PSICHOLOGAS PATARIA: mane sekioja keturiolikmetė

KLAUSIMAS: flirtavau su sesers drauge, bet paskui sužinojau, kad ji labai jauna. Man 17 m., žinau, kad patinku tai merginai. Ji vis sukiojasi aplinkui, laido juokelius.

Kai pirmą kartą ją pamačiau, pamaniau, kad ji patraukli, daili studentė. Pradėjau su ja flirtuoti, ji atsakė tuo pačiu.

Kai sužinojau, kiek jai metų, mane ištiko šokas: jai – tik 14-a, nors atrodo kaip 18-os.
Iš karto lioviausi su ja flirtuoti, bet ji neatstoja.

Mėginau atbaidyti ją grubumu, pasislėpti, kad ji prarastų susidomėjimą – nepadeda.

Ji sekioja paskui kaip koks šunelis, negaliu jos atsikratyti. Nenoriu turėti bėdos. Ką daryti, kad ji atstotų?

ATSAKYMAS: paprasčiausias atsakymas į tavo problemą būtų toks, kuris, tikriausiai, sukasi kiekvieno skaitytojo galvoje: aiškiai pasakyk, kad ji tau nepatinka.

Deja, šiuo atveju tai nepadės. Ji jauna ir tave įsimylėjusi. Tokio amžiaus merginos visiškai pameta galvą dėl savo simpatijų ir kartais labai neadekvačiai supranta vaikino elgesį su ja.

Tikriausiai, mergina naktimis svajoja apie tave, o tavo flirtas dar suteikė jai vilčių. Tavo slapstymąsi ji tikriausiai traktuoja kaip baimę įsimylėti, o šaltumą kaip drovumą.

Tai visiškai normali elgsena, kai žmogus yra įsimylėjęs. Tad neturėtum merginos smerkti. Manau, ir pats supranti, kad priėjus ir pabandžius su ja kalbėtis, gali ir pats „susivelti“, pasakyti ne tai, ką iš tiesų galvoji, ir ne taip griežtai, kaip nori…

Tikriausiai, tu jai nesi abejingas, vis dėlto ji tau pasirodė labai simpatiška. Galbūt tau net ji vis dar patinka, tačiau tave atbaido jos jaunas amžius. Suprantu kaip dabar jautiesi… kaip pradėjęs „kabinti“ jauniklę. Tai tikriausiai neglosto tavo ego.

Pabandyk mąstyti ne taip egocentriškai. Mergina, kuri tave sudomino, tikrai nuostabi. Bendrauti tau su ja patiko… Galbūt amžius - ne kliūtis, galbūt tu pats sau prieštarauji, nes bijai kitų reakcijos? Bet juk jausmai yra tavo, o ne kieno nors kito… Be to ne vienas draugas pavydės merginos, kuri atrodo kaip šou dievaitė…

Vis dėlto turi pamąstyti ir apie merginą. Tu labai atsakingas ir jautrus, jei nustojai flirtuoti su mergina, sužinojęs jos jauną amžių. Tai labai gerai, nes mergina tik pradeda bręsti, džiugu, kad ja nepasinaudojai. Tai labai teisingas požiūris.

Tai, kad mergina dėl tavęs pametė galvą – nemaža problema. Pasišnekėk su seserimi. Jei jautiesi įvarytas į kampą, pasikalbėk su mama ar kitu suaugusiu, kuris gali tave padrąsinti. Sesuo, tikriausiai, greitai perpras situaciją, gal ją net žino.

Ji gali pasikalbėti su drauge moteriškai ir viską jai paaiškinti jos neįžeisdama. Galiausiai, su sese gali sutarti, kad ji padės tai merginai išaiškinti tikrąją padėtį ir „atšaldyti“ jos jausmus.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis