PSICHOLOGAS PATARIA: nepilnametė mergina nori keltis gyventi kartu

KLAUSIMAS: mano mergina, kuriai 15 metų, pasiūlė mums kartu gyventi ir aš nežinau, ką daryti. Man 18 metų, o su ja susipažinau per šeimos draugo vestuves. Ji vis šypsojosi man šokių aikštelėje ir galiausiai aš ją pavaišinau kokteiliu.

Iškart pajutome beprotišką trauką ir be sustojimo plepėjome ir flirtavome, o vakarui baigiantis ją pabučiavau. Tolesnio žingsnio nežengiau, nes ji nepilnametė.

Nuo tada mes bendraujame ir kalbamės internetu bei telefonu, aš imu jai jausti gilesnius jausmus, bet mus skiria 160 km.

Aš juokais pasiūliau, kad galiu persikelti arčiau miesto, kuriame ji gyvena, o jai patiko ši idėja ir ji pasiūlė mums gyventi kartu.

Iš pradžių pamaniau, kad ji kvailioja, tačiau ji rimtai pasakė norinti pabėgti iš tėvų namų, o gyvenimas su manimi, jai būtų puiki dingstis. Vis dėlto aš abejoju. Nedrįstu žengti šio žingsnio, o ir jos nuvilti ar prarasti nenoriu.

ATSAKYMAS: man labai sunku patarti šioje situacijoje, tačiau matau, kad ir pats jau beveik apsisprendei, kaip elgtis. Galiu tik padrąsinti, kad drąsiai žengtum žingsnį ir su ja pasikalbėtum.

Suprantu, kad tave labai neramina toks merginos nutrūktgalviškumas. Ji dar labai jauna, tačiau nepaisant to gali būti subrendusi pradėti savarankišką gyvenimą. Tu geriau ją pažįsti nei aš. Tačiau juk ji – mokinė. Branda gyventi savarankiškai kiekvienam ateina savu laiku, tačiau kaip ji žada save išlaikyti? O gal ji trokšta, kad finansiškai jai padėtum tu? Ar esi tam pasirengęs?

Tavo abejonės visiškai suprantamos. Mergina jauna, tau tikrai teks nemenka atsakomybė, o kur dar tėvų priekaištai… Gali būti net apkaltintas merginos tvirkinimu, juk ji – nepilnametė…

O ar tavo mergina pagalvojo, kad gyventi kartu – tai kur kas didesnis išbandymas santykiams nei vaikščioti į pasimatymus ar bendrauti internetu? Mergina ketina pasielgti gana neapgalvoti. Gerai būtų, kad visų šių klausimų paklaustum jos pats.

Kaip supratau iš tavo laiško, nori atsisakyti pasiūlymo gyventi kartu, tačiau nenori prarasti merginos. Nieko protingesnio, kaip nuoširdžiai pasikalbėti su mergina, negaliu patarti.

Paprasčiausiai, nesuteik jai vilčių, o pasakyk, kad nori labiau ją pažinti, kad tau svarbūs tvirti santykiai, todėl nesi linkęs daryti skubotų sprendimų.

Tavo mergina – dar paauglė, jos norai ir jausmai greitai keičiasi. Nepastovus charakteris ir skuboti sprendimai būdingi paaugliams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis