gali pasirodyti, kad jie pyksta ant partnerio, nors taip ir nėra. Šios grupės atstovai nenori kelias valandas karštai ginčytis. Jie išlieka ramūs ir paprastai kažkiek laiko užsidaro savo kambaryje.

Tiesa, ne visus žmones galima priskirti tik vienai arba kitai grupei. Dalis turi ir vienai, ir kitai kategorijai būdingų savybių. Kilus nesutarimams svarbu gerbti kitą žmogų ir jo nuomonę.

Bus kur kas paprasčiau išspręsti ginčą, jei suvoksite, kokio tipo žmogus esate ir kokiam tipui priklauso jūsų partneris. Niekas nenori iš anksto planuoti ginčų ar kurti jų sprendimo plano.

Geriausias būdas parodyti dėmesingumą – vienas kitą gerbti ir pasistengti suprasti kito elgesio modelį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis