Padarykime meilei kardiogramą

Laura guli kardiologo kabinete ant specialaus krėslo, žiūri į lubas ir laukia, kol prietaisas užrašys jos širdies virpesius. Kardiogramą ji dovanos draugui trijų metų draugystės proga. Aš laukiu už durų.

Kardiograma parodys visus jos širdies virpesius, kiekvieną santykių pakilimą ir nuopuolį... Deja ne, tai tik širdies krutėjimas, plakimas neturi nieko bendro su meile. Tikrai? O gal padarykime meilei „kardiogramą“?

Adatos prisilietimais

Taip, kaip kardiologo kabinete jautrus daviklis adatėlę vedžioja po popieriaus lapą, lygiai taip pat jautriai mes vertiname ir savo santykius. Pakilimas aukštyn, po to žemyn...
Tai milžiniški šuoliai, tai smulki keverzonė pasirodo ir mūsų santykių „kardiogramoje“.

Dažnai pasinerdami į santykių vingius, galiausiai pasiklystame sudėtingame santykių žemėlapyje ir gauname apvalią sąskaitą, kurią apmokame šypsenomis, ašaromis, nerviniais ar laimės priepuoliais.

Lygiai taip, kaip dideli adatos šuoliai Lauros kardiogramoje parodė streso padarinius, lygiai taip santykių „kardiograma“ pateikia išrašą: meilės pakilimus ir neapykantos nuopuolius. Nors sakoma, kad nuo pirmojo iki antrojo mažas žingsnis, tačiau ta neigiamų ir teigiamų emocijų kaita itin kenksminga. Kaip jautriai jūs vertinate savo santykius, apmąstote ir ar gaunate iš to mąstymo naudos?

Pakilimas aukštyn

Fantastiškas dalykas. Atsispiri nuo žemės. Tavo meilei nėra ribų. Nors važiuoti į kalną yra sunkiau, nei lestis nuo jo, tačiau į kalną pakylama kur kas lėčiau, nei nuo jo nusileidžiama.
Atrodo, tavo santykiai taip gražiai vystėsi ir staiga viskas nusirito į patį dugną.

Piešdami meilę į savo santykių „kardiogramą“, mes priveliame tiek keverzonių... Vietoje lygaus kilimo į viršų renkamės be galo sudėtingą kelią. Paties kilimo aukštyn momentu pradedame pūsti didelį muilo burbulą. Iš visų jėgų. „Aš visada taip išsirėkiu, jog myliu, myliu, MYLIU,- pasakoja Evelina.

Per didelis ir per staigus kilimas į viršų tiek kardiogramoje, tiek santykiuose nieko gero nereiškia. Mes lekiame, skubame, bėgame, karščiuojamės taip praleisdami esminį dalyką – patį santykių žavesį.

Atsisuk atgal ir pažiūrėk į savo kažkada seniai žlugusius santykius. Atrodys, jog įdėjai begalę pastangų, jog kažkuris/kažkuri vaikinas/mergina būtų su tavimi. Kaip gali pasimėgauti meile ir vystyti sveikus gražius santykius, kai net kildamas/kildama į meilės „Olimpą“ nuolat buvai įtampoje? Negali?

Leidimasis žemyn

Greitas, skaudus, nemalonus, kankinantis. Tarsi kas nagais brėžtų per žalią mokyklos lentą. Jei supdamiesi karuselėse, greitai nuleisti žemyn – subloguojame, tai kai santykiai „nuleidžia arčiau žemės“ – būna šimteriopai nemaloniau.

Tačiau net ir nusileidimą būtų galima vertinti šiek tiek paprasčiau, panašiai kaip karuselėse. Pertrauka, minutėlė ramybės, bet ne pasaulinė katastrofa. Nesutapus tavo ir partnerio/partnerės nuomonei, pulti į paniką nereikia.

Turi nepamiršti (dažniausiai) naudoti savo liežuvio „stabdžių“ ir taip prilėtinti leidimąsi žemyn, o gal net sustabdyti. Dažnai įvykus kokiam nors nesusipratimui santykiuose, mes pasakome tai, dėl ko vėliau labai gailimės. Ištariame kaltinamus, įžeidžiančius, netaktiškus žodžius.

Sakoma, jog protingas žmogus prieš kažką pasakydamas mintyse suskaičiuoja iki dešimties ir, matyt, tai daryti verta. Greitai leidžiantis žemyn, dažnai nesumojame, kaip elgtis, tačiau lėtas stabdymas visai ne pro šalį. Gal kartais patylėsi ir pamąstysi?

Matyt, svarbiausia, piešiant savo santykių „kardiogramą“ - nepamiršti neskubėti. Taip, kaip negražiai iškeverzojamas širdies kardiogramos lapas, per smarkiai ir neritmingai plakant širdžiai, lygiai taip skubant, karščiuojantis, per daug panikuojant, stabilumą praranda ir mūsų santykiai.

Kantrybės, kuriant savo santykius. Neverta niekur skubėti, leiskite meilei kvieputi, nes nemalonūs dalykai tik išryškės, o nuostabiausios akimirkos prabėgs neįvertintos. Nematoma santykių „kardiogramos“ adata pati pajudės į priekį, neverta bandyti priversti ją paskubėti rašyti greičiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis