PSICHOLOGAS PATARIA: 21-erių ir dar nekaltas...

KLAUSIMAS: kreipiuosi čia, nes mane kankina problemos. Esu vaikinas, man 21 metai, užaugau labai tvarkingoje ir darnioje šeimoje, viskas rodėsi yra labai puiku. Tėvai puikūs, pats nebuvau blogas vaikas, dabar mokausi universitete, turiu gerą darbą, atrodo, kad viskas labai gerai, bet.

Laikui bėgant visi mano draugai susirado drauges, kartu leidžia laiką, o aš, būdamas 21 metų, dar nesu turėjęs merginos, jau nekalbant apie lytinius santykius.

Ėmiau galvoti, kad gal su manimi kažkas negerai, nesu aš prastas ar dar koks nors, gyvenu pakankamai turiningą gyvenimą, bet darosi sunku suvokti, kaip per šitiek metų taip ir neatsirado kito žmogaus šalia.

Kai draugai papasakoja, kaip smagiai leidžia laiką kartu, pasidaro dar skaudžiau, padėkite susivokti šioje situacijoje, nebežinau, ko griebtis, esu nusivylęs savimi.

ATSAKYMAS: nusivylimas kartais reikalingas, nes padeda imtis naujų žingsnių, mėginant išsiaiškinti tau rūpimą klausimą.

Tu rašai, kad visose srityse tau gerai sekasi. Ir mokslai, ir darbas nekelia problemų. Tu turi artimų draugų, nes jie su tavimi dalijasi meilės patirtimi. Tu teigiamai save vertini, kas liudija, kad esi ir pasitikintis savimi.

Kaip rašai, turi pomėgių, esi patenkintas savo šeima. Gali tik pasidžiaugti, kad turi problemų tik vienoje srityje. Tai santykiai su merginomis.

Draugystės tarp lyčių klausimas – tau mįslė. Kai negali sau paaiškinti arba suprasti, kas darosi, tai reiškia, kad atsakymai glūdi tavo pasąmonėje.

Manyčiau, tau labiausiai padėtų kitas žmogus, kuris išmano tokius dalykus. Mat pasąmonės tyrinėjimams labiausiai padeda kitas, nes jis suteikia tampa tavo veidrodžiu tokiose sielos vietose, kurių vienas negali pastebėti.

Priežasčių gali būti daug ir aš nenorėčiau „prikranksėti“ kokių nors hipotezių. Nes aš neįskaičiau nė vienos užuominos laiške, iš kurios galėčiau, ką nors nutuokti ir tinkamai tau patarti. Jeigu imsiu pati spėlioti, tai galiu sugadinti reikalą, įteigti tau klaidingą hipotezę ir sutrukdyti pačiam, padirbėjus su savimi, rasti atsakymą.

Svarbiausia, kad turi šansą pats išaiškinti savo problemą. Kiek žinau, universitete būna konsultacijos, kuriose galima nemokamai gilintis į sau rūpintį klausimą. Tai daryti labai įdomu, nors kartais ir nelengva. Bet rezultatas gali pradžiuginti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis