PSICHOLOGAS PATARIA: kaip susirasti merginą, nevartojant alkoholio?

Jau norėjau kreiptis į miesto poliklinikos psichologus, tačiau pabijojau - nusprendžiau parašyti jums. Aš visada maniau, kad su žmonėmis daugelis, t.y. kiti paaugliai, susipažįsta įvairiuose vakarėliuose, gimtadieniuose arba tiesiog per savo pačių draugus.

Kad ir kaip būtų gaila, aš jau nuo senų laikų esu labai skeptiškai nusiteikęs prieš alkoholizmą, įvairiausius rūkalus bei narkotikus… O koks vakarėlis be šių pagrindinių aspektų. Pavyzdžiui: „Nėra alkoholio - nėra baliaus," - tikriausiai taip pasakytų kiekvienas mano bendraamžis. Kadangi paminėjome alkoholį, iškart norėčiau paprašyti jūsų patarimo: ar vartoti, ar ne?

Kaip čia pasakius. Aš nesu nusiteikęs priešiškai prieš žmones, kurie vartoja saikingai, tačiau negaliu pakęsti gėrimo, kaip sakoma, „non stop". Ir dar labiau nekenčiu, kada dėl gėrimo „non stop'u" kaltės, žmonės daro avarijas. Jų metu miršta arba būna sužeidžiami visiškai nekalti asmenys.

Tiesiog kraupu. Tačiau alkoholis gali būti vartojamas ir kitaip. Pvz., raudonas vynas vakarienės metu su žavia mergina arba šampanas, keliant tostą. Tokiais atvejais išgerti būtina, tačiau aš net šampano negeriu. Ką patartumėte?

Kaip ir minėjau, aš nevaikštau į gimtadienius, vakarėlius ar kitas pasilinksminimo vietas, todėl ir neturiu didelio rato draugų ar pažįstamų, su kuriais galiu leisti laiką drauge. Dėl šios priežastis bendrauju su žmonėmis internetu.

Tikriausiai pasakysite, kad tai vienas iš paauglio degradacijos požymių, tačiau tasai stebuklas man padėjo patirti, ką reiškia turėti tikrų draugų. Bėda ta, jog tie žmonės, kuriuos aš drąsiai galiu laikyti draugais, gyvena sostinėje, o ji yra gan toli nuo Dzūkijos centro Alytaus. Su draugais susitikti yra ganėtinai keblu dėl vienos priežasties - tėvų požiūrio.

Jie manęs nenori leisti vieno į kitą miestą, kad ir kaip aš stengčiausi, darydamas gerus darbus ar pateikdamas jiems 10-tukus grįžęs iš mokyklos. Jie teigia: „Sulauksi 18 ir galėsi varinėti, kur nori". Tačiau ką man daryti, kai mano dauguma geriausių draugų gyvena svetur, o aplinkui gyvena žmonės, su kuriais aš neturiu bendrų interesų.

Vieną merginą teko aplankyti, tačiau po didelių barnių, ir galėjau ją pamatyti tik todėl, kad tėvai Vilniuje turėjo reikalų. Žinoma, nėra taip blogai, kaip atrodo.

Aš turiu geriausią draugą, kuris gyvena už poros šimtų metrų, turiu keletą visai gerų draugų, su kuriais galiu bet kada susitikti, tačiau man to maža. Juo labiau, kai domina ne tik bendravimas, o ir artimi santykiai, draugystė (turiu omeny santykius su merginomis).

ATSAKYMAS: gerai, pasikalbėkime apie tavo socialinius santykius, tavo pažiūras ir tavo klausimą – kaip surasti merginą. Esi mąstantis, savitas, „prie bajerio“ žmogus. Nori pasikalbėti apie viską iš karto, viename laiške.

Kai esi jaunas, pats sau esi pats įdomiausias žmogus pasaulyje. Jeigu kitas tavimi susižavi arba susidomi, parodo tau dėmesį, pasijunti tikrai išskirtine asmenybe. Taip ir turi būti, nes tik kitų pagalba mes pažįstame patys save.

Kaip suprantu, turi draugų Alytuje ir taip pat daug virtualių draugų . Aš kiek atsilieku nuo progreso ir, pavyzdžiui, nežinau, kaip nustatyti, kurie iš virtualių žmonių gali būti paaukštinti į draugų kategoriją. Juk vien todėl, kad internetinio puslapio kūrėjai padarė skyrelį „draugai“, ten nepatenka visi tau rašantys.

Man lieka mįslė, kada jau galiu būti priskirta prie draugų. Nežinau, kaip tu manai, bet atkreipk dėmesį, kad žmogaus nematęs, negali garantuoti, kad jis liks tikru draugu, jums susitikus. Mes visi esame pilkoji masė, aš su tavimi sutinku.

Tik tada, kai kas nors tave labai sudomina arba sužavi, jis nebe toks kaip visi kiti. Kaip ir tu tam žmogui. Internetu sužavėti kitą labai lengva. Belieka išsiaiškinti, ar tai tikra ir nuoširdu. Kadangi tavo tėvai laikosi tam tikros tvarkos, tau nėra lengva pasimatyti su savo naujais pažįstamais arba pažįstamomis iš kitų miestų.

Apmaudu. Belieka pasikliauti progomis arba laukti pilnametystės. Tačiau svarbiausias klausimas, kurį įžiūrėjau, tai klausimas, kaip susidraugauti su mergina.
Alkoholis tikrai ne pats geriausias žmonių išrastas dalykas, bendravimui paskatinti ir palengvinti. Pamoralizavus šia jau nuvalkiota tema, turiu pasakyti rimtai.

Tu turi labai tvirtas, susižavėjimą ir pavydą keliančia pažiūras, kad gerti neverta. Bet kaip pats rašai, vakarėliuose arba susibūrimuose būtinai geriama. Ar galvojai, kodėl taip daro jauni žmonės? Gal jie nepasitiki savo jėgomis, savo protu ir savo patrauklumu, gal jie pasimetę ir pasiklydę savyje.

Kiti tiesiog nieko kito nemoka veikti arba jiems nepasisekė su gimine, kurioje gėrimas – geriausias laiko leidimas.

Tu daliniesi savo abejonėmis, kad jautiesi kiek beviltiškai, nes laikaisi principų ir negeri. O tuomet manai, kad neturi progos susipažinti su mergina. Gal ta mergina lankosi kokioje nors kompanijoje, kurioje geriama. Nepasiduok ilgoms abejonėms.

Jeigu norėtum susipažinti, pasitelk vaizduotę ir sugalvok ką nors kūrybiško, kaip susipažinti. Esi individualybė. Saugok ją, bet neužsidaryk tarp keturių sienų ir prie kompiuterio.

Čia aš prisispėliojau į valias, nes norėjau geriau tave suprasti. Tikiuosi, kad tu pats jau daug ką supranti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis