Pasakyk seksui „Ne“

Vienas vaikinas kartą paklausė: „Kuo mūsų santykiai su mergina skiriasi nuo paprastos draugystės, jei mes nesimylime?“ Tada buvo sunku jam atsakyti į iškilusį klausimą, tačiau dabar aš esu tikra, kad mano atsakymas turėjo būti: „Meile“.

Taip, seksas nėra vienintelis mylimuosius ir draugus skiriantis dalykas. Būti mylimaisiais yra kur kas daugiau nei meilužiais. Tad nesidrovėk ir net mylimam žmogui ištark „Ne“, jei šis sieks pasimylėti, o tu to nenorėsi...

Kaip tai padaryti, pataria DELFI gatvė.

1. Giliai įkvėpk ir ištark šiuos žodžius: „Ne, aš nenoriu užsiimti seksu“.

2. Jei sekso klausimas iškyla, kai jūs bučiuojatės ar glamonėjatės, sustok ir pakeisk tvyrančią nuotaiką. Pagrįsk savo žodžius veiksmais.

3. Būk pasiruošusi prieštaravimams ir/ar atsakyti į klausimus. Tvirtai laikykis savo nuomonės ir vadovaukis savo jausmais.

4. Ramiai paaiškink, kodėl nusprendei susilaikyti nuo sekso. Išvardink visas priežastis, nesvarbu, ar jos yra susijusios su religija, morale, asmeniniais dalykais ar susidariusia situacija (ar jų derinys).

5. Jei jau esate mylėjęsi prieš tai, neleisk, kad kitas žmogus tave įkalbintų tuo užsiimti dabar, tik todėl, kad jau esate tai darę anksčiau. Tai nereiškia, kad turite tai daryti kiekvieną kartą, kai kitas asmuo to paprašys.

6. Pasakyk kitam asmeniui, ką jam jauti ir būk atvira. Jei kol kas nesijauti pakankamai artima jam, taip ir pasakyk. Jei jį tikrai mylį, bet tavęs nedomina seksas, taip ir sakyk.

7. Paaiškink kitam žmogui, kaip tvirtai esi apsisprendusi susilaikyti nuo sekso. Jei neplanuoji užsiimti seksu iki vedybų, taip ir pasakyk. Jei tau smalsu, bet nesi pasiruošusi, taip pat pasakyk tai.

8. Nėra jokios priežasties, dėl ko turėtum sumenkinti tai, kaip jautiesi dėl sekso ar sekso su tam tikru asmeniu. Tokiu metu sąžiningumas yra būtinas.

9. Jei kitas žmogus vis tiek spaudžia, pakartok „Ne!“. Tau gali tekti tai pakartoti daugiau nei vieną kartą, kad jis suprastų, kad kalbi rimtai.

10. Nesistenk sumažinti įtampos gausiais bučiniais ir/ar kitais fiziniais veiksmais, tai susilpnins tavo „ne“ žinią.

11. Griežtai nubrėžk liniją ir jei kitas žmogus nesupranta to, išeik.

12. Jei kitas žmogus bandys daryti spaudimą ar priversti tave mylėtis sušuk „Ne!“ ir fiziškai nustumk jį. Išeik ir pasikalbėkite apie tai kitą dieną.

13. Jei kitas žmogus ištars nuvalkiotą frazę „jei tu mane mylėtum, tu tai padarytum“ atsakyk jam „jei tu mane mylėtum, tu palauktum“. Seksas nėra tavo meilės ar jausmų išbandymas, todėl atsisakymas užsiimti seksu nereiškia, kad tu nesugebėjai parodyti savo meilės.

14. Jei jautiesi netikra dėl to, ar sugebėsi tvirtai laikytis savo nuostatos ir pasakyti „ne“, tuomet išeik. Tavo pirminė nuojauta buvo pasakyti „ne“ ir dabar ne laikas apsigalvoti.

15. Primink sau, kad, jei tai turėjo įvykti tarp tavęs ir to kito asmens, jūs abu turėjote gerai jaustis, o ne tik vienas iš jūsų. Tai, kad pasakei „ne“ dabar, nereiškia, kad tu sakai „ne“ visam laikui.

Kodėl tai yra gerai?

1. Susilaikymas yra 100 proc. veiksminga apsisaugojimo forma nuo nepageidaujamo nėštumo ir vienintelė garantija, kad neužsikrėsi lytiniu būdu plintančiomis ligomis.

2. Jei nesi nekalta, tu vis tiek gali garbingai pasirinkti susilaikymą, tu nesi veidmainė, jei vieną kartą pasakei „taip“, o kitą kartą – „ne“, net jei pasakei tai tam pačiam žmogumi.

3. Mylėjimasis yra rimtas dalykas, o susilaikymas nuo sekso yra daugiau nei priimtinas dalykas. Nepaisant gandų ir apkalbų, dauguma, o ne mažuma vidurinėje mokykloje besimokančių yra skaistūs.

4. Jei ką nors aistringai bučiuoji ar su kuo nors glamonėjiesi, tai nereiškia, kad turi eiti „iki galo“ ir dėl to netampi erzintoja.

5. Intymumas gali pasireikšti įvairiomis formomis, sueitis nėra vienintelis ir geriausias būdas parodyti, kokie stiprūs yra tavo jausmai. Neklausyk, jei kas nors bando tave įtikinti priešingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis