PSICHOLOGAS PATARIA: draugės meilė į pasimatymą pakvietė mane

KLAUSIMAS: man patinka vienas vaikinas, aš jam irgi patinku. Bėda, kad jis patinka ir mano draugei. Nenoriu, kad žmonės galvotų, kad aš jį nuo jos nuviliojau.

Man 14 metų. Su tuo vaikinu esame seni geri draugai. Praėjusią savaitę jis pasakė, kad patinku jam ne tik kaip draugė, aš jaučiu tą patį.

Mano geriausia draugė (jai irgi 14 metų) jau mėnesių mėnesius eina dėl jo iš proto. Kai pasakiau, kad jis pakvietė mane į kiną, ji pradėjo verkti. Sakė, kad ne dėl manęs, o dėl jo nuliūdo.

Pareiškė buvusi kvaila, kad tikėjosi, jog yra šansų jiems būti kartu. Ji paragino sutikti, jei tikrai noriu su juo draugauti.

Jis labai mielas, supratingas, man jis labai patinka. Nenoriu jo atstumti ir netekti progos būti jo mergina, tačiau nenoriu ir geriausios draugės skaudinti. Ji irgi labai supratinga, nors jai pačiai skauda širdį.

Visą naktį neužmigau, svarsčiau, ką daryti. Reikia greitai jam atsakyti, antraip pamanys, kad jis man nerūpi. Tikrai nenoriu jo prarasti. Ką man daryti?

ATSAKYMAS: esate geriausios draugės, tad nieko keisto, kad jūsų skoniai daug kur, net ir dėl vaikinų, sutampa. Paauglystėje dažnai įsimylima tą patį vaikiną.

Tikriausiai esi pastebėjusi, kad dažnai klasėje atsiranda vienas vaikinas, kuris patinka daugeliui klasės panelių. Kaip manai kodėl? O todėl, kad vaikinas yra charizmatiškas, jis patinka net pačioms „kiečiausioms“.
Nieko nuostabaus, kad juo žavisi ir ne tokios populiarios merginos. Paauglystėje žavėjimasis dažnai panašus į epidemiją.

Labai gerai, kad tavo draugė yra tokia miela ir supratinga, gerai, kad ir tu supranti, kaip prastai ji jaučiasi ir kaip nusivylė jai patikusiu vaikinu. Tik pagalvok, kaip jai bus skaudu matyti jus drauge, vaikščioti su jumis į mokyklą… Tai tikrai skaudi patirtis, turi palaikyti savo draugę be jokių išlygų. Tačiau jei dėl jos atsisakysi savo meilės – nė viena jūsų nebus laiminga…

Draugė ant tavęs nepyksta, tik liūdi, kad vaikinas pakvietė į pasimatymą tave, o ne ją. Nemanau, kad ji būtų atsisakiusi eisi su tuo vaikinu į pasimatymą, jei jis būtų pakvietęs ją. Ji neatsisakytų pasimatymo dėl tavo prastos savijautos.

Jei jis tau patinka, eik į pasimatymą ir smagiai praleisk laiką. Tai gali išeiti ir tavo draugei į naudą – galbūt paskatins atkeipti dėmesį į kitus vaikinus, kurie norėtų su ja draugauti.

Padėk draugei atsimerkti ir apsižvalgyti. Galbūt ja žavisi minia mokyklos vaikinų, o ji apakusi myli tik vieną. Galbūt ji būtų laiminga ir su kitu vaikinu. Pagalvok, gal tas pats vaikinas jai patinka tik todėl, kad jis patinka tau ir ji nori būti panaši į tave…

Labai gerai, kad jūs tarpusavyje atvirai kalbatės net tokiais sudėtingais klausimais. Tai brandos požymis. Svarbu, kad palaikote viena kitą, padedate išgyventi sunkias akimirkas. Svarbiausia - nenutrauk draugystės. Kelerius metus vaikinai keisis vienas po kito, o draugė visuomet bus šalia ir palaikys.

Draugės prisirišimas visada stipresnis nei naujojo vaikino. Naująjį vaikiną juk ne visada gerai pažįsti. Įsimylėjimas aptemdo protą, taip gali prarasti draugę. Daug kalbėkis su ja, palaikyk ją, tačiau neleisk, kad ji trukdytų tavo laimei.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis