Ar tik nesi meilės prievartautojas/-a?

„Na, nebegaliu daugiau!” - skėsčioja rankomis draugas, pasakodamas apie savo merginą. Pažintis, simpatija, jausmai, katastrofa - gana dažnas santykių modelis. Atrodo, jog viskas buvo tiesiog idealu, tačiau kažkodėl sugriuvo. Kodėl? DELFI gatvė primena, kokie tavo veiksmai varo partnerį/partnerę iš proto.

Interesai ir antiinteresai

Pirmas žingsnis, bandant sugriauti santykius – naujų interesų ieškojimas. Ne, tu nesiūlai lankyti prancūzų kalbos kursų ar pradėti tapyti. Iš paskutiniųjų stengiesi rasti interesą-lobį, dėl kurio jūs staiga tapsite visai nebeišskiriami. Tu pradedi ieškoti sąlyčio taško, kuris visaip kaip supančiotų tavąjį/tavąją mylimąjį/mylimąją.

Iš pradžių, nekaltai pradedi skambinti ir klausti „ką veiki?“. Pagauni azartą. Nejučiomis tave apima džiaugsmas, kad tu visada žinai, ką jis/ji veikia. Tačiau tavo mylimasis/mylimoji dar nebūna spėjęs/spėjusi susivokti, kas vyksta tarp jūsų, todėl tokie smulkmeniški klausimai pradeda erzinti.

Jis/ji įgyja antrą mamą: tu žinai, kad ji tave myli, kad tavimi rūpinasi, bet jos priekabumas išveda iš proto. Nori būti savarankiškas/savarankiška, o tave apklausia, kaip penkių metų vaiką: „Ar eini į darželį? Ar patinka? Ar ten turi daug draugų? O ką veikiat darželyje?“. Brrrr...

Šunį pririšti prie būdos

Jei tikrai nori išvaryti savo partnerį/partnerę iš proto – kiti žingsniai būtų:

1. Nuolat kartok jam/jai, kaip smarkiai pasiilgai, nors ir išsiskyrėte prieš kelias minutes;

2. Nepaleisk jos/jo rankos net tada, kai griūni ant nosies;

3. Nieko neplanuok, jei susitarėte, kad vakare galbūt susitiksite – sėdėk prie durų ir lauk. Jei nesitarėte, vis tiek lauk – gal gausi jo/jos žinutę. Jis/ji apie tai, kad lauki – būtinai turi žinoti;

4. Nuolat kartok, kad tokio žmogaus tau dar neteko sutikti ir kad jis/ji tave įkvėpė gyvenimui. Iš pradžių jam/jai tai gali patikti, bet nesijaudink – vėliau pradės erzinti.

Bandydamas/bandydama užkrauti atsakomybę už save, savo sėkmę, likimą, gyvenimą, ateitį ant jos/jo pečių, kaip reikiant įbauginsi.

Labai smagu, kai žmonės tavyje atranda stebuklą, tačiau, kai tu kaip kokia pop žvaigždė nebegali žengti nei žingsnio be gerbėjo, tai išmuša iš vėžių.

Teroro aktas

Savaime suprantama, svarbiausias dalykas, norint kaip reikiant sutirštinti spalvas ir išgąsdinti patnerį/partnerę – teroras:

1. Nuolat nekaltai patikrink ar jis/ji tau ištikimas, jei kyla abejonių – versk apie tai pasišnekėti;

2. Domėkis, kuo esi ypatingas/ypatinga jai/jam ir aiškinkis, kuo jis/ji ypatingas/ypatinga tau;

3. Jei gavai SMS žinutę iš savo partnerio/partnerės – tol rašinėk, kol jam/jai baigsis sąskaita, išsikraus telefonas ar trūks kantrybė;

4. Eksperimentuok: „Aš jam/jai pasakysiu/padarysiu taip....ir pažiūrėsiu, kaip sureaguos“. Jis/ji sureaguoja. Tada kyla noras vėl pasižiūrėti, kaip jis/ji reaguos... Dėl tokių reakcijų grandinės, partneris/partnerė pradeda visai tave ignoruoti arba jam mažų mažiausiai prasideda nervinis tikas.

Tuo tarpu tu, taip įsismarkauji, kad nepajauti, kaip tavo santykiai tampa meksikietiška melodrama. Kabinėjiesi dėl kiekvieno menkniekio, visur tau vaidenasi išdavystė, netikrumas, peršifruoji partnerio/partnerės žodžius, alpsti, širsti, verki, rėki, po to atsiprašinėji, o tau vis dar atrodo: „aš tik pasiteiravau...“.

5. Tinka ir visi kiti teroro planai, tokie kaip „ar žinai, kokia šiandien diena?“, „ar atsimeni, ką aš tau pasakiau, kai pirmą kartą susitikom?“, „jei mes išsiskirsim – aš išprotėsiu“, „tu žinai, kad aš esu tik tavo, o tu tik mano“, „aš tave myliu, o tu mane?“, „kaip tu glėjai šitaip pasielgti? (jis/ji tau į žinutę „ar šiandien susitiksim?“ atrašė „ok“)“.

Kontrolė, psichologinis smurtas, perdėta romantika, amžini pasauliniai karai, katastrofos ir tu tampi „apsirūkiusiu Hamletu“. Bandydamas/bandydama įrodyti, kad santykiai yra geri - pradedi kalbėti: „jo/jos elgesys sakė, kad nenori, o akys – kad nori“. Teks atskleisti tau tikrąją tiesą, romantiškas skaitytojau: taip kalba prievartautojai! Kai, dėl meilės tampi tokiu/tokia – susimąstyk. Tikriausiai vedi savo partnerį/partnerę iš proto!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis