PSICHOLOGAS PATARIA: ar dovanos reiškia meilę?

KLAUSIMAS: draugauju su vaikinu jau dvejus metus, abu esame pilnamečiai. Viskas būtų gerai, nors kartais ir būna nesutarimų, tačiau jaučiuosi nusivylusi dėl to, kad negaunu iš jo jokių dovanų.

Žinoma, tai nėra svarbiausias dalykas santykiuose, nesu jokia materialistė, tačiau taip miela būtų gauti nors kokia gėlytę ar šiaip mielą staigmeną...iš jo sveikinimų sulaukiu tik per dvi šventes metuose - Kalėdas ir savo gimtadienį.

Anksčiau pati jį stebindavau ir padovanodavau kažką, tačiau kaltas žvilgsnis jo akyse ir savigaila, kad pati nieko negaunu, tiesiog ėmė mane žlugdyti. Bandžiau šnekėtis apie tai, užsiminti visaip, tačiau sulaukdavau atsakymo, kad man svarbiausia tik dovanos (nors taip tikrai nėra), kad jis neturi pinigų, o be to jam ir taip gera su manimi.

Suprantu, jis dar moksleivis, tačiau ar 3 Lt už gėlytę yra daug? Aš jį labai myliu, tačiau nebegaliu susitvarkyti su liūdesiu ir nusivylimu. Vis dažniau aplanko mintys, kad jis manęs nemyli, o dar kai girdžiu draugių pasakojimus apie tai, kaip jas lepina jų mylimieji, nebegaliu tverti.

ATSAKYMAS: suprantu dovanų reikšmę žmogaus gyvenime ir meilės reikaluose. Kai pagalvoji, tai visose pasakose arba legendose karalius karalienei arba princesė jaunikaičiui arba laumė vaikeliui dovanoja ypatingas dovanas.

Koks nors Rytų šalies sultonas savo Šacharazadą apipila auksu, fėja padovanoja Pelenei krištolines kurpaites, dvylikoje mėnesių mergaitė viduržiemyje parneša pamotei ir savo įseserei žibučių, Sigutės brolis raganai žiežulai dovanoja eiklų žirgą, degutu išteptą. Kiekviena dovana turi savo ypatingą ir giliai paslėptą prasmę.

Dovana gali būti meilės ir ištikimybės ženklas. Poetai, dailininkai ir kompozitoriai, kurie skirdavo savo eiles, muziką ar paveikslus mylimosioms, meninėmis priemonėmis išreikšdavo savo jausmus.

Tiesą pasakius, jie ir negalėdavo kitaip pasielgti, nes tai glūdėdavo jų kūrybiškoje prigimtyje. Jiems mylimoji arba mylimasis būdavo įkvėpimo šaltinis, tačiau svarbiausia yra tai, kad jie išliedavo savo meninę prigimtį ir potenciją

Dovana gali tapti keršto ir atpildo už skriaudą išraiška. Pavyzdžiui, atsiųsti dovanų nuotakai juodą suknelę reikštų linkėti nelaimingo gyvenimo santuokoje ar net mirties. Gauti dovanų vudu lėlę arba juodą gaidį tam tikro tikėjimo žmonėmis - bloga lemiantis ženklas. Kiekviena tauta turi savo simboliką ir dovanoms priskiriamą reikšmę.

Kartais dovana gali reikšti įsipareigojimą arba įpareigojimą. Jeigu vienas žmogus kitam padovanoją paltą – nesistebėkite, būna ir taip - tai, pasitaiko, kad jis tikisi gauti dovanų kailinius.

Arba solidus žmogus savo meilužei dovanoja automobilį, brangų laikrodį arba butą taip pat ne šiaip sau. Jis netiesiogiai moka už paslaugas arba stengiasi „pririšti“ merginą, kad ši būtų ypatingai dėkinga, skolinga ir žavėtųsi juo.

Tokia trumpa ekskursija po dovanų karalystę leis geriau suprasti ir tavo laiške aprašytą problemą.

Tu sakai, kad myli savo vaikiną ir norėtum gauti daugiau dovanų iš jo. Aš beveik neklysdama galiu patvirtinti, kad didelei daliai įsimylėjusių žmonių labai norisi gauti dovanų. Ką nors iš materialaus pasaulio, kokį nors daiktelį ar gėlę kaip mylimojo dalelę ar kąsnelį.

Tai ypač svarbu merginoms, kurios meilę ir dėmesį sieja su gautomis gėlėmis ir dovanomis. Dovanos merginai labai daug reiškia - dovana yra ne tik meilės, bet ir merginos įvertinimo ženklas. Dovanos pakelia ir nuotaiką ir, svarbiausia, merginos savivertę.

Vaikinams didžiausia dovana dažnai yra fizinis intymumas arba artumas. Jie mažiau reikšmės teikia daiktinėms dovanoms. Žinoma, iš mano žodžių nesupraskite, kad merginos turi save dovanoti, pačios nebūdamos tikros dėl santykių gilumo ir rimtumo.

Jeigu jis tave myli ir tu juo neabejoji, tai būtina susimąstyti, koks kipšiukas tave iš vidaus skatina norėti ir net nusivilti, negavus dovanų ar gėlių. Gal tau labai sunku, nes tu „per mažai turi to vaikino“? Tu jautiesi blogai, nes tavo draugės susilaukia daugiau gėlių ar dovanų. Tada stengiesi spustelėti savo draugą , kad jis susiprastų.

Pasikalbėkite apie tai. Pasakyk jam nuoširdžiai, ką tau reiškia daugiau kartų gauti dovanų ir gėlių Pamąstyk, ar tu myli žmogų už jo dėmesį, spalvotai įvyniotus siurprizus ir gėles, ar tu myli tiesiog šitą žmogų.

Žinoma, vaikinai, mums visoms reikia dažniau ką nors padovanoti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis