N-18: mano nuogos nuotraukas turi svetimi vaikinai

KLAUSIMAS: per savo kvailumą išsiunčiau savo nuogos nuotraukas keliems vaikinams, kuriuos anksčiau pažinojau, o dabar vis labiau jaudinuosi, kad mano vaikinas tai išsiaiškins ir pasišlykštės manimi.

Man 18 metų, esu studentė. Kai buvau kokių 16 metų, jaučiausi vieniša ir daug laiko praleisdavau internetinėse pokalbių svetainėse, kur sužinodavau telefono numerių ir SMS žinutėmis susirašinėdavau su daug vaikinų.

Su vienu vaikinu buvau susitikusi ir permiegojau. Buvau tokia kvaila, kad leidau jam mane fotografuoti nuogą. Žinau, kad tai labai kvailas elgesys, tačiau tada aš buvau labai jauna.

Šias nuotraukas jis dabar paskelbė savo „Facebook“ puslapyje. Prašiau jo, kad jis jas išimtų, bet jis atsisakė motyvuodamas tuo, kad jam priklauso nuotraukų autorinės teisės.

Dabar dar vienas vaikinas susisiekė su manimi per MSN ir paklausė, ar jau išgarsėjau (kažkada jam minėjau, kad noriu tapti modeliu). Tada jis pasakė, kad turi nuotraukų, kuriose aš nuoga, ir kurias kažkada jam išsiunčiau mobiliuoju telefonu.

Paprašiau, kad jis jas ištrintų, ir jis pažadėjo tai padaryti, tačiau aš netikiu, kad jis tai padarys. Aš jam taip pat siunčiau filmuotą medžiagą, kur aš su apatiniais drabužiais.

Aš labai nerimauju, kad šios nuotraukos bus paviešintos ir skandalas persekios mane kelis mėnesius ar net kelerius metus.

Ar galėčiau ką nors padaryti, kad mano šeima ir draugai, o ypač mano vaikinas jų nepamatytų?

ATSAKYMAS: situacija prasta, suprantama, kad jautiesi nepavydėtinai, ypač, kai jaunystės klaidos grasina sugadinti brandų gyvenimą.

Vis dėlto verta pasimokyti iš šitos nedėkingos padėties, kad ateityje internetu niekam nesiuntinėtum savo nuotraukų, kurių nenori viešinti.

Tas vaikinas neturi tavo nuotraukų autorystės teisių, todėl neturi teisės skelbti jų trečiosioms šalims.

Daugelis svetainių, tokių kaip „Facebook“, nėra pavaldžios kitų šalių policijai, tačiau policija gali perduoti informaciją JAV policijai.

Be to visi šie puslapiai skelbia kontaktinę informaciją klausimams ir skundams. Svetainės turi moderatorius, tad visų pirma turi susisiekti su jais ir paprašyti pašalinti tave įžeidžiančią medžiagą.

Tam vaikinui pranešk, kad išmanai įstatymus, ir ateityje, jei jis vėl paskelbs tavo nuotraukas be tavo žinios, tu praneši apie tai policijos internetinių skundų skyriui.

Šio skyriaus veikla susijusi su neleistina informacija, todėl jie gali imtis veiksmų prieš jį.

Taip pat pagalvok, ar nevertėtų savo vaikinui prisipažinti, kad kažkada pasielgei kvailai, o dabar dėl to gailiesi. Pasekmės nebus tokios skaudžios, nei tuomet, kai jis apie tai sužinos kitais būdais.

Nepamiršk, kad šis tavo poelgis yra praeitis. Dabar tu visai kitokia. Visi mes mokomės iš klaidų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis