PSICHOLOGAS PATARIA: kodėl mergina elgiasi kaip paleistuvė

KLAUSIMAS: mano mergina mano akivaizdoje buvo man neištikima. Aš stengiuosi nekreipti dėmesio į tai, ką ji padarė, nes ją myliu, bet man nesiseka. Man yra 18 m., o jai - 17 m.

Aš sutikau ją vakarėlyje prieš kelis mėnesius. Mes truputį pasikalbėjome ir tada nuėjome į vieną iš miegamųjų.

Ji pradėjo mane glamonėti ir tada pamylėjo mane oraliniu būdu. Po to ji mane išrengė ir mes pasimylėjome. Mes susitikome dar kelis kartus, bet užsiminėjome seksu tik pirmą vakarą.

Tada aš paprašiau jos būti mano mergina ir ji sutiko. Aš susitikinėju su ja dabar jau 4 mėnesius ir praėjusią savaitę mes buvome draugo 18–tojo gimtadienio vakarėlyje. Mes abu apsvaigome ir tada ji prisitraukė priešais mane stovintį vaikiną ir pradėjo glamonėtis su juo. Po to ji dingo.

Draugas sakė man, kad tą vakarą ji tai darė ir su kitu vaikinu, o vėliau su jais abiem užsiiminėjo seksu.

Aš nežinau, ką daryti. Bijau, kad jei paklausiu jos apie tai, ji nutrauks santykius, bet bandymas elgtis taip, tarsi nieko neįvyko, irgi nepadeda.

Kodėl ji elgiasi kaip kek*ė?

ATSAKYMAS būk sąžiningas pats su savimi. Judu susipažinote labai panašiu būdu. Tu nelaukei, kol jus sies rimti jausmai, kad užsiimtum seksu su ja. Dabar tu matai kitą monetos pusę.

Atsitiktiniai lytiniai santykiai su atsitiktiniu žmogumi, nesuartina emociškai. Jūs vis dar vienas kitam svetimi. Vienintelis dalykas, kuris jus sieja, tai meilės naktis ir dar oficialus sutikimas būti pora.

Ar be to jus kas nors sieja: bendros svajonės, įsimylėjimas, bendri interesai? Ar tikrai ta mergina tau patinka kaip panelė, o ne tik kaip sekso partnerė? Būtinai turi sau atsakyti į klausimą, ar nori draugauti su mergina tik todėl, kad ji seksuali ir traukia visus aplinkinius vaikinus? Ar tau ji kaip laimėjimas?

Akivaizdu, kad mergina tikrai rimtai nežiūri į jūsų santykius. Jai svarbiausia linksmintis. Greičiausiai ji elgiasi taip todėl, kad širdies gilumoje ji jaučiasi labai nelaiminga. Dažniausiai daug seksualinių partnerių turi žmonės, kurie viduje labai nepasitiki savimi ir savo seksualumu stengiasi kompensuoti nevisavertiškumą.

Merginos, kurios taip elgiasi, labai dažnai vaikystėje būna patyrę seksualinę prievartą. Tikėtina, kad ji desperatiškai trokšta meilės, bet bijo su kuo nors užmegzti rimtus santykius. Ji naudojasi seksu ne tam, kad parodytų savo meilę, bet tam, kad paslėptų savo skausmą ir nerimą.

Neignoruok to, ką ji daro, nes tai tave nuolat „grauš” ir tu jausiesi blogai. Be to, tai bus žinia jai, kad tau tai nepatinka. Kad tu netoleruoji jos tokio elgesio. Galbūt tai privers ją susimąstyti.

Pasakyk jai, kad ji tau yra ypatinga, bet tau skaudu matyti, kai ji taip elgiasi. Tai pavojinga ir ji nusipelno daug daugiau. Jai nebus lengva pasikeisti, tai tikrai neįvyks per naktį, bet tavo rūpinimasis ja padės jai pradėti branginti save.

Pasistenk apie tą vakarą pasikalbėti su mergina. Jei ji tau nuoširdžiai rūpi ir tu nori tęsti santykius, būtinai turi iš jos išgirsti, kodėl ji vos kartą mačiusi vaikiną gali su juo miegoti. Ko ji tikisi iš jūsų draugystės? Ką jai reiški tu? Tik nuoširdus pokalbis padės išsiaiškinti merginos lūkesčius ir ateities viziją.

Būk stiprus ir neleisk tavimi manipuliuoti. Jei merginos elgesys nepradės keistis ir ji nesistengs išsaugoti jūsų santykių, pranešk jai, kad to nepakęsi. Esi vertas nuoširdžios draugystės, o ne merginos, kuri dalina meilę į kairę ir į dešinę.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis