PSICHOLOGAS PATARIA: jei nepavyko suvilioti per pirmą pasimatymą

KLAUSIMAS: man labai patinka viena mano draugė (pavadinkime ją X). Pagaliau pavyko prikalbinti ją nueiti su manimi į kiną. Tiesiog tryškau iš laimės. Tai turėjo būti mano pirmas „pasimatymas".

Bet į kiną ji atėjo su pussesere, mat Z (taip pavadinkime jos pusseserę) irgi panoro pamatyti tą filmą. Kai tik susitikome ir pasisveikinome, mano draugė X buvo laiminga, geros nuotaikos. Bet jos pusseserė mane pribloškė.

Nežinojau, apie ką kalbėti, neradau tinkamų žodžių ir temų. Kai tik bandydavau šnektelėti, jos pusseserė iš karto pertraukdavo. Po filmo mano draugė X nepratarė nė žodžio, buvo nuliūdus. Mano manymu, aš ją nuvyliau. Nežinau, kaip jos atsiprašyti, bet ir neapsikvailinti. Be to ji iš mūsų mokyklos, po šių metų pereina į kitą. Ta mintis mane irgi neramina.

Aš pats neesu labai išvaizdus, nemoku bendrauti su merginomis, kai jas pamatau ir jos mane užkalbina, dažniausiai paraustu.


ATSAKYMAS: tu pakvietei draugę, kuri tau patinka. O ji atsivedė pusseserę. Žinoma, pusseserė norėjo į kiną. Bet reikia suprasti ir tavo draugę. Draugė ne šiaip sau atsivedė trečią žmogų. Ji atsivedė „palaikymo komandą“ pusseserės asmenyje.

Ko gero, draugė pati jaudinosi arba nerimavo, nežinodama, ką reikės kalbėti arba kaip elgtis, susitikus su tavimi. Tikėjosi, kad jos giminaitė kaip nors sumažins įtampą ir palengvins judviejų susitikimą. Ir toji atliko savo vaidmenį, bet gerokai perlenkė lazdą.

Trečias dažnai būna nereikalingas per pasimatymus. Kartais trečiam arba trečiai būna ne visai aišku, kas vyksta tarp dviejų žmonių. Aš turiu galvoje jausmus. Todėl ji ir elgėsi kaip nereikalinga trečioji: nedavė jums nė minutės ramybės, galimybės pabendrauti ar pasižiūrėti vienam į kitą be žodžių. Tiesiog buvo savimi ir atliko savo psichologinę rolę per daug įsijautusi.

Taigi, kuo nuoširdžiausiai užjaučiu, kad tau ir tavo merginai labai sugedo nuotaika. Buvo dėl ko susinervinti. Tik stebiuosi, kaip tu apkaltinai save, pamanei, kad ją nuvylei, kad prastai pasirodei, kad esi kaltas. Kodėl tu taip manai? Vienas žmogus atsiveda giminaitę. Ta sugadina pasimatymą, o kaltas jautiesi tu pats.

Labai norėčiau, kad permąstytum savo reakcijas kritinėse situacijose. Žinoma, kad žmogiška jaudintis, pasimesti, parausti ar suvirpėti. Bet kas tave skatina imtis atsakomybės už tai, ko nepadarei?

Tu pats nusivylei savimi. Nes buvai iškėlęs sau reikalavimus, kurių negali įgyvendinti. Tu negali paauklėti pusseserės, negali jos pakeisti ar tiesiog pasakyti jai – „netrukdyk“. Tu negali žinoti, ką pamanė tau patinkanti panelė, nes jūs neturėjote progos pasikalbėti.

Todėl negali sakyti, kad tu ją nuvylei. Todėl visai nereikia atsiprašinėti ar atgailauti. Tenka tik apgailestauti, kad jums pasitaikė plepi ir įkyri pusseserė. Be to, gal draugė irgi pasimokė, kad ne kiekvieną kartą verta vestis draugę arba giminaitę į pasimatymą.

Pakviesk ją dar kartą. Pasakyk, kad jūs dabar pažįstami tiek, kad galite surizikuoti nueiti į kiną dviese. Apie bendravimą tarp merginų ir vaikinų pasižiūrėk ankstesnius atsakymus DELFI archyve. Niekada nebūna vėlu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis