Orientacijos paieškos arba kaip suprasti, ar esi homoseksualus/-i?

Žmonės, nelabai ką teišmanantys apie homoseksualumą, dažnai užduoda klausimą – „Iš kur tu žinai, kad esi homoseksualus/-i?“ Į tokį klausimą aš visuomet atsakau klausimu: „O iš kur tu žinai, kad esi heteroseksualus/-i?“

Pašnekovas dažniausiai ima veblenti kažką apie potraukį, pavyzdžiui, „mane traukia tik merginos, negalėčiau net pagalvoti apie vaikiną.“
Tuomet aš atsakau: „Aš irgi taip jaučiuosi.“

Iš tiesų daugumai homoseksualių, heteroseksualių ir biseksualių paauglių kyla panašių klausimų apie seksualinę orientaciją ir apie tai, kas iš tiesų jiems patinka.

Tačiau tiesa yra ta, kad tai sužinosi tik tuomet, kai pajusi potraukį konkrečiam asmeniui. Ar tai būtų berniukas, su kuriuo sėdi per geometrijos pamoką, ar graži aktorė iš mėgstamo filmo, tavo kūnas duos žinią.

Smegenys siųs signalą: „O, jis/ji seksualus/-i“. Tavo širdis ims smarkiau plakti, burna išdžius. Vaikinai dažnai pajunta erekciją, o merginų makštis sudrėksta, tarsi prieš seksą.

Tai akivaizdūs ženklai, kurių gali nesuprasti tik tamsiausi naivuoliai.
Tad kodėl yra tiek daug neapsisprendusių paauglių, besikankinančių dėl savo orientacijos?

Egzistuoja galybė priežasčių, tačiau mes pateiksime tik dvi dažniausiai pasitaikančias:

1. Tu jauti, kas tave traukia, tačiau nenori to pripažinti: „Prieš kelis metus konsultavau paauglį, kuris teigė abejojantis dėl savo orientacijos, tačiau paprašytas išvardyti 10 jo nuomone patraukliausių žmonių, į sąrašą įtraukė vien tik vyrus,“ - teigia psichologė.

„Ką tai tau sako?“, – paklausiau jo.

Ir ką gi jis atsakė? Jis pasakė: „Galbūt dar nesutikau tinkamos merginos.“

Žinoma, jis nesutiko tinkamos merginos, bet užtat sutiko dešimtis tinkamų vaikinų. Šis jaunuolis tiesiog nebuvo pasirengęs priimti fakto, jog jį traukia ta pati lytis. Lengviau jaustis sumišusiu ir abejojančiu.“

2. Tave traukia abiejų lyčių žmonės. Mūsų visuomenėje įprasta viską tvarkingai sudėlioti į „stalčiukus“. Tu gali būti tik juodas arba baltas.
Vyras arba moteris. Heteroseksualus arba homoseksualus.

Vien išgirdę, kad kažkas netelpa į šiuos „stalčiukus“, kai kurie žmonės griebiasi Viktorijos laikų uostomosios druskos. Tačiau daugelio žmonių seksualinė orientacija yra neapibrėžta.

Daugelis jaučia stiprų potraukį abiems lytims, tačiau negali apsispręsti, ar užmegzti santykius su priešingos, ar su tos pačios lyties atstovais. Jei tave traukia ir vaikinai, ir merginos, reiškia, esi bisekusalus/-i. Pripažink šią realybę.

Leisdami sau abejoti savo seksualine orientacija, suteikiame sau laiko susivokti, kas iš tiesų esame.

Kai jau būsi pasirengęs/-usi priimti save tokį/-ią, koks/-ia esi, atkreipk dėmesį į kūno siunčiamus signalus. Jie neleis tau suklysti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis