N-18: miegu su buvusia mergina

KLAUSIMAS: tebemiegu su buvusia mergina, nes man stinga pasitikėjimo savimi ir meilės. Nerandu kitos draugės. Mums abiem 18 m., esame geri draugai. Ji mane myli ir labai liūdi, kad nesame pora.

Kai pasakiau, kad nebedraugausime, ji ilgai verkė, aš ėmiau ją guosti, paskui staiga ėmėme bučiuotis ir pasimylėjome. Ir taip nutinka kas kartą, kai susitinkame.

Suprantu, kad negerai elgiuosi, nes ji paslapčia tikisi, kad dar galime būti kartu.

Pastaruoju metu ji ėmė kartoti, kad ką nors sau pasidarys. Iš dalies jaučiuosi dėl to kaltas, nes jos nebemyliu. Mėginau atkalbėti, kad nekrėstų kvailysčių, bet ji vis tiek kartoja, kad nebenori gyventi.

Jos tėvai nuolat pykstasi, jos kaip ir mano vaikystė buvo sunki. Jos tėvai niekada neišsiskirs, nes mano, kad santuoka turi būti viena, bet jų barniai ją liūdina.

Nenoriu prarasti jos kaip draugės, senų seniausiai pažįstame vienas kitą, prieš tapdami pora buvome draugai. Kaip ją įtikinti, kad ji gali būti laiminga ir kad kalbos apie savižudybę – kvailystė?

ATSAKYMAS: patekai į be galo keblią situaciją. Suprantu, kad tau sunku ir tave kankina atsakomybės, kaltės, nepasitikėjimo ir baimės jausmai.

Tu bijai, kad dėl tavo poelgių mergina gali pasielgti neapgalvotai, tu bijai, kad gali būti atsakingas už jos psichologines ir fizines žaizdas.

Labai gerai, kad išdrįsai prašyti pagalbos. Mano nuomone gan gerai suvoki situaciją ir gerai, kad stengiesi atkalbėti draugę nuo nesąmoningų veiksmų. Tu supranti ir pagrindinę savo klaidą: tu vis dar naudojiesi mergina, siekdamas, kad toji mažiau pyktų dėl jūsų iširusių santykių.

Turi suprasti, kad mergina tik dar labiau tave įsimylės, kad tavo veidmainiški jausmai ją tik žaloja, tačiau visai nepadeda suprasti tikrosios santykių situacijos. Ji vis dar viliasi, kad tai - laikini nesklandumai. O tu jau nori pradėti kitą gyvenimą.

Be nuoširdaus pokalbio be sekso čia neapseisime. Pasakyk merginai, ką iš tikrųjų jauti ir nebučiuok jos, nepasiduok spaudimui išsižadėti savo žodžių.

Merginai reiks laiko viską suvokti. Pasakyk, kaip trokšti, kad ji būtų laiminga ir linksma kaip anksčiau, kad ji to nusipelnė. Žinoma, šie žodžiai neišgydys sielvarto, tačiau bent jau ji žinos, kad gali tavimi pasikliauti.

Patikink merginą, kad būsi šalia kaip draugas jei jai tavęs reiks, kad padėsi rasti pagalbos ir gal net kartu eisi pas psichologę. Pasiūlyk kelias alternatyvas, kaip ji gali pakeisti savo gyvenimą ir tapti tuo, kuo trokšta.

Gal ji svajoja apie studijas užsienyje? Domėkitės galimybėmis. Turi jai padėti ištverti skausmą, tačiau kaip draugas. Jei ji labai supyks ant tavęs, turi likti stiprus ir sutikti ją palikti vieną, jei ji to prašys. Meilės žaizdos gyja lėtai.

Tėvų nesutarimai tik stiprina merginos neviltį, bet tu to nepakeisi. Mergina tikriausiai irgi negali daug padaryti dėl tėvų santykių. Paprasčiausiai reikia rinktis sau priimtiną kelią, ieškoti savo laimės ir pasitikėti savo jėgomis. Iš tiesų mes stipresni, nei manome.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis