PSICHOLOGAS PATARIA: nenoriu būti lyginama su seserimi

KLAUSIMAS: tėvai vis kartoja, kad imčiau pavyzdį iš sesers, būčiau geresnė. Tai mane veda iš proto, ar aš tokia, kokia esu, esu bloga?

Man 16, seseriai – 21-eri. Visą laiką ji buvo geresnė, tėvai ją labiau mylėjo.

Kai tik pradedu su tėvais apie tai kalbėtis, jie man liepia nekvailioti.
Kai susiginčydavome su seserimi, visada kalta likdavau aš.

Tėvai sako, kad sesuo jautresnė. Mokykloje ji stengėsi, gerai mokėsi, dabar turi darbą, kuriame yra šansų daug uždirbti.

Noriu tapti gydytoja, bet nekenčiu mokyklos. Mama sako, kad negerbiu sesers, o turėčiau pasistengti būti panašesnė į ją.

Negeriu alkoholio, nevartoju narkotikų, pasakau tėvams, kur einu, ir noriu ateityje siekti karjeros. Ko jiems dar iš manęs reikia?

Kaip paaiškinti tėvams, kad noriu gyventi savo gyvenimą, o ne sekti sesers pėdomis?

ATSAKYMAS: o vargeli, tikrai pakliuvai… Nelengva turėti vyresnę seserį, kuri buvo tiesiog „auksinis“ vaikas. Net jei tu iš tiesų prilygsti savo sesei, tavo tėvams taip neatrodo.

Tikiuosi supranti, kad tėvai tau nori kuo geriausio, ir kai jie mato, kaip sekasi tavo sesei, jie nori, kad ir tau taip sektųsi. Tačiau vargiai tai teisinga. Kiekvienas žmogus yra individualus, kiekvienam patinka skirtingi dalykai, kiekvieno gyvenimo kelias yra skirtingas.

Kita vertus, iš tavo laiško matyti, kad pati esi gera mergaitė, tiesiog nori eiti kitu keliu ir tai gerai. Telieka išsiaiškinti, kaip tau pasijusti geriau savo šeimoje ir kaip išaiškinti tėvams, ko trokšti.

Nutaikyk progą ir pasikalbėk su vienu iš tėvų, su tuo, kuris sukalbamesnis. Paaiškink, kad jautiesi nelaiminga ir nevertinama dėl jų priekaištų. Pasakyk, kad išties didžiuojiesi sese ir labai džiaugiesi dėl jos sėkmės, tačiau tave skaudina nuolatiniai priminimai, kad būtum panaši į ją.

Galbūt tėvai nesuvokia, kaip tave veikia jų komentarai. Galbūt jie paprasčiausiai bijo dėl tavo ateities ir nežino, kaip kitaip paskatinti tave siekti geros ateities.

Gal turi dėdę ar tetą, o gal senelius, kurie tave suprastų ir padėtų pasikalbėti su tėvais? Pašalinis žmogus labai padėtų šioje situacijoje. Pasikalbėk su suaugusiu žmogumi, kuriuo pasitiki ir paprašyk, kad jis/ji užsimintų tavo tėvams, kad jų pasisakymai kartais labai netaktiški.

Svarbiausia, kad tavo tėvai įsisavintų, jog būti kitokiu žmogumi nei tavo sesuo yra taip pat gerai. Svarbiausia, kad būtum atsakinga ir dora. Juk būdama dalininke ar mokytoja taip pat gali nemažai uždirbti…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis