PSICHOLOGAS PATARIA: „Draugauju su vyresniu, ar jis manęs neišduos?“

KLAUSIMAS: turiu problemą. Man 18 metų, visi sako, kad esu labai graži, patraukli, į mane žiūri daug vaikinų, net 5-8 metais vyresnių. Tačiau aš savo patrauklumu pati lyg negaliu patikėti, nesuprantu, ką jie mato manyje, jaunesnėje merginoje.

Žinau, kad vaikinai dažnai pasinaudoja jaunesnėmis panelėmis, bet aš ne tas atvejis. Šiuo metu turiu vyresnį vaikiną, jis manimi rūpinasi, myli, tačiau aš vis dar kartais pagalvoju, kodėl ir ar tai tiesa. Vis nerimstu, neleidžiu sau jaustis saugiai.

ATSAKYMAS: „Neklauskit meilės vardo, jai tūkstančiai vardų,“ - taip rašė poetas romantikas P. Širvys.

Taip pat pasakyčiau ir apie mylinčiųjų amžių. Tu - pilnametė, galiu su tavimi kalbėtis kaip lygi su lygia. Ką gi, pažiūrėkime į tavo klausimą iš dviejų pusių – iš vyriškosios ir iš moteriškosios.

Vaikinai pastebi visas merginas ir tarytum vidinio biologinio kompiuteriuko valdomi „apskaičiuoja“, kiek mergina juos traukia. Tai vyksta automatiškai. Taigi, aštuoniolikmetės gali natūraliai patekti į vaikinų ir vyresnių vyrų akiratį.

Kas nors skaitydamas gali pagalvoti, kad vyresniems patinka jaunesnės arba mažiau patyrusios, arba labiau prieinamos. Bet tai nėra dėsninga. Dėsninga, kad abi pusės traukia viena kitą. O jau tada į tuos vaidmenis patenka vyresni arba jaunesni herojai.

Kaip tu pati rašai, būna ir išnaudojančių merginas vyriškių. Nekalbėsime apie sąmoningus, grobuoniškai nusiteikusius personažus, kurie iš kiekvienų santykių stengiasi išgauti maksimumą naudos ir prisiimti minimumą atsakomybės.

Kalbėkime apie tradicinius vaikinus ar vyriškius. Taigi, ir tu, aštuoniolikmetė, pastebi, kad tave palydi susidomėjusiu žvilgsniu arba žaismingai pakalbina tai kavinėje, tai diskotekoje, tai darbe.

Jie taip elgiasi su visomis merginomis ar moterimis, todėl nemanyk, kad tai būdinga tik tau ir tik dėl tavo aštuoniolikos metų.

Vyrai iš esmės lėčiau bręsta tiek biologiškai, tiek psichologiškai.
Todėl jie būdami šiek tiek vyresni, pasižymi didesniu supratingumu, kantrumu, drąsiau parodo švelnumą arba tiksliau nujaučia merginos dvasinius poreikius. Kitaip tariant, vyrai lėčiau negu moterys, tampa labiau žmonėmis negu gyvūnais.

Todėl čia pat atsiranda ir kita medalio pusė santykiuose. Vyrai geriau jaučiasi ir labiau savimi pasitiki jaunesnės merginos kompanijoje, nes nepatiria bendraamžių merginų konkurencijos, reikalavimų arba iššūkių dėl pasaulėžiūros, įsitikinimų, atsakomybės, pinigų, jausmų rimtumo, ateities planavimo. Jie labiau atsipalaidavę, globojantys, vadovaujantys ir tai jaunesnes merginas svaigina ir žavi.

O dabar pakalbėkime apie moteriškąją pusę santykiuose. Merginoms vyresni visada atrodo ir patikimi, ir stabilūs, garantuojantys saugumą, mažiau reikalaujantys sekso, geresni klausytojai, guodėjai.

Merginos pajunta savo moteriškąją asmenybės vertę, nes ją vyresnis vyriškis sugeba parodyti merginai. Merginos taip pat jaučiasi ne taip labai įpareigotos rūpintis santykiais arba vienos pačios atsakingos už savo ar draugo poelgius. Taigi, gal ir tau imponuoja šie santykių su vyresniais aspektai.

Kai pora gerai sutaria, myli ir gerbia vienas kitą tai penkių ar dešimties metų skirtumas nedaug tereiškia.

Atrodo, kad būtent tau sunku patikėti arba pasitikėti vaikinu, nes tu turi abejonių apie savo pačios patrauklumą arba įdomumą. Mąstai – ką jis manyje rado, jis toks gražus, protingas, turtingas, o aš – nieko verta, nors ir graži.

Negali surizikuoti ir patikėti, kad vaikinai irgi būna ištikimi, nuoširdūs ir atsidavę. Tu patekai į ceitnotą. Gal tau reikia sulėtinti tempą, neskubėti, tada atsiras laiko apmąstymams, suvokimui, jausmų pasitikrinimui. Tikrai mylintis žmogus supras tavo poreikius.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis