PSICHOLOGAS PATARIA: kai draugė susirado vaikiną, bandžiau nusižudyti

KLAUSIMAS: mano gyvenimas yra labai sudėtingas. Stoviu kryžkelėje ir nežinau, kurį kelią pasirinkti. Su savo geriausia drauge esame pažįstamos dvejus metus. Laikiau ją tikra drauge, galvojau, kad mes neišskiriamos. Labai stipriai prisirišu prie žmonių, taip pat stipriai prisirišau ir prie jos.

Prieš 7 mėnesius jos gyvenime atsirado vaikinas. Iš pradžių viskas buvo gerai, aš ir pati su juo gerai sutardavau, bet kuo toliau, tuo viskas darėsi sudėtingiau. Jis vis labiau ją pradėjo traukt prie savęs, vis daugiau drausti, o ir aš pradėjau su juo nebesutarti.

Jis pykdavo, kad ji susitinka su manimi, o ne su juo. Buvo sunku persiorientuoti, nes buvau pripratusi matyti ją kiekvieną dieną. O dabar jis išvis uždraudė jai bendrauti su manimi, kad jis su ja galėtų būti kiekvieną dieną.

Ji, aišku, bendrauja su manimi, bet jam meluoja, kad ne. Jausmas nekoks. Jis yra pasakęs, kad kol būsiu aš jų kelyje, tai jų santykiai negalės būti normalūs. Akivaizdu, kad jis tiesiog nori mus išskirti.

Jis žino, kad ji dėl jo padarys viską ir dėl to taip elgiasi... Labai skaudu būti jų pykčių priežastimi...

O dabar jau išvis...Ilgas laikas, kai ji su juo būna kiekvieną dieną, o man kartais skiria kelias valandas, kol jie ne kartu.

Sunku būti lyg daiktu, kurio prireikia tik tada, kai jis negali. Bandžiau su ja apie tai pasikalbėti ne kartą, sakiau, kad toks jos elgesys mane labai skaudina, bet ji nesupranta manęs. Bet kokį mano bandymą pasikalbėti ji priima kaip jos puolimą. Juk mano širdis ne akmeninė.

Viskas eina tik blogyn, juk negaliu visą laiką tylėti. Juk santykiai nesusitvarkys, jeigu aš apsimesiu, kad viskas gerai, nors iš tikrųjų taip nėra. Myliu ją ir noriu, kad mūsų santykiai susitvarkytų. Nenoriu, kad iširtų draugystė.

Jeigu tik jai užsimenu, kad jaučiuosi nemylima ir niekam nereikalinga, ji tuoj pat pradeda pykti ant manęs. Ji sako, kad viską dėl manęs daro, nors man atrodo, kad nieko.

Net nežinau, kas man yra. Dabar nuolat galvoju, kad norėčiau išeiti iš šito gyvenimo. To skausmo tiek daug manyje ir man jau atsibodo kiekvieną dieną jausti jį. Pavargau. Todėl visai nesenai jau buvau ir vaistų prisigėrusi. Bandžiau nusinuodyti. Draugė, apie tai sužinojus, tik labai supyko ant manęs...

Draugai, matydami viską iš šalies man pataria, kad nutraukčiau draugystę su ja. Jie palaiko mane ir sako, kad ji neteisingai elgiasi. Jie mato, kaip aš kenčiu ir žino, kad kasdien lieju ašaras. Jie sako, kad ji nėra tikra draugė, nes tikri draugai taip nesielgia.

Todėl ir rašau jums, norėdama sulaukti patarimo. Ką reikėtų suprasti jai, o ką man? Ką šitoje situacijoje blogai darau aš? O ką blogai daro ji? Kaip reikėtų elgtis, ką daryti, kad išsaugotume draugystę? O gal jau net nebeverta bandyti? Padėkite pasirinkti man teisingą kelią.

ATSAKYMAS: pats baisiausias dalykas – kad tu bandei nusinuodyti. Gerai, kad likai gyva ir galime pasikalbėti apie tavo pergyvenimus ir padėtį. Tavo bandymas buvo labai rimtas ir pavojingas poelgis. Suprantu, kad padarei taip dėl kelių priežasčių.

Pirmoji priežastis – skausmas, kuris darėsi nebepakeliamas.
Antroji priežastis – bandymas tokiu būdu susigrąžinti draugę.
Trečioji priežastis – neviltis, nes buvai jau išbandžiusi kitus būdus, kaip atkurti judviejų draugystę.

Džiaugiuosi kartu su tavo šeima ir draugais, kad esi gyva ir sveika dabar. Galbūt, skausmas ir neviltis dar ne visai paliko tave, tu jautiesi vieniša, išduota ir nelaiminga.

Matai, savižudybė praktiškai nepadeda, kai norime susigrąžinti savo draugą. Nes niekas negali garantuoti, kad kitą tavo poelgis paveiks taip, kaip tu tikėjaisi.

Nenorėčiau imti ir skirstyti, kas ką padarė blogai. Užtenka jau to, kad jautiesi palikta ir nelaiminga. Aš matau, kad tave ištiko didelis smūgis, kai draugė susirado vaikiną ir tarp jų atsirado labai stiprus ryšys.

Tu rašai, kad draugavote dvejus metus ir jautėtės neišskiriamos. Tačiau gyvenimo dėsniai įnešė pataisas. Net ir geriausios draugės kada nors įsimyli. Negalime joms to uždrausti. Gaila, kad vaikinas reikalauja tikrai labai daug laiko ir dėmesio, jeigu nori pašalinti tave iš tavo draugės gyvenimo. Labai nesmagu, kad turite slapta susitikinėti.

Tu turi draugų, kurie tave palaiko ir padeda tau tokiu sunkiu laikotarpiu. Jie duoda tau daug nuoširdžių patarimų. Jie kaip nepriklausomi stebėtojai gali vertinti susidariusią padėtį. Tačiau, tik gyvenimas parodys, kaip susiklostys jūsų draugystė.

Tu gavai vieną draugų patarimą – nutraukti draugystę. Gali rinktis, ar tau tinka šis variantas. Jeigu jautiesi išduota ir pažeminta, tai išsiskyrimas sumažina labai neigiamas emocijas.

Tu turi ir kitą galimybę – truputį mažiau kovoti ir imti laukti. Juk tu – supratinga draugė. Kai draugės ir vaikino santykiai taps ramesni, draugė galės savarankiškiau spręsti, ko ji pati norėtų ir jūsų santykiai atsinaujins.

Bet jeigu iki to laiko tarp jūsų su drauge susikaups daug nuoskaudų ir įsižeidimų, bus sunku jums pačioms susitaikyti. Pagalvok, ar gali jai atleisti, kad ji tave beveik paliko?

Yra ir trečia galimybė perspektyvoje – tu pati įsimylėsi vaikiną. Nors dabar tau taip ir neatrodo, bet patikėk, meilė ateina nelauktai.

Draugystę reikia visada saugoti. Besaugant draugystę, būtina saugoti ir pačius draugus. Ir save, ir savo draugę.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis