PSICHOLOGAS PATARIA: mano vaikinas susitikinėja su kitomis

KLAUSIMAS: vakar mylėjomės su vaikinu, o šiandien jis net neatrašo į mano žinutes. Man – 19, jam – 21 m. Draugaujame penkis mėnesius. Iš pradžių viskas buvo puiku.

Dabar jis atvėso, dažnai net dvi savaites nesimatome. Draugės sako, kad galėčiau susirasti geresnį.

Jam nereikia ilgalaikių santykių. Pasakiau, kad gali susitikinėti su kitomis, neabejoju, kad taip ir daro. O aš taip negaliu, nes visi jo draugai eina į tuos pačius klubus ir barus, kaip ir aš.

Jis – antrasis vaikinas, su kuriuo mylėjausi, man tai be galo svarbu. Nenoriu miegoti su kitais, nenoriu, kad ir jis miegotų su kitomis.

Ar jis manimi naudojasi? Nebūtų sunku susirasti kitą, bet norėčiau likti su šituo vaikinu ir pažiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

ATSAKYMAS: man atrodo, tau reikėtų apsispręsti, ko nori iš šitų santykių. Ar tau tikrai patinka šitas vaikinas? Kaip jautiesi dėl jo „atšalimo“? Galvoji apie kitus? Kam kankini save, žinodama, kad jis eina į „kairę“?

Tau sunku suprasti, ko iš tiesų nori. Tau patinka dabartinis vaikinas, tačiau jūsų santykiai labai netvirti. Jei gali savo vaikinui leisti „vaikščioti pas kitas“, tai tikrai nežada stiprių jausmų ateityje. Žinodamas, kad gali jį dalintis su kitomis merginomis, vaikinas niekada tavęs negerbs.

Ar galėtum pakęsti nuolatines išdavystes?

Man taip pat niekaip nesuvokiama, kokia prasmė sakyti vaikinui, kad jis gali susitikinėti su kitomis, jei iš tiesų to nenori? Trokšti, kad jis nežinotų, kaip stipriai tau patinka? Patariu nuoširdžiai jam pasakyti, ko iš tiesų nori. Tik tada gali tikėtis nuoširdumo ir iš jo.

Jaunystėje širdies žaizdos lengvai gyja, tad nemanyk, kad jo jausmai negali vėl suliepsnoti. Galbūt tavo elgesys taip pat padarė įtaką jo „atšalimui“. Tikriausiai ėmei elgtis, tarsi jis mažiau tau rūpi, o jis savo ruožtu ėmė ir pateisino tavo lūkesčius. O juk tu norėjai, kad jis tik labiau tave pamiltų arba suprastų, kad susirado ne šiaip sau merginą, o sunkiai palaužiamą.

Dėl tavo klausimo apie naudojimąsi tavimi, galiu pasakyti tik tiek, kad, manau, tu pati puikiai supranti, kas vyksta. Tau tik reikalingas patvirtinimas, kad tu nuspręstum, kaip elgtis toliau. Vaikinas, kuris draugauja su tavimi ir dar turi galimybę linksmintis su kitomis yra labai laimingas tokia padėtimi. Jis neįsipareigojęs, jam nereikia savęs riboti. Tačiau tavo jausmai tau liepia stabdyti tokią situaciją. Tu trokšti normalių tvirtų poros santykių. Antra mergina čia tikrai nedera.

Nuoširdžiai vaikinui atskleidusi savo abejones ir jausmus, sužinosi, ką jis mano apie tave ir jūsų ateitį. Galbūt vaikinas pats nori pradėti šį pokalbį tačiau tavo „stotas“ jį gąsdina. Ar nepamanei, kad vaikinas taip pat trokšta tavo ir tik tavo draugijos?

Jei po pokalbio vaikino elgesys nepasikeis, būsi tikra, kad esi verta geresnio. Gal tas geresnis vaikinas visą laiką buvo netoliese?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis