N-18: jei miegosiu su vaikinu, mama manęs išsižadės

KLAUSIMAS: man 17 m., pirmą kartą pradėjau draugauti su vaikinu. Mama neduoda man ramybės, o broliui leidžia daryti, ką jis nori. Mano mamai 38 m., iki šiol mūsų santykiai buvo labai artimi, o dabar pradėjome pyktis. Ji kažkodėl nekenčia mano vaikino.

Sako, kad sulaukusi aštuoniolikos galėsiu daryti, ką panorėjusi, o jei dabar miegosiu su vaikinu, ji manęs išsižadės, o aš liksiu kek*ė.

Mano broliui ji leidžia parsivesti merginą ir nakvoti mūsų namuose. Mane tai erzina, nes jo merginai tiek pat metų, kiek man. Nieko nesuprantu.

Mama niekada neklauso kitų, paiso tik savo nuomonės. Kaip be ginčų jai padėti mane suprasti?

ATSAKYMAS: mama trokšta tave apsaugoti. Nepanašu, kad ji jaudintųsi dėl tavo brolio. Taip neteisinga, tačiau brolio mergina - jai ne duktė. Be to tikiu, kad tavo mama labiausiai bijo netikėtų sekso pasekmių – nėštumo. Kadangi tu gali tapti nėščia, ji visaip bando tave apsaugoti nuo sekso. Jei pastos brolio mergina, didžiausia atsakomybė kris merginai.

Žinoma, taip manyti nėra teisinga, tačiau taip galvoja tradiciškai ir truputi senamadiškai mąstantys žmonės. Abiejų seksu užsiimančių žmonių atsakomybė dėl sekso pasekmių yra vienoda.

Radusi tinkamą progą, paprašyk mamos ramiai pasikalbėti dviese. Atvirai jos paklausk, ką ji mano apie tavo vaikiną, papasakok jai daugiau apie jį, nes tikrai ji gerai jo nepažįsta ir gali prisigalvoti klaidingų dalykų apie jį. Papasakok, kad vaikinas tavimi žavisi ir kad tau jis labai patinka. Paaiškink, kad nemiegi su vaikinu, tiesiog draugauji su juo ir nesidairai į kitus.

Pasakyk, kad žinai, ką reiškia atsakomybė, ir esi daug paskaičiusi apie seksą ir apsaugos priemones bei galimas grėsmes. Patikink, kad vaikinas, atėjęs pas jus į namus tikrai neketina pirmiausia okupuoti tavo lovos. Paaiškink, ką norėtumėte veikti kartu namuose: galbūt pasigaminti vakarienę, žaisti stalo žaidimus, pažiūrėti filmą.

Ramiai paaiškink mamai, kad apsisprendimas dėl lytinių santykių priklauso tik jums, o tu nori, kad mama tau patartų ir padėtų elgtis teisingai. Juk jei barsitės, geriau nebus. Dialogas ir supratimas kuria teisingus santykius. Pasakyk, kad tikrai išklausysi mamos patarimų, kaip elgtis su vaikinu ir tau svarbu, kad ji padėtų kurti gražius ir lamingus judviejų santykius.

Paprašyk, kad mama draugiškai sutiktų tavo vaikiną jūsų namuose, nors dar negalite turėti intymių santykių. Geriau ji pažinusi, ji galbūt taps tolerantiškesnė.

Jei nepavyktų jos įtikinti, teks priimti jos taisykles, nes namai – jos. Tačiau keli mėnesiai, kol tau sukaks aštuoniolika, nieko nepakeis, jei draugystė su vaikinu tvirta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis